Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magasabb intelligencia - a...

Magasabb intelligencia - a boldog élet titka?

Figyelt kérdés

"Az IQ nem csak egy üres mutató, ami azt méri, mennyire tudunk tesztet írni. Akinek magasabb az IQ-ja annak jellemzően másképp alakul az élete, mégpedig többnyire jobban: a magasabb IQ akár gyermekkorban mérve a jövőben jobb egészséggel, alacsonyabb halandósággal, magasabb fizetéssel, magasabb iskolai végzettséggel és jobb presztízsű munkával jár együtt. A magasabb IQ-jú emberek ritkábban lesznek bűnözők, kevésbé szorulnak a szociális rendszerre, és ritkábban hagyják ott az iskolát is. Ami azt illeti, sok hatás, amit sokszor a magasabb iskolai végzettségnek vagy a jobb szociális státusznak tulajdonítunk, valószínűleg inkább az IQ hatása. A magasabb iskolai végzettségűek és jobb státuszúak magasabb IQ-val is rendelkeznek, ezért összességében ritkábban lesznek betegek, bűnözők vagy ritkábban élnek segélyekből, de ha az IQ hatását eltávolítjuk a képletből, ez a hatás többnyire jelentősen csökken vagy meg is szűnik."


Forrás:


[link]


máj. 15. 07:11
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Részben.
30 szavazat
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Az idézett könyv szerzőjével Firderikusz Sándor készített egy interjút.


Lásd itt: [link]

máj. 15. 07:13
 2/24 A kérdező kommentje:

Pontosabban:

*Friderikusz

máj. 15. 07:14
 3/24 Szikszai.B ***** válasza:
100%
Csak részben. Az élet elég sok dolgon múlik, az intelligencián kívül.
máj. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
A jobb életet nem jelenti azt hogy boldogabb is az illető. Nagyobb IQ-val valóban jobb munkák válnak elérhetővé. Ugyanakkor emberi kapcsolatokat sokkal nehezebb kialakítani, pedig az is kell a boldogsághoz. Én a sáját szememmel látom, hogy az ostoba, primitív, bárgyú embereknek mindig van párja, baráti köre. Persze ezen kapcsolatokat nem az érzelmi gazdagság és a magasröptű gondolatok jellemzik. Értelmes embereknek szinte fáj hallgatni ezeket a beszélgetéseket. De akkor is, ezek az emberek könnyen megtalálják a társaságukat. Aki viszont okosabb mint az átlag, nagyon nehéz dolga van, hogy olyan embereket találjon, akik megértik őt.
máj. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon nagyon megy az IQ-fétis, főleg a 90-es években volt nagyon menő, a Mensa folyt mindenhonnan. Magas IQ-jú emberek gyülekezete, kb. olyan, mintha a vörös hajúak alapítanának egy szervezetet.


Abszolút nem értek egyet a fent leírtakkal, eleve annyi tényezős az élet, hogy normális vizsgálatot sem lehetne csinálni, másrészt meg ha körülnézek, akkor nagyon nem ezt tapasztalom.

máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

az IQ teszt első sorban matematikai meg logikai kérdéssor.


Magas IQ mellett is lehet valaki szociálisan esetlen, sőt munkaképtelen.

Pl sok autista az IQ teszten jól teljesít, de csak töredékük dolgoznik, és magas a mentális betegségek mint a szorongás, depresszió, pánikbetegség aránya is.



EQ teszt az érzelmi, szociális intelligenciát méri, hogy értessz-e az emberekhez, ki tudod magad dumálni egy konfliktusból, vagy rá tudod-e vennj az embereket, hogy megkapd azt, amit akarsz.



Lehet matek agyad, de ha az EQ alacsony, azzal bizony nehezen találsz párt, igaz barátokat, nem fogsz tudni egy vezető pozítciót betölteni.

Még szupervízorit se nagyon, mert ott is lesznek berek, akikkel szót kell érteni.

máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer megállapítva 135-ös IQ-m van, egyszer hivatalos eljárással, simán szakképzett vagyok, az ország egyik rossz periódusába beleesve meg is rekedtem, 5 évig munkanélküli voltam, közfoglalkoztatott voltam, végül kétszer közalkalmazott lettem, jelenleg szociális szférában vagyok, mindezáltal soha nem volt sok pénzem.

Úgyhogy általánosítás és rakás külső tényezőtől függ. Ráadásul közfoglalkoztatáson tele voltam buta kocsmatöltelék diplomásokkal. Nem bírtam őket elviselni.

máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: 4 éven át voltam munkanélküli.
máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont a nagyon értelmes emberek hajlamosabbak depresszióra, mert ők teszik fel a kérdést, hogy “mi is az értelme ennek az egésznek?”, meg nekik kellenek inkább folyton ingerek, élmények, stimuláció, az unalomtól és rutintól be lehet golyózni, míg egy egyszerűbb ember elvan a rutinszerű kis életével is.
máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
9: Az egyébként igaz rám, hogy nagyon sok dolgot szeretek csinálni és kevés a 24 óra. Folyamatosan pörög az agyam és újat is akarok tanulni.
máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!