Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigy vagyok a nagydarab,...

Irigy vagyok a nagydarab, erős csontozatú férfiakra?

Figyelt kérdés

31/F, eléggé vékony csontozatú vagyok, egész életemben átlag alatti volt a súlyom.

Az utóbbi években edzettem, aztán jött egy betegség, amitől lefogytam.

Végül most vagyok 181 cm / 77 kg.


Érdekes, mert most vagyok vele úgy, hogy a mostani alkatom áll a legközelebb ahhoz, ami tetszene,

de a komplexusom nem ereszt. Egy jó ideje azt érzem, hogy irigy vagyok a nagydarab, férfias, erős csontozatú férfiakra. Jobban tudnak izmot építeni, több izomtömeget is tudnak hozni.


Apám - szerintem - komplexusos, egész kamasz koromban a karját méregette, hogy meglegyen 45 cm.

Bud Spencer-re akar(t?) hasonlítani. Persze Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, meg Dwayne Johnson is a példaképei.


Meg volt egy ilyesmi elszólása régen, mikor filmet néztünk:

"Ez a szereplő hogy tudott egy bűnbanda vezetője lenni? Fizikumban egy kis senki."


Jó, ez így nevetséges, de értitek.


Egyébként jó Apa, rám soha egy rossz szava nem volt, csak ez az egy dolog nem hagy nyugodni Vele kapcsolatban.


Amúgy nem tartom magam csődtömegnek, vannak sikereim az életben.


Ezen pszichológus tudna segíteni, vagy van rá valami technika, hogy egyedül túllendüljek ezen?



máj. 11. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigasztal, nekem jobban tetszenek a vékonyak. Gyorsabbak. A nagyobb darab férfiak meg picit "lomhának" tűnnek.👱‍♀️
máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igazából nem a nők miatt írtam ki kérdést, hanem úgy általánosságban. Például érdekérvényesítő képesség, bár lehet, ez inkább személyiségi dolog.


Egyébiránt, persze, a betegség után is igyekszem tenni magamért, bár egyelőre könnyedebb mozgásformákra hagyatkozom: Fekvőtámasz, hosszabb séták, lépcsőzőgép.

máj. 11. 12:34
 3/4 anonim válasza:
100%

Ha a jelenlegi vékonyabb testalkatoddal elégedett vagy, csak komplexusaid vannak, akkor szerintem hosszútávon érdemes olyan mozgásformát választani, ahol pont ez a testalkat jelent előnyt. Pl. kezdj el futni hosszabb távon (1-2 kilométertől akár a maratonig). A nagydarab férfiak ebben kevésbé jók, ők nehezebben építik fel a gyorsaságot és állóképességet, ami pl. 5 km lefutásához kell. Te helyzeti előnyben vagy.

Ha - önmagadhoz képest - lesznek sikerélményeid, akkor a mostani komplexusaid is eltűnnek idővel.


A futás mellett persze lehet erősíteni is.


És a futás csak egy tipp, behelyettesítheted más szimpatikus sporttal is.

máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szolovjov ***** válasza:
77 kg vagy? Az nagyon jó! Én 178 vagyok és 61 vagyok. Na az a kevés.
máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!