Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy teljesen más “színekkel” rendelkezzen a gyerek, mint a szülei? Vagy más lenne az apa?

Figyelt kérdés

Adott egy lány, akinek vörös haja és szinte átlátszó, nagyon élénk világos kék szemei vannak.

A szülei barna hajúak és barna szeműek. Van 2 idősebb nővére (10 és 12 évvel) akik szintén barna hajjal és barna szemmel vannak megáldva.

A lány kimondott édesanyja. Minden arcvonása rá hasonlít, csak színeiben eltérő. A lány hófehér bőrű is, a család meg bár fehérbőrű magyar emberek, egyikük sem ennyire tejfehér.

Tudom, hogy simán lehet egy messzi rokontól kapott kék szem vagy vörös haj, hisz mindkettőt hordozhatják azok, akik nem rendelkeznek vele.

De az is furcsa, hogy volt már 2 nagy gyerek, kialakult család, 40 év körüli szülők, majd hirtelen jött egy kicsi, aki teljesen más külső adottságokkal van megáldva, mint a nővérei. Az apukára egyáltalán nem hasonlít, bár simán lehet, hogy csak az anyja arcvonásai dominánsak.


Ti gyanakodnátok, hogy apátoktól (akit annak tudsz születésed óta) vagytok-e?


ápr. 25. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kék szem recesszív. Simán lehet 2 barna szemű embernek kész szemű gyereke.


Ugyanez van a vörös hajnál is.


Hogy ki mit kap, az teljesen lutri, szóval a testvérek kinézete abszolút nem számít.

ápr. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Katona Dius ***** válasza:
100%
Mi 3-an vagyunk testvérek. Én a legidősebb, és van két öcsém. A kisebbik öcsémmel egyformán zöld szem, világos barna haj. Szülők szintén, illetve zöldes kék/zöld szem. Idősebbik öcsém ellenben sötét barna haj és sötét barna szem. Arcra viszont tiszta apu. Attól, hogy a színek eltérnek, még lehet az apának hitt személy a valódi apa. Lehet, hogy valamelyik nagyszülő/dédszülő színeit örökölte a lány.
ápr. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 de a barna színt elvileg nem lehet hordozni. 🤔
ápr. 25. 01:43
 4/10 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nem vagyok a biológis ezen területén túlzottan jártas, nem tudom, milyen géneket lehet vagy nem lehet hordozni. De az tuti, hogy tesóm a színeit leszámítva tiszta apu. Mivel apa korához képest nagyon fiatalnak néz ki, gyakran a bátyjának is nézik.

Illetve apu nővére még, akinek a közeli rokonságban szintén sötét barna szeme és haja van, de a nagyszülők is "világos színekkel" rendelkeznek mindkét ágon. Apai nagyszülők világos barna haj, zöld szem, illetve szőke haj és sötétkék szem. Anyai ágon vöröses barna haj és zöld szem, illetve világos barna haj és hihetetlenül világos kék szem.

Szóval tesóm és nagynéném is kakukktojás. És amíg öcsém egy az egyben úgy néz ki, mint apu, a színeket leszámítva, nagynéném nem hasonlít papámra, mamám vonásait örökölte.

ápr. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
[link] A szemszínnel is hasonló okokból,nincs garantált szemszín,de a wikipédián el lehet részletesen olvasni az okokat is. Akiben az merül fel egy eltérő haj-,szemszín miatt,hogy anyuci félrelépett,az simán rosszindulatú.
ápr. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem kiszámítható. Bátyámmal csak 4 én korkül van köztünk, de mintha két idegen lennénk. Semmi közös bennünk.
ápr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A megszálló hadak ezerszám hagytak haguk után terhes nőket..


Csak szólok..

ápr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
A mai világban, ahol egyre gyakoribb a megcsalás, nagyobb az esély rá.
ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#4 én elhiszem, csak mi azt tanultuk, hogy két kék/zöld szemű embernek nem születhet barna szemű gyereke. Persze lehet az sem kőbe vésett írás.
ápr. 25. 16:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Hét generáción át tudnak öröklődni elvileg a recesszív gének. Ha nincs meg iskoláskorodból, akkor keress rá, mert amúgy rohadt érdekes téma szerintem, hogy mi alapján nyered pl. a szemszíned, hajszíned, orrod formáját.

Egyébként én is lehetnék, akiről kiírtad a kérdést, vörös vagyok, halkék szemmel, szeplőkkel, vámpír bőrrel, miközben apám könnyen barnuló, fekete szemű, fekete hajú, anyám barna hajú, zöld szemű, könnyen barnuló, simán elhittem, mikor a nővérem azt mondta nekem gyerekként, hogy engem úgy találtak a krumpliföldön. Közben meg találtam dédszüleimről fotókat, hát dédnagyapám kiköpött én volt, még a fekete-fehér, 1900-as évek eleji képen is látaszanak a szeplői.

Egyébként nálam az volt, hogy nagyszüleimnek, akik két egyenes hajú ember, született egy göndör hajú gyermeke, apám. Idilli házasságban éltek a nagyszülők, de nagyanyám mindenről részletesen beszámolt, konkrét aktusokról, mikor nem állt már fel nagyapámnak, ilyenekről... Nem néztem volna ki belőle, hogy megcsalta volna nagyapám, és ez egyszer sem esett volna ki a száján, még részegen se. Elmondtam a biosztanáromnak, akivel jóban voltam, hogy van ott egy anomália, mire közölte, hogy amúgy mutációk léteznek, ha a vonások megegyeznek, rokonoknak néznek ki, akkor valószínűleg nem megcsalás történt, hanem mutáció. Ez esetben is egyébként arcra egy és ugyanaz pl. Nagyanyám és fater, de míg nagyanyámnak szögegyenes haja van, apámé enyhén göndör.

ápr. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!