Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék motiváltabb?

Hogy lehetnék motiváltabb?

Figyelt kérdés
Értelmes, tartalmas életet lenne jó élni, a 24 órát sokkal jobban kihasználni. Ehelyett a napi munkaidőn túl hülyeségeket nézek a neten. Nehéz rávenni a változtatásra magam úgy, hogy nem vagyok rákényszerítve igazán, az anyagi helyzetem jó, nem kell eltartanom senkit stb. Mégis vágyom rá. Ehhez keresek ötleteket, megoldást.
máj. 13. 04:40
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Tanulj valamit! Tanfolyam, iskola, nyelviskola. Ott érnek majd új benyomások, lehet, hogy összefutsz szimpatikus emberekkel. Készülsz a vizsgákra.

Kezdetnek nem lenne rossz! Rázd fel magad, olyan jó, hogy vevő vagy a változtatásra

máj. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már járok. Sajnos eddig az a mérleg, hogy addig érdekel,míg a tanteremben ülök.
máj. 13. 06:16
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha van pénzed, keress fel egy coach-ot vagy pszichológust. Segíthet.
máj. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Én zenélgetek, rajzolgatok. Amúgy fogalmam sincs. Én se vagyok motivált egyáltalán.
máj. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy én is vágyom a netezésen kívül más elfoglaltságokra, de nehéz odakényszeríteni magam, a legkisebb energiabefektetés a netezés. Odáog eljutni, ehhez várok ötleteket.

Régen (a net előtt) olvastam és kész. Manapság nehezebben állok neki, és hamar el is terelődik a figyelmem. Azon kapom magam, már megint a telefon a kezemben, már megint pörgetem a fb-ot. :(

máj. 13. 08:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóan voltam én is, nekem az segített hogy néztem mennyi időt töltök a telefonomon és ezt próbáltam minimalizálni. Volt olyan időszak, hogy napi 6-8 órát töltöttem telefonozással, ami azért elég gáz tekintve, hogy én is tényleg csak pörgettem a shortokat/reeleket stb. Van a telefonon egy ilyen widget, ami mutatja mennyi ideig használtad aznap, lebontva alkalmazásonként én azt dobtam be kezdőképernyőmre és figyeltem mindig mikor kézbe akartam venni.
máj. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Az én tippjeim a következők:

1. Ha már jelenleg a netezés a fő szabadidős elfoglaltságod: tegyél rendet a Facebookodon! Töröld azokat az oldalakat, akiknek nem érdekel a tartalma!

Legyen kevesebb szemét a hírfolyamban, ha már nézed, tedd a "leghasznosabban"!


2. Kövess be valaki olyat, aki valami olyan tevékenységet csinál, ami Téged motivál! (Akár többet is!) - így már a netezős időben is folyton a szemed előtt lesz, ez a pörgetés közben akár tudat alatt is motiválhat. Mondok két példát:

- Ha érdekel az utazás, utazós bloggerek/influenszerek insta profiljának követése, aminek hatására akár te is elfoglalod magad azzal, hogy böngészel, hogyan lehetne olcsón szép helyekre eljutni. (Így ha el is mész valahová, már kirántottad magad ebből a gödörből kicsit).

- Olvasás: könyvkritikai oldalak, fb csoportok, instaoldalak követése, akik tippeket adnak neked, miket olvass. Kezdj bele valamibe te is, ami szimpi, így akár órákra elfelejted majd a telefonod. Motiváció? állíts fel időkorlátot, pl. X nap alatt X db könyvet elolvasok.. hidd el, meg fogod csinálni! Ha van ismerősöd, aki vevő rá, versenyezzetek. Csináljatok olvasás /edzés/utazás/ barkácsolás...stb. kihívásokat. :)

Hajrá!

máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sportolsz valamit? Az a fáradtság legjobb ellenszere.
máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fáradt. Csak nem értelmes dolgokkal töltöm az időm és ez zavar, mégse teszek ellene.
máj. 13. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha energikusabb lennél, ez nem igazán lenne szempont: "legkisebb energiabefektetés". Azt éreznéd, hogy fölösleges energiád van és nem bírsz ülni a net előtt. Legalábbis nálam így megy.😀
máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!