Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nèznek az ázsiai eladók??

Miért nèznek az ázsiai eladók??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már többször voltam a dunapanda köznyékén lévő kínai ruhaüzletekben, és akármelyikbe bemegyek nézelődni az egyik ázsiai eladó mindenféle köszönés nélkül mellém áll és néz. Nem kérdez meg,hogy segítsen e vagy valami, néz és követ.konkrétan kerülgetnem kell az eladót annyira a nyakamban van. Nyílván nem lopni megyek be, de annyira zavaró,hogy nem hagy nézelődni,hogy kb 3 perc után inkább kijövök az üzletből.

Szóval a kérdés az,hogy ezt miért csináljàk..?



#eladó #kínai #Monoricenter
máj. 3. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
2%

A nézelődőket én sem értettem, míg kereskedelemben dolgoztam. Nem tudok már kapcsolódni azokhoz, akik céltalanul nézegetnek. Tudjuk már mit akarunk, vegyük le, vigyük be próbálni, kassza, aztán haladjunk.

Ő lehet nem is tudja megkérdezni, segítsen-e, lehet nem beszél magyarul. Kérdezz te.

máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Bezzeg egy keresztény, fehér eladónak megköszönnéd, hogy jószívűen végigkísér a bolton, azt figyelmességnek vennéd! Amit művelsz, az a közösség elleni izgatás minősített esete! Felháborító!
máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha egy ruházati boltba megyek be mert van 1 óra szabadidőm és szétnézek a ruhaboltban hátha találok valami jó nadrágot/pólót akkor miért baj ha csak szétnézek ?? Bár nem volt rá sok esélyem.

Ez ázsiai/kínai szokás ha a magyar eladó csinálná az is zavarna..

máj. 3. 13:29
 4/6 anonim válasza:
74%
Lehet hogy nem tudnak nagyon magyarul vagy azt várják hogy segíteni tudjanak
máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké,ha nem tud magyarul,de akkor feleslegesen áll ott,mert nem fogja érteni,amit mondok neki.
máj. 3. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as: Én is gyakran vásárolok kínai boltokban, de ott nincs ez a figyelés. Vagy rossz helyekre mész be, vagy paranoiás vagy.

Ettől függetlenül volt már olyan, hogy üzletben volt tapadós bizt. őr, az agyamra ment. De az nem kínai bolt volt, szerintem ez nemzetiségtől független.

máj. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!