Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az, hogy valaki inkább tegeződ...

Az, hogy valaki inkább tegeződős vagy magázódós az mennyire családi neveltetés kérdése, és mennyire ragad meg erősen az emberben?

Figyelt kérdés

Nyilván minden kisgyereket arra nevelnek, hogy az idegen felnőtteket magázni kell, de a kérdés hogy ehhez legtöbben felnőtt korukban is ragaszkodnak? Azért mostanság már lazulni látszik kissé ez a szabály, és szívesebben tegeződnek egymással az emberek, amikor a helyzet ezt megengedi. De lehetnek sokan olyanok, akik tartják ezt a korábban beléjük rögzült szokást és semmiképpen sem mernek tegeződni ismeretlenekkel?


Most leginkább ne arra koncentráljunk hogy jó vagy rossz a tegezés, hanem a feltett kérdést vegyük figyelembe.


ápr. 24. 15:55
A kérdező szavazást indított:
Ez többnyire így van
Nincs mindig így, ez felnőtt korban változhat
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Számomra nem "merés", hanem illem kérdése, hogy vadidegen felnőtt embereket nem tegezek le csak úgy.
ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez helyzetfüggő. Allasinterjun evidens hogy nem tegezünk le senkit vagy bankban postán akárhol, de pl egy gyrososnál pizzásnál már tegeződve rendelhet az ember.

Megvan mindennek a helye.

ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezért írtam én is azt a kérdésben, hogy "amikor a helyzet ezt megengedi". Én nem hiszem azt el, hogy például egy szórakozóhelyen magázódsz a bulizókkal, akiket nem ismersz, meg azt sem hiszem, hogy ha mondjuk te is fiatalabb vagy, akkor magázódva szólítod meg a szintén fiatal fagyis lányt, hogy milyen fagylaltot kérsz. Pedig itt is vadidegenek vagytok. De ezért írtam, hogy az adott helyzetben, nem pedig válogatás nélkül mindenkivel.
ápr. 24. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!