Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hitler ölt embert saját kezűleg?

Hitler ölt embert saját kezűleg?

Figyelt kérdés
Ugyebár harcolt az I. Vh-ban, a későbbiekben meg ő lett a főnök, nem hiszem hogy ő végzett volna ilyen "piszkos munkákat", de lehet volt olyan elvetemült, hogy ő maga akart volna kivégezni valakit? Vagy hirtelen felindulásból volt hogy saját köreiben ölt? Elvileg pisztoly mindig volt nála. Van valami rekord a saját gyilkosságairól?

máj. 14. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Hitler médiaábrázolása a legmegtévesztőbb, hiszen úgy állítják be, mint egy irracionális, folyamatosan dühöngő, csapongó egyént, pedig elvileg karizmatikus és nyugodt volt. Csak ez akkora ellentmondás, hogy az agy nem bírja feldolgozni. Hogy lehet egy nyugodt, kedves, csendes ember ilyen tömeggyilkos?


Elképzelhető, hogy saját kezűleg is ölt, tekintve pszichopata volt és minden hatalma megvolt hozzá.

máj. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hermitlog ***** válasza:
71%

Úgy tudom vaskeresztet kapott az I.VH-ban, meg is sérült, valószínűleg ölhetett embert a csatatéren. De nem is biztos, hogy tudott róla.


Futó és hírvivő volt.


"Először is, az első világháborúban a futók halálozási aránya magasabb volt, mint egy átlagos gyalogosé, és ennek jó oka volt. A futók arra kényszerültek, hogy gyakrabban fussanak ki a lövészárkokból, mint a sima gyalogság, és így ki voltak téve az orvlövészeknek, a tüzérségnek és a géppuskáknak. Illetve a futókat elsődleges célpontnak tekintették, mert nem akarták, hogy jelentsenek a főhadiszállásnak.


Az első világháborúban Hitler több esetben is volt kitüntetést kapott, köztük két Vaskeresztet is. Ekkor valószínűleg személyesen is kényszerült embereket ölni, vagy legalábbis francia, brit és kanadai katonák közvetlen megölésében kellett volna részt vennie.


1914 októberében - alig két hónappal a háború kezdete után - Hitler a bajor hadsereg egyik első katonájaként kapta meg a másodosztályú Vaskeresztet, amikor többször is heves tűz alatt visszament a senki földjére, hogy megmentse néhány bajtársát, akiket egy sikertelen támadás során lelőttek. Az egyik megmentett egy, a századához tartozó tiszt volt. Hugo Gutmann (Adolf Hitler parancsnoka és személyes barátja, később Hitler megvédte a Gestapótól) javasolta, hogy Hitlert ezért az akcióért tüntessék ki a másodosztályú Vaskereszttel. A kitüntetést hivatalosan ugyanezen év decemberében adták át neki.


Ellentétben a Nemzetközösségi Hadsereggel, ahol a Viktória-kereszt egyetlen akcióért adható – a vaskereszt első osztályát csak akkor lehetett odaítélni, ha a kitüntetett egy korábbi eset során elnyerte a Vaskereszt második osztályát. Bár elméletileg könnyebb volt elnyerni a Vaskereszt második osztályát, mint a Viktória-keresztet, kétségtelenül óriási kihívás volt KÉTSZER elnyerni a Vaskeresztet, és így jogosulttá válni a Vaskereszt első osztályára. Hitler négy évvel az első vaskeresztje elnyerése után kap ezt.


Hitlert a Vaskereszt második osztályának elnyerése után tizedessé léptették elő. Nagyon ritka volt, hogy a német hadseregben szolgáló külföldit előléptessenek (Hitler osztrák volt). Az akkori szabályozás azt is jelentette, hogy Hitler nem volt jogosult tizedesnél magasabb rendfokozatra.


1918-ban, a Michael hadművelet idején Adolf Hitler tűzharcban találta magát, melynek során zászlóalja jelentős veszteségeket szenvedett el. A kérdéses napon a zászlóaljból nem kevesebb, mint hatvan ember vesztette életét, és további 211-en megsérültek, és ezek közül sok amputációt igényelt. Egy ponton Hitler egyedül találta magát, elzárva a zászlóalj többi, életben maradt tagjától. Hitler pisztollyal bolyongott a senkiföldön, mielőtt egy csapat francia katonára bukkant, és tűzharcba keveredett velük. Nem tudni, hogy Hitler valóban lelőtte-e valamelyiküket a találkozás során, de annyit igen, hogy Hitler személyesen fogott el öt francia katonát, és vonult vissza velük a lövészárokba.


Ezzel a második akcióval Hitler jogosult lett a Vaskereszt első osztályára. 1918 augusztusában, néhány nappal azelőtt, hogy Hitler lőtt sebet kapott, a kitüntetést hivatalosan is átadták egy ünnepségen, amelyen Hitler is azon 300 000 német közé tartozott, akiket a háború alatt a Vaskereszt első osztályával tüntettek ki. És bár ez a szám lényegesen magasabb volt, mint a Nemzetközösségben a Viktória-keresztet megkapó katonák száma, ha Hitler a Nemzetközösségben szolgált volna, legalább az egyik, ha nem mindkét akció, amely során Hitler megkapta a vaskeresztet, a Viktória-keresztet is elnyerte volna.


A vaskeresztjein kívül Hitler számos kisebb kitüntetést kapott a háború alatt végrehajtott egyéb tetteiért. Az ismertebb gáztámadáson kívül, amelyet Hitler állítólag néhány héttel a fegyverszünet előtt szenvedett el, Hitler számos más alkalommal is megsérült. 1917-ben Hitler a kanadaiak ellen harcolt a Vimy Fronton. Hitler egy bizonyos ponton megbetegedett, és el kellett hagynia a frontot közvetlenül azelőtt, hogy 1917. április 9. és 12. között mintegy 30 000 kanadai katona megtámadta és legyőzte a németeket a hegygerincen.


1918. szeptember 28-án Hitler egy brit előrenyomulás elleni tűzharc közepén találta magát. Egy ponton Hitler súlyosan megsérült. Mivel nem tudta folytatni a harcot, Hitler visszavonult a szanitécekhez. Egy ponton Hitler egy Henry Tandey nevű brit közlegény kereszttüzébe került. Tandey látva, hogy Hitler nem tudja megvédeni magát, nem sütötte el a fegyverét. Hitler egy hálásan biccentéssel vette tudomásul tettét, mielőtt visszacsúszott volna a német sorok közé.


Henry Tandeyt az első világháború alatt a brit hadsereg legjobban kitüntetett közlegényének tartották. Valójában az akcióért, amelyben Tandey részt vett, megkapta a Viktória-keresztet, miután több bajtársát megmentette a csata során. Tandeyről fénykép is készült, amelyen egy sebesültet cipel a hátán. A fényképből végül festmény lett, és Hitler – felismerve Tandeyt, az embert, akivel az első világháborúban találkozott – megvásárolta a festmény másolatát. Hitler állítólag évekkel később táviratot küldött Tandeynek, megköszönve neki, hogy nem lőtte le.


Végezetül, soha nem fog kiderülni, hogy Hitler megölt-e valakit a háború alatt vagy sem, mivel soha nem tagadta és nem is erősítette meg ennek lehetőségét."


-----


Gyanakodtak még arra is, hogy megölte az unokahúgát, akibe állítólag szerelmes is volt.


"Raubal Hitler müncheni lakásában élt, Hitler pedig szigorúan nyomon követte a tevékenységét. Valójában fogoly volt, és azt tervezte, hogy Bécsbe szökik, hogy folytassa az énekóráit. Édesanyja a háború után a kihallgatóknak elmondta, hogy Hitler megtiltotta lányának, hogy folytassa kapcsolatát egy linzi férfival, akihez feleségül akart menni. Hitler és Raubal 1931. szeptember 18-án összevesztek, amikor Hitler nem engedte, hogy a lány Bécsbe menjen. Elutazott egy nürnbergi találkozóra, de másnap visszahívták Münchenbe azzal a hírrel, hogy Raubal tüdőlövés következtében meghalt; a lány a jelek szerint Hitler müncheni lakásában lőtte le magát Hitler Walther pisztolyával. A nő 23 éves volt.


A médiában azonnal megindultak a pletykák fizikai bántalmazásról, egy esetleges szexuális kapcsolatról, Raubal nagybátyja iránti rajongásáról, sőt még gyilkosságról is. A Münchener Post arról számolt be, hogy a halott nőnek eltört az orra. Otto Strasser, Hitler politikai ellenfele volt a szenzációsabb történetek forrása. Ian Kershaw történész azt állítja, hogy „akár aktívan szexuális, akár nem, Hitler viselkedése Geli iránt minden jelét mutatja egy erős, legalábbis látens szexuális függőségnek”. A rendőrség kizárta az idegenkezűséget, és a halálesetet öngyilkosságnak minősítették. Hitler teljesen összetört, és súlyos depresszióba esett. A Tegernsee partján lévő házba költözött, és nem vett részt a szeptember 24-i bécsi temetésen. Két nappal később meglátogatta sírját a bécsi Zentralfriedhofban (Központi temető). Ezt követően leküzdötte depresszióját, és újra a politikára összpontosított.


Hitler később azt nyilatkozta, hogy William L. Shirer amerikai történész szerint Raubal volt az egyetlen nő, akit valaha is szeretett. A Haus Wachenfeldben lévő szobáját úgy őrizte meg, ahogyan azt elhagyta, és portrékat akasztott róla az ottani szobájában és a berlini birodalmi kancelláriában.


Egy 1992-es Vanity Fair-cikkben Ron Rosenbaum több elméletet is megvizsgál, köztük azt a feltételezést, hogy Hitler szándékosan vagy véletlenül lőtte le és ölte meg Raubalt egy vita során, vagy hogy az ő parancsára ölték meg. William Stuart-Houston, Hitler unokaöccse féltestvére, Alois révén: „Amikor 1931-ben Berlinben jártam, a család bajban volt....Mindenki tudta, hogy Hitler és ő már régóta intim viszonyban voltak, és hogy gyermeket várt - ez a tény feldühítette Hitlert”."


-----


Halálakor senki más nem volt a szobában, így lehetséges, hogy ő mérgezte meg Eva Braunt, de a legvalószínűbb, hogy Eva maga roppantotta szét a ciánkapszulát.


-----


Saját magát mindenképp kinyiffantotta.

máj. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Azért azt az emberölést amit az állam által jogilag elfogadva, reguláris katonaként, háborúban, harci cselekmény elkövetésével, a nemzetközi egyezményeket szem előtt tartva valósítasz meg, az teljesen más megítélés alá esik, mint ha valaki bűncselekményt megvalósítva öl embert. Ezt figyelembe véve szerintem teljesen irreleváns, hogy az I. VH-ban ölt-e embert, az már érdekesebb, hogy élete más szakaszában volt-e olyan eset, amikor nem közvetetten, führerként adott utasítása következtében haltak meg emberek, hanem közvetlenül, saját kezüleg követett-e el emberölést.

Ezeket az előttem szóló jól összefoglalta

máj. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Magát biztos
máj. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
Meglehet, hogy az első vh-ban igen. Meg aztán nem vagyok benne biztos, hogy ki húzta meg a ravaszt, amikor Eva Braun bevette a ciánt. Hitler vagy maga Eva. Tudja valaki?
máj. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!