Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyedüllétet vagy a párkapc...

Az egyedüllétet vagy a párkapcsolatot nehezebb megszokni?

Figyelt kérdés
A társadalomban mai is az az elvárt életmód, hogy párkapcsolatban éljen valaki, azt tartják követendő normának. A filmekben, médiában is így van beállítva. Viszont, ha valaki mondjuk sokáig egyedül élt, akkor nem biztos, hogy olyan könnyű lenne neki váltani és megszokni, hogy máshoz alkalmazkodjon. Aki meg hosszú ideje házas és mondjuk elválnak, özvegy lesz, annak meg valószínűleg az lehet nehéz, hogy megszokja a csendet, a magányt. Mindkét életformának vannak amúgy előnyei és hátrányai is, nem vagyok benne biztos, hogy általánosságban kijelenthető, hogy a párkapcsolat a jobb és mindenkinek az való.

máj. 11. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

1. A kapcsolat nem való mindenkinek. Pont.

2. Az egyedüllét nem való mindenkinek. Pont.

3. Annak, aki hosszú kapcsolatból marad egyedül és rosszul érzi magát, pont ugyanolyan nehéz, mint annak, aki egyedül van már régóta és ugyanolyan keservesen gyötrődik. Pont.


Nincs de. Nincs egyiknek jobb másiknak rosszabb. Nincs egyetemes igazság, hogy mi a jobb, rosszabb.

máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, hogy kinek mi a jobb és hogy kinek mit nehezebb megszokni.
máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

10 éve nem voltam egyedül, kapcsolatból kapcsolatba ugráltam. Most válok, gyerekkel, igaz nem rajtam múlt, én nem szerettem volna elválni.

Viszont bántalmazó kapcsolat volt, így jól esik az, hogy nem kell máshoz alkalmazkodjak és nem kell küzdjek párkapcsolati gondokkal. Persze néha eszembe jut, hogy jó volna valaki, akivel őszintén szeretjük egymást, de amikor eszembe jut az ismerkedés, az összecsiszolódás, gyomorgörcsöm lesz.

A szingliség nem egyenlő a magánnyal.

máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
76%
Elsőt még nem tapasztaltam meg, másodikat könnyű volt megszokni és azóta is tart. 44. éve.
máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
A személyiségtől függ, emrt van, aki alapból az egyikre, van, aki a másika van ráhangolódva. Egy exrtonak a magány lenne bajos, egy intronak a társaság.
máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5

Ez egy hatalmas tevhit, h az introvertaltak nem akarnak parkapcsolatot, baratokat stb. Valszeg kevesebb barat, ismeros is elev nekik,mint az extrovertaltaknak, meg nem akarnak mindig nagy tarsasagba menni(lehet, soha), es jobbam kell nekik az egyedullet is - de nem allandoan! Es a kozeli kapcsolatok szamukra is fontosak, ertekesek. Nen irom, h melyebbek,mert ez is egy tevhit, hogy az extrovertaltaknak csak felszines kapcsolataik vannak.

máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
A kerdesre valaszolva: sajnos tipikus, h mindenkinek az kell, ami epp nincs. Ha egyedul van, gorcsol, h legyen valakije, ha parban van, akkor a szabadsaga hianyzik. Igy egyiket se lehet megszokni. El kell fogadni, ami epp van. Persze ez nem beletorodest jelent, meg a "jajj soha nem lesz maskepp" sirankozast
máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Az egyedüllétet nem lehet megszokni, mármint ha nincs senki, akihez szólni tudjon valaki, akit felhívhatna. Ha ezek megvannak, akkor már nem érzi magát egyedül az ember.
máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!