Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lánnyal ezek együttesen...

Ha egy lánnyal ezek együttesen megtörténtek/jelen vannak, van oka droghoz nyúlni?

Figyelt kérdés

- komoly önelfogadási problémák

-rossz családi háttér

-apa nélkül felnőni

-elrontott gyereknevelés

-iskolában bántalmazott volt

-megerőszakolás

-vagdosás

-depresszió

-mentális problémák


ápr. 11. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Nincs

Hasonlókon mentem keresztül,de megse fordult a fejemben ilyen.Pedig nagyon nem egyszerű,de ki kell bírni

ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen ok nem létezik, ami miatt bárkinek is lenne joga kábítószert használni, mondom ezt úgy, hogy régebben én sem voltam teljesen ártatlan. Ez maximum egy pillanatnyi öröm, az életben nem fogja előbbre vinni, lepusztítja vele magát.
ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
82%

Nekem ezek vannak / voltak, mégse drogoztam soha eddig.


- komoly önelfogadási problémák

- rossz családi háttér

- anya nélkül felnőni

- elrontott gyereknevelés

- iskolában bántalmazott volt

- 0 szociális háló

- depresszió, öngyilkossági kísérlet

- mentális problémák


Oka soha senkinek nem kell, hogy legyen droghoz nyúlni. Ez az ember tűréshatárától függ. Valakinek elég ennek a tizede, hogy egy drogos lecsúszott alak legyen.

Tehát a kérdésedre a válasz, nem nem ad okot rá. Továbbra is a te döntésed, hogy hogy folytatod tovább az életedet.

ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Azért oké, hogy sokan itt levezetik, hogy nekik is ez volt, de nem nyúltak droghoz. És máshoz sem? Ugyanis valamilyen függőségben le fog csapodni. Cigi, pia, gyógyszer, kaja, társ stb...
ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki drogozni akar, akkor talál indokot magának.

Ezekből hárommal nincs mit tenni, hárommal pszichológushoz kellett volna menni. Három pedig a pszichiáterhez fordulás szintű probléma és az előzőek következménye.

Ezeken a drog nem segít.

ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mondjuk ùgy, hogy akivel gyerekkorátòl kezdve sz@r dolgok történnek, az hajlamosabb lesz a függöségekre
ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
51%

#4

Valóban, 18-22 éves koromig aktívan dohányoztam, de letettem a cigiről, miután elkezdtem sportolni.

Alkoholt próbálom kerülni, mert sose tudok megállni 1 sörnél.

Így igen, hajlamos vagyok a függésre. Ami azt illeti elég rendszeresen 'lejövök' az életről. Ezért is írtam, hogy vannak / voltak.

Hiszen apám már nem szól bele az életembe.

Suliba már nem járok, hogy bántalmazzanak. Stb..

Nem írtam azt, hogy nem drogozok és minden tökéletes.

Ugyanúgy fos minden az esetek többségében, de ettől függetlenül nem drogozok.

ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Számomra az a megdöbbentő, hogy traumatizált emberek sem tudnak egymás felé empátiával fordulni. Inkább mélyebbre nyomják a sorstársukat azzal a tudattal, hogy ők különbek... Máté Gábornak van egy jó filmje, amit kötelezővé tennék az összes embernek.. A címe: A trauma bölcsessége. Kicsit megértőbbek is lehetnénk. Nem tudjuk egyformán feldolgozni, azt amit tettek velünk, de nem kell egymáson is áttaposni.
ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as: Megdöbbent téged, de pont ez a lényege a traumatizáltságnak. Amíg nem kezdi el feldolgozni őket valaki, nem kezd el nyitni a világ, az emberek, a saját érzései felé, addig hogyan is tudna együttérezni másokkal? Ahhoz az kell, hogy valamennyire lássuk a valóságot, önmagunkat, másokat.


Ha azt érzem, hogy minden, de minden szar a világon, dühös vagyok, depressziós vagy szomorú, akkor a másik ember gondja csak egy üres hiszti, picsogás. Ha önmagunkkal sem vagyunk elfogadóak, szeretetteljesek, akkor másokkal hogy?


A 'kicsit megértőbbek is lehetnénk' pontosan olyan teljesíthetetlen elvárás, mint depressziósnak azt mondani, hogy "na, boldogabb is lehetnél."


A kérdezőnek pedig: A felsoroltak miatt sokan lesznek függők, de nem törvényszerű. Sose késő segítséget kérni. A drog is valószínűleg csak még jobban elmélyíti a sebeket. Az a nehéz abban, ha valakit bántalmazás ér, hogy a sok negatív érzés és gondolat, emlékek szokássá válnak, állandósulnak és úgy tűnhet, hogy ebből lehetetlenség kitörni. De ki lehet.

ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Noren1989 ***** válasza:

Szerintem a felsorolt okok kétharmada következmény.


Màsfelől: a droghasznàlathoz nem kellenek okok.

ápr. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!