Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen jellemfejlő...

Szerintetek milyen jellemfejlődési abnormalitások léphetnek fel egy olyan embernél, aki nem olvasott el egyetlen egy szépirodalmi művet sem? Beleértve ebbe az iskolában feladott kötelező olvasmányokat!

Figyelt kérdés
Illetve milyen nemzeti Öntudat, és morálja lehet egy olyan embernek, aki ezeket az alapműveket sem olvasta el?
ápr. 20. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem semmi, ennyire ne legyél már sznob, nem attòl leszek baromi okos, hogy szépirodalmat olvasol.
ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon nem ettől lesznek "jellemfejlődési abnormalitások" valakinél. Sokkal inkább gyanús az az irodalommániás felnőtt, aki szülőként ezt akarja ráerőltetni a gyerekére, na attól kialakulhatnak abnormalitások nála.
ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Attól, hogy kötelező olvasmány, mert valaki kitalálta, az nem jelent semmit. Nem szereti a szépirodalmat. Attól még lehet okos, tájékozott. Miért más mondja meg mit olvasson?

Lehet más érdekli! Arról olvas! Páromat például az állatvilág érdekli. Összes kötete megvan Brehm-től. Mindent tud minden fajról!

Nem mindenkit érdekelnek a romantikus, történelmi regények!

ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Egészséges emberrel kapcsolatban vagy dislexiás emberrel kapcsolatban gondolod?


Dis-es embernél simán pótólható-filmekkel-később meg áttérni könyvre.Lassabb a folyamat, de folyamatosan fejlesztve. Náluk lehet sikert elérni, és önmaga fogja megszeretni.


Az egészségesnél teljes korcsosulás várható: nincs szókincse, egy értelmes, átlagos hosszúságú tartalmas beszédre képtelen, üres semmitmondó fecsegésre, pletykára alkalmas max. fantáziahiány, karakterhiány, információ érdektelenség.

ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
* információ érdektelenség. Ez a tipikus pláza érdeklődés, csak a ruhák, körmösről való szövegelés, divat, Tiktok-on lévő "sztárok" kipletykálása.. és előbb utóbb belép náluk a vulgarítás. Na onnantól kezdve nincs megállás a lejtőn az ilyennél.
ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
4. Ez ostobaság. Én sosem olvastam szépirodalmat, talán 1-2 könyvet életemben. Mégis, nagyon sokan mondták már, hogy nagyon jó a szókincsem, szépen tudok fogalmazni, és mindenki csodálkozik, amikor elárulom, hogy nem olvasok. Fantáziahiányra sem panaszkodhatok, és az érdektelenség sem áll fenn. Azért, mert a szépirodalom nem köt le, még érdekelhetnek más dolgok.
ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Én mindig elolvastam a kötelezőket röviden, hogy ne kapjak 1-est. Filmeket néztem inkább. Mégis amikor műveltségi társast játszunk nyerek. Több nyelven beszélek, nagy a szókincsem. Újságokat olvasok, cikkeket abban a témában, ami érdekel. 128-as az IQ-m. Nem izgat mit csináltak a kőszivű ember fia, vagy Goriot apó, sem a három nővér. Viszont a Büszkeség és balítélet filmsorozat isteni volt!
ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

4-es! 100%!!!👍👍👌

Tele a gyakori az ilyen kérdésekkel:

Mit mondjak neki a találkozón? Hogyan kezdjem? Mi legyen a téma? Mondjatok jó szövegeket, hogy kell udvarolni, kezdeményezni. Hogy kell társalogni?”

Stb, stb.


Az ember esze megáll, hogy se gondolat, se szókincs, se tájékozottság, se alapműveltség. Fogalmuk nincs a kommunikációról, metakommunikációról.

Mert áldott nap a telefonba költöznek.


A minap egy pár ült velem szemben a metrón. Ahelyett, hogy egymás szemében merülve beszélgettek volna, nyomták a telefont. Mintha ott is egymással cseteltek volna. Beteg, korcs világ.

ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 utáltam a kötelezőket. Rövidítve olvastam. Tudok fogalmazni, érvelni, gazdasági levelezést tanultam. Több nyelven beszélek. A nyelvtant szeretem. Külföldi cégnél dolgoztam idegen nyelvi kapcsolattartóként.
ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
8. Kicsit azért álomvilágban élsz. Rendben van, hogy a szépirodalmi művekből lehet meríteni ötleteket udvarláshoz és sok máshoz, de ez csak az elmélet. A gyakorlatba áttenni, az teljesen más dolog, és rengeteg mindentől függ, kinek mennyire sikerül! Ennyivel olvasson el mindenki 1000 könyvet, és utána nem lesznek kérdései, mert minden problémát rögtön meg tud majd oldani. Ez egyáltalán nem így van!
ápr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!