Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor elhatároztad hogy...

Amikor elhatároztad hogy változtatsz az életeden hogy tetted?

Figyelt kérdés
Milyen lépéseket tettél ezért a gyakorlatban.
ápr. 20. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
sehogy, 5 percig voltam motivált aztán ugyanúgy nem volt kedvem élni
ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Miután több évnyi hazugság, megcsalás, megalázás és egy önygilkossági kísérlet után otthagytam az exférjemet, azután felírtam egy füzetbe a rövidtávú céljaimat. Fogyás (30 kg, ebből már 10 megvan), jogsi lerakása, részmunkaidős munka keresése GYED kiegészítőnek. Ezek voltak az első kis lépéseim, hogy új életet kezdjek a kisfiammal.

Elkezdtem diétázni, tornázni, írtam egy teljesen új önéletrajzot és kaptam is állást.

Nem mondom, hogy minden nap motivált vagyok, azért még reggelente úgy kelek fel, hogy bárcsak már este lenne. Kisfiammal egyre többet foglalkozom (volt idő, hogy még fürdetni sem volt kedvem, nemhogy leülni vele játszani). Ezt ő is érzi, hogy kezdek jobban lenni lelkileg-testileg.

De ezek az apróbb sikerélmények visznek előre az úton.

A hozzáállásomon és a stílusomon van mit változtazni. Szeretnék potitívabb és nyitottabb lenni. Hetente járunk baba-mama klubba, 4 hónap után eljutottam odáig, hogy beszélgessek valakivel.

Nem kell mindent egyszerre megváltoztatni, szépen mindent lassan.

27/N

ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kidobtam a szemet az életemből és kitakarítottama környezetemet, az olyan emberektől akik nem voltak hozzám valóak.És hallgattam a belsőmre, mennél jobban tisztult a környezetem úgy cserélődtek ki az emberek és jöttek újak.Maradandóak.Akartam a változást és a tisztulást..
ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nekem ilyen nagy váltotás az a gondolkodásmódomat kellett alapjaiban megváltoztatnom. Tehát kb az, hogy amit otthonról hoztam, amiben felnuttem, amit nem tanítottak meg iskolában, mert a másodfokú egyenlet fontosabb, mint az élet, a közösségben együttélés, problémamegoldó készség, ilyesmik...


Szóval ja. Bújta a pszichológia könyveket, önfejlesztés, pszichológushoz jártam, kommunikációmon próbáltam fejleszteni, eljártam közösségbe, új hobbikat próbáltam, sportoltam.

Ezekre könnyen meg is volt a lehetőségem akkoriban, mert egyetemre jártam éppen.

ápr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Önfejlesztést gyakorlom, gyulkezethez szerettem volna csatlakozni, de nem sok sikerrel...
ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
lefixáltam egy ismeretlen külföldi munkahelyet, kimentem aztán megváltozott az életem, ennyi
ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy pillanat,amikor elegem lett egy bizonyos tulajdonságomból. Aztán elhatároztam,hogy ezt elengedem,leküzdöm. Néha még kva nehéz,éget a fájdalom, szivem szerint tépném a hajamat, de egyre jobban érzem magam. Ha egyszer azt érzed,hogy itt a vége ELÉG,akkor annak tényleg elég.
ápr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen kifejezett fordulópont, mindig jött egy-egy újabb dolog, amit megcsináltam ahelyett hogy hagytam volna a francba. Szerintem így működik, nem úgy mint az emberek elképzelik, pl. az újévi fogadalmakat, hogy "na most ettől a pillanattól fogva minden pont fordítva lesz, mint eddig". Nem szokott működni
ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szabadidőmet kezdtem hatékonyabban felhasználni. Kevesebb yt, tiktok görgetés.
ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt pár olyan barátság az életemben, ami a végére abból állt, hogy a másik fél nekem panaszkodott, komplett fröcsögő monológokat tolt le, amikre -mindentől függetlenül- a bólogatásom várta el. Hiába ismertem fel a gondot, hiába láttam, mennyire leszívnak az ilyen emberek mentálisan, egy darabig utána mégis kapaszkodtam beleéjük, mert 1) rajtuk kívül nem volt más, 2) ott voltak az elején szerzett közös emlékeink.

Aztán mégis megelégeltem, és úgy voltam vele, hogy inkább egyedül, mint ilyen "barátokkal".


A másik ilyen nagy váltás meg komfortzóna terén volt. Egy csomó dologra nemet mondtam, nem vágtam bele, mert nem mertem, mert -mondjuk- új, ismeretlen, "mi van, ha béna leszek? ha nem nekem való?". Aztán itt is felismertem, hogy magam ellen dolgozom: ha ezeket nem ugrom meg, sosem jutok majd egyről a kettőre, sosem fejlődöm. Meg már olyanra is volt példa, hogy egy említett dolgot kikerültem x alkalommal, de az x+1. esetnél már úgy tálalódott, hogy nem tudtam nem szembenézni vele.

Nem azt mondom, hogy most minden blődségre igent mondok, hanem, hogy nyitottabb lettem, spontánabb, és végre merek kipróbálni új dolgokat, helyzeteket és végre felismerem az olyan lehetőségeket is, amikből remek emlékek születnek. Meg ezzel kapcsolatban, nem választom mindig a könnyebb utat.

Klisé, de amióta feszegetem a komfortzónám, kinyílt a világ, és egy rakat dolog történik velem, sok programra, helyre el tudtam jutni, remek lehetőségeim is voltak, amiket végre nem szalasztottam már el.

ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!