Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képesek az idős nők...

Miért képesek az idős nők vízbe folytani a kölyökmacskákat?

Figyelt kérdés
Nehezen tudom elképzelni azt a mentalitást, hogy aki egyik pillanatban ártatlan nagymama az a másikban vízbe folyt macskákat.

máj. 7. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Mert ezt látták a szüleiktől, nagyszüleiktől. Durván hangzik, de nekik ez így normális.

Idős rokon falun is képes lett volna erre, ivartalanításról hallani sem akart, pedig fizettem volna.

máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak a nok, 50-100 eve meg ez volt a szokas, masra nem volt lehetoseg, ha nem akartak 100 macskat a haz korul. Nehez elkepzelned, mert az egy masik vilag volt, nem is kell.

Az mar szomoru, ha manapsag is igy tesz valaki az ivartalanitas helyett.

máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
17%
Mert parasztok, nem bántásból, de falusiaknak nincs lelkük, nem éreznek empátiát, nekik az állatok csak tárgyak, nem hatja meg őket ha szenvednek. sajnos ez van de ha téged vígasztal kihalóban vannak, a városi lét terjed.
máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Alapkarakter és leépülés , de a világon minden mesterséges pusztitó. Mert a tejipar húsipar a babonás dolgok nyomor díszállat csempészés vadgazdálkodás irtja az állatvilágot a haszon miatt .
máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Mert a városiaknak akkora lelke van!

Amikor 10-ből 2 belerúg a sánta kutyába, 3 lefotózza és feldobja a netre, 3 teljesen figyelmen kívül hagyja és talán 2 ember próbál rajta segíteni.

Földön fekvő embernél kb ugyanez az arány.

máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

#3 mennyi falusi embert ismersz hogy ennyire egy kalap alá veszel mindenkit?

Meg mi az hogy nem bántásból...erre utána olyanokat írsz hogy nincs lelkük meg hogy vigasztalja a kérdezőt hogy kihaló félben vannak


Falun lakom itt is nőttem fel hidd el hogy itt is családtagnak számít a kutya,macska stb


Az hogy vannak f@szok (bocs kérdező) egy dolog DE nekem azt ne mond hogy városi emberek közt nincs hülye


Falun mondjuk egy kutya annyiban más hogy őrzi a portát,jelzi ha jön valaki tehát igen,van feladata is azt még hozzá tenném hogy falun, legalábbis felénk nem látsz szomorú szemű kutyát mivel egész nap annyit szaladgál az udvaron amennyit akar míg egy városban akkor ha leviszed sétálni


A kérdésre válaszolva:igen sajnos vannak ilyen emberek akik ebben nőttek fel nekik SAJNOS ez természetesnek tűnik de azért ma már nem ez a jellemző inkább elszokták ajándékozni vagy marad a több macska a háznál

máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

1: hány éves az "idős nő?"

2: Ezt honnét veszed ? láttad? hallottad? olvastad, vagy családod idős tagjai csinálják? Nálunk nem tudok ilyenről.

máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Általában az embereknek nincs, vagy nagyon alacsony az empátia kézségük. Ha nem tanítják meg nekik, hogy ne ölj ne pusztis, ne kegyetlenkedj, akkor maguktól nem tudják. Kb alapból annyira képesek az emberek ösztönből hajtva, hogy nem öli meg a saját gyerekét meg a szüleit. De ezen túl nem terjednek az érzelmei.


Az emberek többsége annyira gyogyos debil, ha nem magyarázák el neki, hogy félméteres porázon szenved a kutya, akkor magától 1000 év alatt sem képes ezt kitalálni felfogni.

máj. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8: Ne magaddal beszélgessél!
máj. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahogy írták is felettem régen ez egy bevett szokás volt - Nem csak Magyarországon, és nem csak vidéken. Ha valaki állatokat nevelt, farmja volt akkor ez volt az általános eljárás akkor ha sok volt a kutya, macska. Ha beteg volt az állat nem vitték el állatorvos azt sem, vagy ha tegyük fel egy lónak megsérült a lába azt sem tartották meg vagy ápolták élete végéig. Ez valamennyire még manapság is így van, legalábbis sokszor hallottam már hogy ha mondjuk valamelyik szárnyas vagy mondjuk nyúl betegszik meg nem bajlódnak azzal hogy állatorvoshoz vigyék, mert nem érné meg. Egy kutya, macska vagy valamilyen nagyobb állat (birka, kecske, ló stb) már nem ilyen, de például nem nagyon lehet arról hallani hogy valaki egy tyúkkal a hóna alatt sétálna be az állatorvosi rendelőbe 🤷‍♀️ Ez így volt régen is.

Másik példa, régebben az is elterjedt volt hogy az agresszív, vagy öreggé vált kutyákat lelötték akkor ha veszélyesnek gondolták őket. Még mielőtt valaki félreértené, mem azt mondom hogy ez helyes lenne, sőt. Nagyon is ellene vagyok minden állatok ellen elkövetett bántalmazásnak. Csak szimplán leírom hogy régen mi volt a jellemző. Ez világszinten így volt egyébként, nem csak itt nálunk. Az idősebb generáció lehet hogy maguk is ezt a mentalitást viszik tovább, ami egyébként látható is például abban ahogy néhány ember bánik az állatokkal. A nagyszüleim is ilyenek például, igaz hogy ők már nem tartanak haszonállatokat, de van egy kutyájuk és régebben volt macska is egy jó 15 évig. Nagyapám azt vallja hogy kutya nem való a lakásba, csak az udvaron lehet. Nem is igazán tekint társként a kutyusra. Nem bántja soha és láncon sincs, de azért így is érezhető hogy távolságtartó vele szemben. Régen ez, és az ennél durvább volt a normális. Mondjuk nem mintha mi annyira szentek lennénk a modern világban, régebben amikor kertes övezetben laktunk egy külvároshoz közeli részen rendszeresen láttunk kocsikat megállni egy-egy sarkon, csak azért hogy kitegyenek egy macskát vagy kiskutyát az út szélére. Volt hogy naponta 3X is láttam ugyanezt megtörténni. Szóval nem igazán mondanám hogy mi jobbak lennénk az idősebb generációnál.

máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!