Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek jó autójuk van velük...

Akiknek jó autójuk van velük többet beszélgetnek, munkahelyen felnéznek rájuk és suliba is menők a gyerekeik, vagy csak én tapasztalom ezt?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, full csóró családból vagyok, egy autónk volt az is egy szétesett Ford volt, de 15 éven keresztül mindig indult. Na és a lényeg. Iskolába azon osztálytársak voltak a jó arcok, a menök akik szüleinek új vagy valami drága autójuk volt, ők vitték a tanárnőt, hozzánk be se ült pedig nem volt retkes, takarítva volt a kocsi ( szombati progi volt nálunk ). Nézték mindig a kocsikat a srácok s még a lányok is, engem volt, hogy kinevettek, akkor mindig bőgtem utána mert szerettem azt a kocsit ( sora fintora én törtem össze).


Most munkahelyem van, itt a menő gyerek a BMW-vel című eposz, a mezögazdász bácsi a Ford Raptorral a sport autókat szerető kapuzárásos családapa a Audi TT-vel minden megvan. Ők a menők, főnök őket segítí, mindig van egy jó személyeskedős beszólás, kis poén, de velük kell nevetni.

Vannak akik ilyen tömegautóval, Renault, Toyota márkával járnak, ők tök átlagosak ugye.. ott vannak, elvannak. Utána meg vannak a én fajták, régi átlag tucat autó Swift, kapom az íveket "elindul még, nem rohadt még el" volt aki mondta, "telóm többet ér". Nekem nem lehet poénkodnom, az komolyan van véve, nincs megtartva pl. parkolóhely, tudjuk, hogy xy a nagy menő hova parkol, na ha oda teszed a kocsid szólva lesz, de ha véletlen nem szokásos helyére parkol hanem oda ahova Te akkor az nem baj, nekik lehet.


Tehát én azt vettem észre, hogy az autó egyfajta személyiséget ad, vagy rosszul látom és be akarom magyarázni magnak?


Mi lenne ha nyernék a lottón és egy mondjuk ... ML Mercivel mennék dolgozni, akkor én is jó arc lennék?


ápr. 21. 01:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem hinném, nekem autóm sincs, sosem éreztem, hogy emiatt másképp bánnának velem.
ápr. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70%
Attól még Büdös a talpuk.
ápr. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk jó autónk van, de egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor vittük vele a gyereket iskolába 17 év alatt... Illetve még sose tűnt fel az a viselkedési forma amit írsz. Szerintem ez csak a te fejedben van.
ápr. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem sokat jelent az autó a való életben - abban az összefüggésben amiről írsz. Sőt egy primitív világnézet autó alapján ítélni.

Ha GL vagy tudom is én milyen kocsid lesz, önmagában ettől még kozépszerü maradsz.

Legfeljebb hamarabb beengednek sávváltásnál, mert nagy dög. De ettől, mármint kocsitol se több se kevesebb nem leszel

ápr. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Van egy ilyen társadalmi megítélés kinek hogy van aki irigyli van aki semleges mindenki ítéljen ahogy él!
ápr. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Valami mégis lehet ebben, én azt hiszem értem azt a jelenséget amit a kérdező ír.

Nagyon röviden, vagy legyen normális autód, vagy inkább ne legyen semmilyen. Ha nincs autód, mert nincs szükséged rá, nem tudsz vezetni, nem szereted, környezetvédő meggyőződésből tömegközlekedsz, vagy egyszerűen csak belátod hogy az autózást nem engedheted meg magadnak, akkor ezért szerintem senki nem szól meg, senki nem ítél el.

Vannak viszont egyes autótípusok, és ennek tankönyvi iskolapéldája a régi vasaló Suzuki, ami nem is tudom hogy mondjam, valahogy az egész életében sikertelen, tehetetlen kisember indikátora. Nyílt beismerése egy élet kudarcának, annak demonstrációja, hogy ennyit sikerült összehozni. Tényleg leírnak vagy legalábbis beskatulyáznak az emberek, ha kiszállsz egy ilyenből. Hiába mondják sokan hogy nem, ez a jelenség bizony létezik.

Van egy ilyen fogalom, hogy “road presence”, keress rá, elvileg az lenne a fordítása, hogy jelenlét az úton, de igazából arról szól inkább, hogy mennyire domináns egy autó a közlekedésben. Na ilyenje nincs a Suzukinak, és ez az oka hogy más beállhat a te helyedre, de te nem foglalhatod el a másét. Bizony, létezik ez.

ápr. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nem kérkedek az autóval, hátul parkolok, ahol ritkán látnak, inkább többet gyalogolok, semmint lássák mivel járok.

Iskolás gyerekekről nem tudok nyilatkozni, nincs gyerekem, csak a magam gyerekkorából tudnék meríteni, de akkoriban mindenki csóró volt, nem nagyon hurcolászták a valagunk kocsival 😅 Ha autóval bevittek minket, az már ünnepnap volt.

ápr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Magyarok vagyunk: nálunk ez a fajta mentalitás alap. Irigyek vagyunk a rossz dolgokra is.
ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"a régi vasaló Suzuki, ami nem is tudom hogy mondjam, valahogy az egész életében sikertelen, tehetetlen kisember indikátora"


Bakker. Hogy mennyire rá vannak függve tényleg a kocsira is néhányan. Iszonyat ami ebben az országban megy. Itt mindenki bizonyítani akarja hogy ő nem csóró sikertelen, tehetetlen kisember, ez az 5-6-7 millió frusztrált idióta lépked egymás nyakán folyamatosan.

ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekem tényleg ezért van suzukim, mert nem tehetem meg , hogy másik legyen, sz4r munkám van ahol ha nem maszekolsz nem tudsz pénzhez jutni más munka nincs máshova meg nem megyek mert félek a változástól. Ez éppen elfogadható ha 10 ezerrel kevesebb lenne a pénzem akkor már utolsó héten csak falat nézném. Télen pl. nem nagyon fűtöttem amikor haza mentem akkor kapcsoltam be, de volt olyan, hogy inkább túlóráztam csak ne kelljen haza menni, vagy munkahelyen csináltam meg a kaját és otthon gyorsan megettem, fürödtem aludtam és jöttem reggel megint. De az én példám nem annyira emberi. Csak a jelenség a kèrdes releváns.


Hozzáteszem, vidéki vagyok. Nekem egy város Debrecen, Sopron, Győr, Szeged, Pécs ( Budapest az azért nem mert alkalmasságim ott volt).. ki is maradtak az életemből

ápr. 21. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!