Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mentetek már azért betegszabir...

Mentetek már azért betegszabira, mert különben egy utazásra nem tudtatok volna elmenni? (Nem engedtek volna szabira valamiért pl)

Figyelt kérdés

máj. 15. 14:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem aktuális ez a helyzet nekem,csak egy beszélgetés kapcsán érdekelnének tapasztalatok
máj. 15. 14:08
 2/8 Katona Dius ***** válasza:
71%
Olyan volt, hogy előre lett szólva hónapokkal, hogy mennék adott időszakban szabira, el is lettem engedve, le is lett foglalva a szállás, egyebek, aztán egy héttel előtte közölte a felettes, hogy hát nem mehetek, mert sok a munka. Hát véletlen pont "beteg" lettem. De olyan, hogy nem volt kedvem menni, de szabit nem adtak, így inkább táppénz, ilyen nem volt. Ez az egy, de én itt jogosnak éreztem a dolgot, mert direkt lebeszéltem velük előre, mert a foglalót nem adták volna vissza.
máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem, de volt olyan munkahelyem, ahol a főnökkel konkrétan közölte a beosztott, hogy ha nem engedi el szabira, akkor az orvosával íratja ki magát.
máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk éves szinten csak 3 napot oszt be a munkáltató, a többit szabadon kivehetjük (napi szinten max 4 ember mehet szabira)
máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Volt.
máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, amíg alkalmazott voltam, elmehettem bármikor szabira, ha időben szóltam. Inkább abból volt gond, hogy kevés volt a szabadságom, amíg fiatalabb voltam, de akkor sem utaztam volna el táppénz alatt, nagyon rá lehet faragni, elég, ha rosszul lépsz, vagy elvagod az ujjad annyira, hogy orvosi ellátást igényel, máris bekerül a rendszerbe, hogy teljesen máshol vagy, mint ahol lenned kéne.
máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy sima betegszabin sem voltam még soha. Amúgy nálunk elég rugalmas a szabi, össze kell hangolni hogy legyen helyettes aztán indoklás nélkül mehet mindenki amikor akar.
máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!