Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szingli szitokszónak számít...

A szingli szitokszónak számít Magyarországon?

Figyelt kérdés
Vagyis ez a társadalmilag elvárt életmód, akkor "vannak a dolgok rendben", ha van párja valakinek. A hosszútávon egyedülállókat problémásnak bélyegzik.

ápr. 20. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem, de egyes szinglik szeretik áldozati pózba vágni magukat.
ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Még nem számít annak.
ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem.
ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amikor "ez" ezt mondta, akkor sokan felhördültek:

[link]

De szerencsére nem lett szitokszó.

ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ki az a "társadalom" aki téged megbélyegzett? Szüleiden kívül sztem nem igazán érdekel senkit, illetve én a magam részéről teszek rá magasról,hogy szingli vagy-e,de szerintem ha a "társadalomból" megállítunk az utcán 250 embert,sztem mind ....ni fog rá.
ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Inkább irigykednek a szinglik szabad életére sokan.


Sok önismeret nélküli ember, aki elrontotta a saját életét a családdal, és másokkal foglalkoznak.


Na az ő szemükben szálka a szingliség.

ápr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem, még nem. De erősen dolgozik a propanganda rajta
ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint semmi gondom nincs a szingliséggel. Hogy személyében ki hogyan viszonyul a szingliséghez, az nagyban függ a saját tapasztalatai, véleménye, értékrendje, neveltetése, környezeti hatások és egyéb tényezők befolyásától. Na meg leginkább, hogy pontosan ki mit is ért a szingliség alatt, mert igencsak eltérnek a fogalom különféle értelmezései.


Nagyon sok féle formája létezik a szingliségnek és teljesen más dolgok húzódnak mögötte. Van aki nem is mindet tekinti egyformán szinglinek, de más akár tévesen, akár helytállóan is nevezheti mindet ugyanúgy, miközben teljesen más élethelyzetet takar.

Egy rakás ember szeretne párt találni, csak különféle okokból nem sikerül nekik. Ők ugyanúgy szinglik, mint azok, akik szabados életet akarnak élni és azért szinglik, mert kimondott céljuk akár minden este mással ágyba bújni kapcsolat nélkül. De ugyanúgy szinglik azok is, akik nem csak a párkapcsolatra, hanem a szexre sem vágynak olyan gyakran (vagy akár egyáltalán). Szingli az is, aki azért nem akar éppen párkapcsolatot, mert most a tanulásra/karrierjére koncentrál és majd később akar csak családot. Szingli az is, aki épp túl van egy szakításon és előbb ki akarja heverni, hogy minél kevesebb terhet vigyen tovább egy új kapcsolatba. És még sok egyéb változatot lehetne sorolni.


A társadalom egésze szempontjából mindenképp negatív hatású a szingliség, mert a társadalom egésze attól tud fennmaradni, ha az egyének családokat alapítanak és gyerekek születnek, akik újabb családokat alapítanak és újabb gyerekek születnek. Minél több a szingli, annál kevésbé működik a társadalom fajfenntartási funkciója, vagyis a társadalom fennmaradásának esélyeit rontják a szinglik.

Emiatt van a társadalom részéről egy nyomás a szingliken, hogy az elvárt viselkedési forma nem a szingliség és minimum kilóg a sorból, aki nem szingli. Ez a racionális társadalmi igény az, ami a különféle ideológiákba is beköltözik.


Ráadásul ha még azt is figyelembe vesszük, hogy a szingliség (vagy akár párkapcsolatban is gyereket nem vállalni) inkább jellemző az iskolázottabb, módosabb emberekre, míg jellemzően pont a kevésbé jómódú, kevésbé művelt, kevésbé igényes, ízléses társadalmi rétegekben születnek nagyobb számban gyerekek, akkor látható egy eltolódás a társadalom egészének műveltsége, szellemi szintje, igényessége, értékrendje terén.


Ajánlom mindenkinek a Hülyék paradicsoma című filmet. Már az első pár perce is tanulságos (az úgy emlékszem, fent van YouTube-on is), de a film többi része is ajánlott mindenkinek.

ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az hogy évente átlagban 50 ezerrel kevesebben élnek az országban valószínűleg nem azért van mert hú de nagy egzotikum lenne a szingliség.
ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

" akkor "vannak a dolgok rendben", ha van párja valakinek. A hosszútávon egyedülállókat problémásnak bélyegzik."


Sosem felejtem el amikor az apám engem és tesómat rendszeren bántalmazott mert annyira rendeben voltak a dolgok. Annyira szuper a házasság és a párkapcsolat. Ott minden rendben van.


Én ezzel nem kívánok foglalkozni. Hogy mások erről mit gondolnak az meg engem nem tud érdekelni.

ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!