Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az beteges dolog ha valaki...

Az beteges dolog ha valaki rasszista?

Figyelt kérdés

Ha peldaul egy magyar ember , nem kedveli a cigányokat, már a külsejük is ellenszenves illetve a belső tulajdonságuk is ellenszenves.

28 F


ápr. 25. 23:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Van bennem rasszizmus és van is alapja. Nem tartom betegesnek ha valaki kételkedve áll hozzájuk. Az, hogy milyen a kinézetük önmagában nem elég, de már óvatosságra int, maga a viselkedésük és beszédük az sok esetben ami taszít.
ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Sok cigánynak adtam esélyt, mondván mi emberek egyek vagyunk, hát megbántam. Undorodom mindtől és megtartom a 3 lépés távolságot, nem kötelező itt mindenkit szeretni és elfogadni.
ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Dehogy. Teljesen normális.
ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
Egy egész népet általánosan elítélni/utálni(?)/megvetni(?) szerintem butaság, bocsi. Előítéletekkel, fentartásokkal, óvatossággal, akár távolságtartással lenni lehet, de konkrétan rasszistának lenni nem. Nekem meg konkrétan a rasszisztákkal szemben vannak előítéleteim, fenntartásaim. Konkrétan betegnek nem_tartom őket, de szerintem furák, és én idegenkedem tőlük. Lehet, hogy intelligencia kérdése, lehet, hogy nevelésé, szocializációé.
ápr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

*ja meg lehet empátiahiány is.

Van IQ meg EQ,lehet,hogy mindkettő közrejátszhat.

ápr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ.


Szerintem van egy "egészséges" előítélet a rossz tapasztalatok és a kisebbségek viselkedése alapján. Ha látom, hogy éppen állatként viselkedve üvöltenek az utcán akkor hagy ne szeressem már őket.


Viszont van beteges rasszizmus is, amikor valakinek már az alapvető gondolkodásába és mindennapjaiba is beleivódik a gyűlölet akár úgy is, hogy valójában nem is találkozna vele a mindennapokban. Ismerek olyat aki ül otthon egész nap és kuruc infón "él". Na az beteg.

ápr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
Igen. A saját rasszodból, etnikumodból is százával találkozol sz.r emberekkel, mégse veszed készpénznek, hogy "a sok rossz tapasztalat alapján" általánosíthatsz.
ápr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
#7 Azért az arány nem mindegy. Nem mindegy, hogy látok naponta 1000+ embert akiből akad néhány unszimpatikus, de ha látok 10 cigányt abból tuti, hogy 9 éppen csinál valami olyat ami nem kulturált emberhez méltó.
ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

8


Ez szocializáció kérdése, meg társadalmi rétegződésé, nem pedig rasszé. Egy hasonló társadalmi rétegben élő magyar sem különb.


Magyarországon a társadalmi mobilitás a béke segge alatt van. Aki putriba születik az jó eséllyel putriban is fog meghalni.

ápr. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

#8

7-es vagyok. Nálam 10 magyarra is bőven szokott jutni 9 olyan, akit szívesen kilőnék az űrbe. Pedig több megyében éltem már. Aki igénytelen, ostoba és prosztó, az színtől függetlenül az.

ápr. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!