Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek fontosabb egy...

Szerintetek fontosabb egy gyerek élete egy felnőttétől?

Figyelt kérdés
Ezen vitáztam egy emberrel,mert szerintem nem fontosabb egy gyerek élete,hanem mindenki élete ugyanannyira fontos.
ápr. 23. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Mindneki élete ugyanolyan fontos, szerintem is.
ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkié egyformán fontos de egy szülő nyilván a gyerekét mentene gondolkodás nélkül (én is) olyan helyzetben, amikor életveszély van,saját magammal szemben.
ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Fontosabb. A gyerek nem tudja megvédeni magát, ügyeiben intézkedni, ezért a felnőtt felelőssége megvédeni őt és az életét. A gyermek tiszta és ártatlan, ha van választás, őt kell menteni. Egész egyszerűen a gyerek a fontosabb, ez alap, erkölcsi norma. Aki ezt felfogja annak nem kell megmagyarázni, aki nem, az meg ugysem fogja megérteni, sem elfogadni.
ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Minden emberé. gyerek, mozgássérült, felnőtt, idős, beteg,
ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem fontosabb.
ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

A gyerekeknél a nyert életévek száma egyértelműen több.


Ráadásul ők a legtöbb esetben nem tehetnek arról a helyzetről, amibe kerültek.



Ettől eltekintve egy apokalipszis vagy más egész fajt fejenyető történés esetén pont hogy a gyerekeket a legkevésbé célszerű menteni. Nem hogy másról, de még magukról sem tudnak gondoskodni, s még jópár évig csak terhet jelentenek a társadalomra. Akkor annak az élete fontosabb, aki tud dolgozni, stb.



De hogy reálisabb példa is legyen: ha kell választani az éppen szülő anya vagy a csecsemő között, mindig az anyát mentik. Az ő élete fontosabb, mint egy olyané, akié el sem kezdödött. Főleg, ha még vannak idősebb gyerekei is.

ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Metionin ***** válasza:
79%
Nem, a gyerek élete a saját szüleinek fontos, ami érthető. Ahogy előttem is írták, a hivatalos mentési elvek szerint a felnőttek a legfontosabbak, hiszen a gyerekek önmagukban életképtelenek és nem hordoznak elegendő tudást egy társadalom újjászervezéséhez. A felnőttek viszont újra tudják teremteni a gyerekeket, ha szükséges. Az állatvilágban is a szülőállat elsősorban magát menti, ami teljesen érthető, hiszen nélküle az utódok elpusztulnak de ő ha túléli, tud gondoskodni új utódokról.
ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%
#7, hát én a gyerekemet menteném akármi is legyen, mert 2 szülője van, nem csak én, plusz más felnőttek is segíthetnek önzetlenül. Gyerek előtt még ott az élet, nekem természetellenes lenne fordítva... De értem a másik hozzáállást is, tök jó a kérdés.
ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem fontosabb. Mindenki élete ugyanolyan fontos. - gyilkosok/erőszaktevők/ állatkínzók stb- na azért ők felőlem mind pusztuljon el a fenébe. Azok nem érdemelnek semmit!
ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Metionin ***** válasza:
72%
8. Mert a te gyereked és mert most élsz. Napjainkban sokkal nagyobb jelentősége van egy gyereknek a szülő szemében, mert (jobb esetben) egy vágyott, tervezett dolog, amiből csak néhány van és mindet akartad, mind értékes számodra, kötődsz hozzájuk. De ha csak 50 évet mész vissza az időben, a gyerek csúnyán mondva fogyóeszköz volt, nem is ragaszkodtak hozzájuk annyira, ha egy meghalt, úgyis lett helyette másik. Egyszerűen az élet velejárója volt szülni és eltemetni azt, amelyik nem érte meg a felnőtté válást. Ennél is korábban pedig az volt a normális ha kifejezetten megszabadultak a csak terhet jelentő egyénektől (gyerekek, idősek) katasztrófa esetén. Szóval ahogy közeledünk a jelenkorhoz, úgy alakult át ez a szemlélet és tette a gyerekeket értékesebbé, egyúttal az újabb erkölcsi normák is sokat hozzátettek ehhez. Teljesen érthető, ha az ember nem tisztán logikusan látja ezeket a dolgokat, főleg ha neki is van gyereke. Igazából nagyon kevés az a dolog, amit lehet tisztán objektíven mérlegelni és nagyon kevés az a fajta ember, aki erre képes pl. pont egy katasztrófahelyzetben.
ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!