Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változtatom meg a...

Miért változtatom meg a beszédstílusom könyvek miatt?

Figyelt kérdés

12 éves koromtól kb 18 éves koromig minden nap olvastam, több száz könyvön túlrágtam magam, viszont minden könyv után átvettem magamra vagy valamelyik karakter, vagy az író stílusát. 18 éves koromban abbahagytam az olvasást, azóta 1-2 könyvet olvastam csak el hébe-hóba, viszont most 22 évesen újrakezdtem, és megint ez a helyzet. Szinte teljesen átveszem az beszédstílust, akarva-akaratlanul is, és így, ennyi idősen már furcsállom.

A dologhoz hozzátartozik, hogy gyerekkorom óta szeretek színészkedni, túlozni, stb, de akkor se bírom átlátni, hogy ez miért lehet.


Kíméljetek az olyan hozzászólásoktól, hogy "nincs személyiségem", vagy "kiforratlan vagyok", és erotikus könyves poénokra se vagyok kíváncsi. Köszönöm.:)



máj. 11. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alap hogy a gyerekeknek is azert is kell olvasni mert bővül a szókincsük is tőle.


Az olvasással tele lesz mindenki feje ezer más kifejezéssel gondolkodásmóddal meglátással, az emberi agy meg arrol híres hogy tanul. Ha pl a kisebbséggel dolgoznál egyutt, 1 hónap és már az egesz stílusukat szavaikat is le tudnád utánozni.

máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
kicsit debil vagy biztos, amiatt lehet
máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert beleléled magad. Ha sokat vagy egy társaságban, pl. munkahelyen összezárva ugyanazokkal, átveszed az övéket is. A szófordulataikat, stb.
máj. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szokincs miatt olvas sok ember. Termeszetes jelenseg.
máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. De sokszor ha pl filmet nézek abból is átveszem bizonyos karakterek tulajdonságait.
máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ez teljesen normális, velem is így van. A könyvek nagy hatással vannak ránk, főleg, ha egyes karakterekhez hozzánövünk vagy különösen megragad. Emiatt nem kell azt gondolni, hogy kiforratlan a személyiséged, mert épp az, hogy az olvasás által egyre jobban tágul a nézőpontod és színesedik a fantáziád.

Nekem az írásstílusom is változtatni szokta egy könyv, a módot, ahogyan fogalmazok stb.

máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A helyedben megvizsgálnám, milyen szereplők karakterét, stílusát veszed át - és milyen szerepet tölt be ez az átvétel nálad? azonosulni leginkább azzal tudunk, amit kedvelünk, ami közel áll hozzánk. illetve könnyebben tudunk azonosulni valamivel, ha a saját karakterünk nem kiforrott.

Az a kérdés is megfogalmazódott bennem, hogy élő személyek stílusát is könnyen átveszed-e - és ha igen, akkor kikét?

máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!