Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mit tegyek ha...

Szerintetek mit tegyek ha buta vagyok?

Figyelt kérdés

Haverok mondják hogy buta vagyok mint egy majom. Nemnagyon tanulók mert sokat jarok edzeni. De hogy lehetnek okosabb, ugy hogy ne keljen sokat tanulnom?

18/f



ápr. 24. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni, és akkor mindig egy kis tudást muszáj magadra szedned. Olvass edzős könyveket, az is fejleszti a szókincsedet legalább. Nézz videókat amikben olyanok beszélnek akik már lejöttek a fáról és értelmesebbek, onnan is ragad rád színvonal.
ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Első könyv, amit ajánlok neked: A magyar helyesírás szabályai.

Rengeteget fogsz belőle tanulni.


Pl. akkor már a "nemnagyon" szót külön fogod írni, vagy, hogy a "hogy" szó elé mindig tenni kell vesszőt.

ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ne törödj veluk. Lehet neked hamarabb lesz csajod mint nekik.
ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A futás nagyon lecsökkentette a tanulási időt nekem,javította a memóriám és a felfogókèpességem. Egy párkapcsolatban nincs igèny arra (nekem nincs,pedig èn jó helyesíró vagyok) ,hogy jól tanulj vagy jó legyen a helyesìraásod. Az edzés,szemèlyiség ,kedvessèg közös hullàmhossz vonzódàs fontosabb ezeknèl. Nem kěrek privit.
ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2/4:

Nem tudom teso, nemnagyon szeretek olvasni

ápr. 24. 19:27
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Buta vagy,de mihez? Majd az élet tanít,ne aggódj.
ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van az intelligencia, ami adott, és csak korlátozott mértékben fejleszthető. És van a tudás, amihez igenis tanulni kell. Persze, nem feltétlenül könyvből – iskolarendszerben, ahol el is mondják, meg is mutatják, sokkal könnyebb és élvezetesebb. Persze, olyasmit kell tanulni, ami érdekel is.


Az a helyzet még, "tesó", hogy te egy olyan szubkultúra része vagy, ahol az a menő, akinek nagyobb a bicepsze, nagyobb a farka, több a csaja, több a pénze, és bunkóbb, mint a többiek. Ennek te, úgy látom, meg akarsz felelni – ha kilépnél ebből, a jelenlegi "barátaid" nem is kedvelnének. (Mondjuk a kérdésed alapján a jelenlegi társaságodban is te vagy a leggyengébb, konkrétan röhögnek rajtad.)


Az általános tapasztalat az, hogy azoknak jobb az életminősége, akik hajlandók tanulni, dolgozni, erőfeszítéseket tenni, nem azoknak, akik két gyúrás között az ilyet csak hülye gádzsóknak, "párásztoknak" nevezik.


A döntés a te kezedben van.

ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BringaManó ***** válasza:

Miért szeretnél okosabb lenni? Nem jó így?

Ha a haverok cukkolása miatt, akik szerint "buta vagy, mint egy majom" – vagyis ha abba a társaságba szeretnél beilleszkedni –, akkor őket kérdezd meg, hogy ők miben okosabbak. Én ezt tényleg nem tudom, ők viszont biztosan jobban útba tudnak igazítani e téren. Pl. ha elmondják, hogy ők tudnak egyedül kérni egy bigmekmenüt kólával, jég nélkül, vagy hogy ők ismerik az aktuális valóságsók szereplőit, akkor máris világosabb a cél (és az oda vezető út is).

Ha viszont éppen azért akarsz okosabb lenni, hogy ne abba a társaságba tartozz, hanem valami okosabb/műveltebb közegbe, akkor egészen más irányban kell elindulni.


De egyáltalán nem biztos, hogy okosabbak, lehet, hogy csak a kifejezőkészséged alulfejlett, ez esetben beszélgess többet (persze inkább azokkal, akik jófejek, ne azokkal, akik bántanak).

ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BringaManó ***** válasza:

#2: "Első könyv, amit ajánlok neked: A magyar helyesírás szabályai.

[...] Pl. akkor már a "nemnagyon" szót külön fogod írni, vagy, hogy a "hogy" szó elé mindig tenni kell vesszőt."


A "hogy" szó elé nem kell mindig vesszőt tenni. A te mondatod pl. egy remek példa arra, amikor nem kell(ett volna). :-D (Ld. AkH.262.)

ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tatyó ***** válasza:
83%

Nem lehetsz túl buta, mert jól viseled a kritikát, azaz nem nagyon sértődhettél meg haverjaid állításán, sőtt! azon gondolkozol, hogy változtass.


Ami érdekel, abba az irányba a legkönnyebb elindulni.

ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!