Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordult már, hogy felvállal...

Előfordult már, hogy felvállaltátok volna a véleményeteket, belementetek volna konfliktusba, de attól való félelmetekben nem tettétek, hátha a kapcsolat nem elég erős ehhez?

Figyelt kérdés

És beigazolódott-e, amennyiben mégis belementetek?

A kérdést az ihlette, hogy azt hiszem, nekem egy szoros kapcsolatom se élte túl ezt a próbát.


ápr. 24. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem ismeri a vitakultúrát, csak agresszívan támadnak, ha valaki más véleményen van.

Ellenben mindent el kell fogadni, amit ők mondanak. Mindenkivel belemegyek a vitába, nem is vagyok túl közkedvelt és hagytak is már el emiatt.

ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kapcsolatban nem érvényesíthetem a jogomat, hogy nekem is lehet véleményem, nézetem és ezt a másik nem fogadja el, azért a kapcsolatért nem kár.
ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Útólag okos minden ember. De általában az ilyet megtanulja hamar csak kell hozzá egy ilyen eset..
ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt már ilyen egy barátságban, amit szorosnak hittem, mégsem mertem vállalni a véleményem, mert nagyon konfliktuskerülő voltam. De egy idő után, mégis ki mertem mondani, amit gondolok, mert már nem is tudtam magamban tartani.

A barátság végül mégsem élte túl a dolgot, de már belátom, hogy így volt a jobb. Ha azt nem tudtuk jól megbeszélni, nem is tudom, mi lett volna komolyabb dolog esetén. Legalább hamar kiderült 1-2 dolog.

ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran "lépcsőházi ember" vagyok. A lépcsőházban jut eszembe, mit kellett volna mondanom 😁
ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen es nindig en vagyok leültve a végén, aztán még a gyk is belémrúg ha kiállnék magamért amiben tanácsokat kérek.
ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
*leüvöltve (átvitten)
ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, amikor a vitapartner úgy alakítja, hogy még én vagyok a kötekedő g***ci...
ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert az embereknek alacsony a tűrésküszöbe, az első adandó konfliktusnál megsértődnek és szétmennek, de az is benne lehet hogy konfliktuskerülők, buták vagy nincs vitakultúrájuk, ilyenkor a legjobb védekezés a támadás vagy menekülés. Az én megfigyeléseim szerint több a menekülő, gyáva ember. A hátulról szarkavarás is ide tartozik.


Az emberek még önmaguknak is szeretnek hazudni, így az őszinteséget támadásnak és agressziónak fogják vélni.


Amelyik kapcsolat ezt nem bírja ki, az olyan is volt.

ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából.


Tudtam, ha elmondom az őszinte véleményem és kikérem az övét akkor annyi...

ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!