Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem reagál egyetlen...

Miért nem reagál egyetlen ember sem az 500 ismerős közül?

Figyelt kérdés

A fészbuk...kedves ellenségem. Viszonylag visszahúzódó ember vagyok, de azért sokan ismernek és van 2-3 nagyon közeli barátom (akikre az életem is rábíznám kategória, nem olyan, aki felköszönt, mert látja az értesítések között a szülinapomat).

Sajnos szükségem volt a facebookra, amiatt lett profilom, mert egy munkáltató csak ott volt hajlandó kommunikálni. Az 500 valahány ismerősből szerintem max.20-at jelöltem be. Látom sokszor, hogy mindenki posztolgat, hogy éppen XY helyen nyaral, micsoda finomat főzött, elkezdett X helyen dolgozni, vett egy új ruhát/kocsit, lefogyott, félmeztelenül táncol, kertipartin villog sörrel a kezében stb..ez a fb nagyjából. Vannak az idézetírogatók, na oda ne süllyedjünk..

DE. Én ritkán rakok ki valamit, most pl.egy fantasztikus videót. Senki rá nem bagózott. Másnak a valentinnapi tortáját 98-an likeolják. Egy átlagos tortát.

Kérdéseim: ennyire érdektelen lennék?

Miért jelölt be az az 500 ember, ha szarik rám?

Miért van az, hogy Erzsike melldüllesztése egy hétköznapi villamosutazáson érdekesebb, mint egy szellemi értékeket tartalmazó cikk/videó?

Egyetemet végzett művész vagyok, az tény, hogy kissé furcsa vagyok, amíg nem ismernek, de annak a pár embernek szintén én vagyok a legfontosabb barát az életében, tehát nem vagyok annyira kiállhatatlan.

Miért van az, hogy ennyire semmibevesznek? És érdekes módon a párommal ugyan ez a helyzet, az ő fejére is magasan szarik a tömeg.

Ilyenek az emberek? Tangában kéne szelfizzek?



ápr. 20. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha az 500 embert elkezded szanálni, akkor annyi se lesz, minek ennyi ismerős?

Nekem az a 130 akik vannak náluk is b

ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
#1 vagyok bocsi, szóval be van állítva, hogy ne jelenlenjen meg a sok hülyeségük a hírfolyamomon. Ezek csak lájkok. Olyanok lájkolják meg szívezik egymást, akik élőben le sem köpnék a másikat. Néha posztolok 1-1 zenét, vagy fotót a kisfiammal (ez kb havi 1). 10 ember, ha reagál rá, aztán ennyi. Szerintem azért sz*rnak a fejetekre, mert ti is az övékre. Tudod, nem lájkolsz naponta, akkor ő sem fog.
ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

nah, egyszerűen rosszul időzítve, rosszul fogalmazva posztolsz, a hírfolyamot igazgató algoritmus meg úgy dönt, hogy ez nem érdekelne elég embert, és így nem dobja fel az emberek hírfolyamában. kicsit bonyolult hogy mikből és hogyan dönthet, de kb arról van szó, hogy a program célja az, hogy minél tovább használd, és így elemzi a sok időt eltöltő tartalmakat, és az abból kinyert mintákat részesíti előnyben. kb. nekem így magyarázta infós öcsém. de angolul elég sok cikk meg videó van algoritmus témában, ha érdekel.

röviden, nem azért nem lájkolják, mert nem tetszik, hanem azért, mert fel se bukkan nekik a posztod. amúgy meg fel kéne nőni, és ki kéne nőni főleg a facebookos likeolgatós kamaszkorodból végre. hidd el, én is ott voltam, poén volt, vicces volt, felnőttünk, lehet lapozni.

ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kamaszkoromban nem volt fb, annyira régi vagyok már. Voltak barátaim, teázókba meg kocsmákba jártunk és sms-t írtunk egymásnak. Akkor lett népszerű a nyomógombos mobiltelefon.

És nem attól leszek boldogabb, hogy hány lájkot kapok. Hanem felháborít az emberek szintje. Illetve azzal, hogy egy minőségi tartalmat ennyire mellőznek, vagy tényleg maunikasó szinten vannak, vagy úgy érzem, ennyire utálnak, semmibevesznek. Ennyi. Amúgy valószínűleg alszom egyet, és holnap eszembe sem fog jutni az egész, mivel nemigazán használom, csak bizonyos csoportok miatt, ahol segítséget tudok nyújtani. És sajnos egyes emberekkel is csak itt lehet tartani a kapcsolatot (pl.külföldre költözöttek).

ápr. 20. 23:33
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Tedd sztoriba,annak a legjobb az elérése. Mivel a hírfolyam tele van reklámmal és ajánlott dolgokkal, szerintem sokan már úgyis csak a sztorikat nézik. Meg ugye az van legfelül.
ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Alighanem nem követtek be, épp azért, mert érdektelen a profilod. Aki ritkán posztol, azzal nem foglalkoznak.
ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Mert mondjuk az a fantasztikus videó senkit nem érdekel rajtad kívül?

Egyébként ha annyira lenézed az egész facebook-ot, miért borít meg, hogy téged nem vesz körbe a hype? Egyáltalán miért postolsz?

ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

"nem attól leszek boldogabb, hogy hány lájkot kapok", de "úgy érzem, ennyire utálnak, semmibevesznek."

nem érzel itt egy kis ellentmondást? vagy igazából csak önigazolást és fejsimit keresel, hogy jól van, te egy ügyes, okos, művelt kisfiú vagy, a többiek meg csúnya, buta, műveletlen barmok, akik nem is érdemlik meg a zsenialitásodat, mert nem lájkoltak téged facebookon?

ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, én a falra kirakott videókat ált. meg se nyitom…

Nem tudom, mi fantasztikus neked, de tudnod kéne, nincs egy olyan téma se, ami mindenkit érdekel! Ez még nem jelenti azt, hogyha vkit xy komoly téma nem, akkor csak Mónika show típusú műsorokat néz. (De ha úgy is van, akkor is az ő dolga). Én pl. követem a Karsai-ügyet, de nem várom el, hogy mindenkit érdekeljen, nyugodtan bárki továbbgörgethet, és nem fogok felháborodni.

Abban azért helyes a meglátásod, nem mindig mindenki kizárólag tartalom alapján lájkol, hanem sok embernek számít, futó ismerős, vagy közeli szerette rakta-e ki az adott posztot, ill. az is, hogy te szoktad-e őket lájkolni.

ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tatyó ***** válasza:

Az előző válaszolók jól írják.


Én is így vagyok, de én tudom az okát, hasonló lehet mint nálad:


Soha sem osztottam, és soha nem is like-oltam


ezért ha mostanában ritkán osztok valamit, sosem kapok like-ot.


+ az algoritmus is "lejjebb sorol" azaz ritkábban jelenik meg mások idővonalán a megosztásom.


Ez természetes, engem nem zavar, a tangát mellőzd, kezdjél "lájkolgatni"


embereket, akik lehet, ezért "visszalájkolnak" .

ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!