Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha rám köszönnek egyszerűen...

Ha rám köszönnek egyszerűen nem tudok vissza köszönni. Vagy nem jön ki a köszönő szó, vagy csak hosszú másodpercek múlva. Más is szenved ettől? Hogy oldjátok meg akinek ilyen problémaja van?

Figyelt kérdés
Mostmár előre kinézek az ablakon hogy lehetőleg senki se legyen ott ha kimegyek, és mindenhova autóval közlekedek, ami védelmet nyújt ettől

ápr. 16. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem hittem volna, hogy lesz valaki, aki szintén ezzel küzd. Komoly dilemma és probléma, amin nehezít, hogy nem tudom memorizálni az embereket és nehezen ismerek fel bárkit is. Általában "Helló"-val reagálok, az a legtöbb esetben egy semleges és elfogadható köszönési forma. Ez sokat segít nekem a mindennapokban.
ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen nincs:D Én is rossz vagyok sok esetben emberek arcának memorizálásában de egy hellót mindenki ki tud préselni magából.

Ez nem mentális probléma, csak nem akarod, hogy a környezetedben legyenek emberek mert nincs annyi tartásod ahhoz sem, hogy köszönjél.

ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is a "hello"-t próbálom kinyőgni csak nem mindig sikerül. Nekem inkább maga a kimondással van bajom, kisgyerekként dadogó voltam, nagyon ritkán még most is sajnos, de köszönésnél ez nem jellemző, inkább csak az, hogy nem jön ki. Önértékelési problémáim is vannak sajnos valószínűleg ebből jön, csak gáz mert megítélnek a "bunkóságom" miatt ami valójában mentális probléma.
ápr. 16. 10:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul menekülsz a gondok megoldása elől... Ez nem túl előremutató.

Csak azért kerülni minden embert, mert épp nem mersz kimondani egy köszönést, az elgondolkodtató, és már bele sem merek gondolni, hányan vélekednek hasonlóképp... mindegy miért, csak kerüljék az embereket, be az autóba, ha kell, akár a szomszéd utcába is, csak bűzösítsük a levegőt...


Kicsit próbálj meg tudatosabban hozzáálni az élethez!

ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Teljesen igazad van, menekülök általában. Jó lenne ha csak a hozzáállásommal tudnék ezen változtatni, de sajnos ez nem ilyen egyszerű. Általában nem szeretnek az emberek, mert nem igazán beszélek, tehát alapból is kerülök mindenkit akit lehet.
ápr. 16. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem egyszerű, de ha nem teszed meg sosem az első lépést, sosem érsz el a második, harmadik.... utolsó lépésig, mígnem helyre nem jön az önbizalmad...

Merj lépni, s ne menekülj!

ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!