Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez normális??

Bringmethehorizon kérdése:

Szerintetek ez normális??

Figyelt kérdés

Rengetegszer van olyan, hogy úgy adok tanácsot másoknak, hogy közben magamról mesélek valami történetet. Pár napja is ez történt és akkor hozzám vágta az egyik közeli barátom, hogy amikor Ő tanácsot kér, akkor elkezdek magamról beszélni, aztán megkaptam, hogy magasról teszek rá. Hiába magyaráztam, hogy én igy próbálok tanácsot adni nem hallgatott meg.

Velem van a baj?



#baratok??
ápr. 25. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Tanács kéréskor csak akkor beszélj magadról, ha az a konkrét kérdés, hogy ezt vagy azt, korábban, te miként oldottad meg.
ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Es kerik a tanacsodat vagy csak nekiallsz osztani az eszt, "jobban tudni", es magadta iranyitod a figyelmed a sajat kapcsolodo (?) sztorijaiddal?


Mar bocs, h ilyen sarkosan irtam, de csak azert, mert pont igy johet ez le a masiknak.

ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne magadat minden középpontjába helyezni.
ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez hiba, sőt: többszörösen is az.


Először is amikor valaki beszél neked a problémájáról, egyáltalán nem biztos, hogy tanácsot kér - sőt: többnyire nem. Az ember ilyenkor inkább támogatásra, törődésre vágyik, meg szeretné valakivel beszélni a gondjait.


A kéretlen tanácsadással két bökkenő is van: egyrészt megtagadod tőle, amit szeretett volna - az empátiát -, másrészt pedig kicsit fölé helyezkedsz, mintha te lennél az oktató, ő meg a diák. Gyakori eset, hogy valami nagyon kézenfekvő tanácsot adsz, ami meg egyenesen megalázóan hat.


Ha a kéretlen tanács során magaddal példálózol, az egy még súlyosabb formula, mert a fentieken kívül még át is tereled a szót róla magadra, ami elég önzőn hat. Ha ennek a tetejébe még pozitív példaként hozod fel magad, akkor kicsit azt is mondod, "vegyél példát rólam, én jobban csinálom, mint te".


Ez nem azt jelenti, hogy nem szabad tanácsot adni, csak tudni kell, hogy mikor. Ha nem tudod, meg lehet kérdezni: "ne haragudj, adhatok egy tanácsot?". Ennél egy jobb eset, ha inkább kérdezel: "esetleg ezt, vagy azt próbáltad már? Mi történt akkor?". Ennél még jobb, ha először nyitott kérdést teszel fel: "mit tudtál tenni eddig? mire jutottál ezzel?".

ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, veled. Nem is biztos, hogy mindig kell pelda, raadasul rengeteg peldat fel lehet hozni, ami nem rolunk szol.
ápr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!