Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gazdagabb embereknél elvárás,...

Gazdagabb embereknél elvárás, hogy magán óvodába, iskolába kell járatni a gyereket?

Figyelt kérdés

Én ezt a főnökömnél látom, aki mondja, hogy erre muszáj áldozni és a két gyerekének együtt kb havi 350 ezerbe kerül a magán iskola. Én nem az hogy a színvonalat vonom kétségbe, de szerintem ez onnan is jön, hogy mivel multicég, ezért sok külföldivel dolgozunk együtt és brit, amerikai kollégák is sokszor beszélnek erről, hogy "milyen drága az oktatás, de minden áldozatot meg kell hozni a gyerekért", olyan is van, aki a fizetése felét erre költi el. Szóval szerintem innen jön az inspiráció, hogy máshol így csinálják.

Viszont én kicsit szkeptikus vagyok ér-e annyit az egész, én is, mások is állami iskolákba jártunk, ott is vannak egész jók és ha valaki tanulni akar, nem mondják nekem, hogy ott nem lehet. Az érettségi ugyanaz lesz és a továbbtanulás.

Óvodáknál, bölcsődéknél ugyanez a helyzet, "jaj nem jó az állami, ebben az országban minden sz.r, csak a magán". Ezek túlzások szerintem, még úgyis annak tartom, hogy nem keresek rosszul és megengedhetném. Szerintem az sem jó, ha a gyermek örökké csak egy elit burokban nő fel és elszakad a valóságtól.



máj. 14. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A magán sem feltétlen jobb, ettől függetlenül lehet jó közösség mindkettőbe, de rossz is.
máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az egész megyében nincs magániskola (csak Waldorf, de azt köszi nem), szóval errefelé mindenkinek a gyereke állami iskolába jár.
máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Persze.
máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"olyan is van, aki a fizetése felét erre költi el. Szóval szerintem innen jön az inspiráció, hogy máshol így csinálják."


Lehetséges. De valóban elképesztően pocsék a magyar oktatás, de még úgy önmagánban a tanárok se nagy durranások, szóval ha nekem lenne milliós keresetem, valszeg én is magánba járatnám a gyereket.

máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszintén örültem volna, ha anyáméknak van annyi pénze, hogy magánba járhassak, nem a "körzetibe" az osztályonként 4-5 nem ma barnulttal, akik már 9-10 éves korunkban is simán megfenyegették a másik osztálytársat.
máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!