Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy akiknek...

Miért van, hogy akiknek nagyon mélyről megindul felfelé az élete, azok onnantól kezdve a magas lóról beszélnek?

Figyelt kérdés

Tisztességesen beleteszi a munkát az energiát az időt és sikerül kitörnie.


Onnantól kezdve prédikál minndekinek, hogy ki lehet törni, ha nem sikerül az csak azért van mert nem akarod eléggé, és mert nem teszel semmit.


Miért van az, hogy nem tudják elképzelni, hogy van olyan is hogy valaki ugyanúgy beleteszi az energiájat idejét munkáját valamibe, csak nála semmi nem térül meg belőle, és ha hegyeket mozgat, akkor se tud kitörni a helyzetéből?


Miért annyira lehetetlen ezt elképzelni? Miért olyan lehetetlen ebbe belegondolni?


ápr. 24. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyan ez, mint amikor valakinek hatalmat adsz. Fölényeskedni akar, de beképzeltté vált.

Én fogytam nagyon sokat, rengeteg munkával, de mégse megyek oda random duci embereknek prédikálni,ugyan minek is tenném?

ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs az, általánosítasz.
ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen segíteni szeretne, hogy neked is, és a többinek is legyen lehetősége nem csak kitörni, hanem megoldaniuk egy régóta fennálló stagnálást az életükben. Hogy jobb legyen nekik, hogy tudjanak örülni, előre jutni, felemelkedni.


Furcsa? furcsa. Nem a végső eredmény a lényeg? Nem az a lényeg, hogy a lehető legkevesebb kárt szenvedjék el, és a lehető legtöbb csapdát kikerüljék? dehogynem.


Prédikál? neked ha a világ legjobb versét szavalná el a legjobban, vagy a legszebb áriát énekelné-számodra akkor is rossz lenne.


Tudod miért? mert ostoba módón féltékeny vagy-és magadból indulsz ki, aki semmi mással nem törődik csak önmagával. A környezete az ilyen embernek semmit nem jelent-csak önmaga. Pont ezért vagy abban a helyzetben-amiben.


Az ember nem önmagának teremtetett, hanem azért hogy hasznára legyen más embereknek.Hogy nekik jó legyen. Boldogok, áldottak legyenek.

ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3+ Azok az emberek akik igy emelkedtek fel nagyon mélyről pontosan azért emelkedtek mert olyan csatákat vívtak meg amiket kevesen-egyedül és beérett a gyümölcsük. Nem az ölükbe hullott mint ahogy te azt hiszed, hanem beérett. Millió könny, millió lemondás, millió erő és adás áll mögöttük-és sosem kaptak vissza semmit, és csak adtak. Ezért emelkednek. És nem azért mert volt egy háttér mecénásuk, aki tolta alá az eredményt meg a lóvét, hanem mert vért izzadva jutottak egyik lépésből a másikig, ami később összeállt egy egésszé. Amikor meg összeállt, akkor kezdett gyümölcsözni. Nem betolták egy elit iskolába, nem alátolták a lehetőséget, hanem legutolsó senkiként szedegették össze az információkat, és tanulták gyakorlatba meg azt, ami később egycsokorba szedve indult el. Zéro segítséggel. Nulla Ft-al a zsebükbe, akár hány emberrel a hátuk mögött aki mindegyikáé a hátára kapaszkodott, és neki meg kellett benne állnia, és nem panaszkodhatot, és nem mondhatta, hogy: nem. Mennie kellett tovább.


Hát ezen gondolkodj, és örülj ha van olyan ember a környezetedben aki emelkedik ilyen helyzetből. Egyedül. Mert az eredménye kéne igaz? de amivel megküzdött, az már nem...


Ki mit vet azt aratja. És a vetés sokszor iszonyú fájdalmas.


Ébresztő..

ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Látod 3as + 4es pont erről beszéltem, erről szól a kérdés.


Rögtön feltételezed ismeretlenül, hogy nekem csak az eredmény kéne, de nem csináltam érte semmit, csak várom, hogy a sült galamb a számba repüljön. Elit iskola meg mecénás meg társai, amiket írtál....Honnan tudod? Igy ismeretlenül egy kérdés alapján? Mert "olyannak tűnt", és akkor biztos azért van?


Nem tudom, miért ugrott át a szemed ezen a részen (idézek a kérdésemből):

"hogy van olyan is hogy valaki ugyanúgy beleteszi az energiájat idejét munkáját valamibe, csak nála semmi nem térül meg belőle..."


Egyből feltételezed, hogy én nem vívtam csatákat egyedül, hogy mögöttem nem áll millió könny, millió lemondás, millió erő, meg millió adás. Hogy nem izzadtam vért...stb.


Miért feltételezed rögtön egy teljesen idegen emberről aki írt egy kérdést valahova, hogy nem tett semmit? Tudom, leírni meg hinni mindent lehet. Akkor miért feltételezed, hogy hazudok vagy nem vagyok képben hogy mennyi munka kell valamit elérni? Igen, biztos nagyon sok ilyen ember is van, de nem lehet hogy azért van a kiakadásom, mert megtettem ami tőlem kitelt és nem sikerült így se, ÉS PLUSZBAN meg még ki is oktatnak, hogy a sültgalambot várom?

Valahogy az fel se merül, hogy olyan is van , hogy valaki dolgozik, meg áldotatot hoz stb, és nincs eredménye. Ők valamiért le vannak csapva, mintha nem is léteznének, és az ok csakis és kizárólag egy lehet, hogy adott személy sültgalambot vár, ezért nem jött be az élet.


Ha tényleg mindent amit tudtam beleraktam, vérizzadás, meg amiket leírtál, és nem lett eredménye, akkor nem lehet, hogy jogos a kiakadásom, mikor valaki azzal oktat ki, hogy azért van, mert nem tettem semmit? Ha erre én kiakadok, akkor rögtön az csak irigység meg féltékenység lehet?


Vajon te hogyan reagálnál, ha beleraknál apait anyait orrvérzésig, nincs eredménye, és még oda is böfögik, hogy "mert várod a sültgalambot"? Ezzel kvázi azt a munkát "semmizik le" amit eddig megtettél. Ők nem tudják mennyi, te élted, te raktad bele, te szenvedtél vele, ők meg feltételezik, vagy a látszat alapjan betippelik, hogy "na biztos nem vót az olyan sok", vagy hogy "hát nem is vót az munka, nem csináltá te semmit se, akkor nem hisztizné itt". És hogyha esetleg kiakadnál, akkor meg le lennél oltva, hogy na meg még féltékenykedsz, meg kéne az eredmény mi? De a munka meg nem, mi?


Szerintem neked sem esne jól, ahogy másnak sem....


Nem más sikerével van bajom, nem más befektetett munkáját vitatom el. Örülök, hogy van akinek sikerült.


Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy akinek nem jött be, annál miért van egyből ez a "biztos azért van mert várod a sültgalambot, de tenni meg nem teszel semmit" feltételezés?

ápr. 24. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából az a gond, hogy nem hiszi el, hogy nekem a célom teljesen átlagosnak lenni, átlagos munkával.

Nem hajtok vezêrigazgató posztra, több milliós autóra, mert nincsen rá szükségem. És hiába mondom, csak sajnál, hogy lusta vagyok tenni érte....

Kedves hármas tökéletesen reprezentálta az ilyen stílust. Nem vagyok irigy, ha valaki sok munkával érte el a célját, mindenkit elismerek, aki ezt teszi. Ettől én sem leszek otthon fetrengő senki, aki sírva alszik el minden nap, hogy milyen szerencsétlen. Megküzdök én a saját magam céljaiért. A sok kéretlen tanács tukmálásával kellene leállni.

ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rendben. Szóval akkor vegyük azt alapul, hogy nagyon sokat tettél érte.

Akkor kell lennie kisebb talán nem olyan feltűnő jelnek visszajelzésnek. Amit lehet vagy te magad nem vettél észre. Mert mondjuk nem tudom miről van szó pontosan így nehéz bármit is megfogalmazni, hogy ne legyen felületes. De lehet már egyből a visszaesést esetleg a rosszat vetted észre vagy a körülötted lévők ami téged visszataszított ahhoz az érzéshez, hogy mi van ha tényleg nem csinálom jól.

Ide kérdések kellenek amit javarészt magadnak kell föltenned és nyugodt pillanatodba elgondolkodni aztán válaszolni.

Mit/miket tettem meg?

Miért esik rosszul hogy ezt mondják?

Mikor ismerte el más amit én erőfeszítés beletettem?

Én mikor voltam kicsit is büszke magamra a beletett erőfeszítésekért?

Amibe erőfeszítést rakok mégis miért érzem úgy hogy stagnál miért nem változik esetleg mit kéne másképp csinálnom. Lehet lassabban fokozatosan apránként kéne haladnom? Vagy lehet pont az a baj hogy totyorgok?

Vajon mennyire akarom én ezt? Vagy én akarom ezt igazán vagy más?

Mi célból csinálom?

És hasonló kérdések

ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es (gondolom 3, 4 is te voltál), ez a szöveg itt tipikusan összetömötíti az ilyen agymosó motivációs előadások lényegét. Mondd, mennyit fizettél te ezért?😅

Kínos olvasni az írásaidat, ne haragudj.

ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés: szerintem mert mindenki az eddigi sikeresekhez mérik a másikat, holott minden személy teljesítőképessége egyedi: nekem is, neked is más, amit még bírunk, és ezt nem veszik sokan figyelembe.
ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7 Tök jó hogy így segíteni akarsz meg minden. Át fogom ezeket gondolni. 👍


De tényleg ennyire elképzelhetetlennek tartod, hogy valaki belerakja a melót, és nem is csinálja rosszul és nem jön be? (Itt ez most már nem rólam szól, elméletben kérdezem csak). De azt is kérdezhetném, hogy szerinted akkor a befektetett munka mindig megtérül? És nincs olyan hogy nem térül meg?

ápr. 24. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!