Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a családom és...

Hogyan lehet a családom és köztem ilyen nagy különbség hozzállást tekintve?

Figyelt kérdés

Ha valaki végignézne 7 napot az életünkből, szinte azt gondolná, hogy közünk nincs egymáshoz és én valami ufó vagyok hozzájuk képest.


Mentálisan nagyon erős vagyok és ez leginkább az edzésben mutatkozik meg. Heti szinten 5 súlyzós edzés, napi 30 ezer lépés, napi 30 perc szobabicikli, kalóriát számolok, egészségesen eszem, könyvet olvasok, szeptembertől egyetemre megyek, próbálok fejlődni minden téren.


Ezzel szemben a családom (nem csak a szűk, hanem a keresztszülő, nagyszülő, stb, konkrétan mindenki) semmi ilyenre nem figyel.


Mindenkinek lenne ideje edzeni, mégsem teszik. Feldolgozott ételeket esznek, egy kicsit sem figyelnek oda arra, hogy egészségesebben éljenek, nem olvasnak könyvet, ellenben facebook/tiktok az megy szabadidejükben.

Nem akarnak fejlődni, nekik jó, ha megragadnak egy szinten.

Testvéreim hazaérnek munkából/suliból és netflix a program, vagy görgetik a tiktokot.


Félre ne értsétek, én is szoktam tiktokot nézni és netflixezni, de míg nálam ez utolsó prioritás, addig a családban ez jóval előrébb van mindenkinek.


Egy átlagos napom:

6 órakor felkelek, 3ig dolgozom, elmegyek edzeni, haza érek este 8 órára, majd 30 perc szobabicikli következik, e mellé 30 ezer lépés. Ha nem dolgozom, akkor minden reggelem 3 óra sétával indul, sosem keresek kifogásokat. Amíg ők elmennek dolgozni, legrosszabb esetben is otthon vannak 2 órára, és szó szerint semmi produktívat nem csinálnak a nap hátralévő részében.


De az élet bármely területén ez van. Én mindenbe maximumot adok, ők pedig épphogy csak elég legyen.


Más is tapasztalt már ilyet? Hogy lehet ekkora különbség fejben/mentálisan, ha 1 család vagyunk?



máj. 17. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Valószínű a szüleid, nagyszüleid is ilyen ultraszuper f.szagyerekek voltak, mint te, annyi változás van, hogy ők megöregedtek.

Sőt, úgy általában az emberek sem egyformák.

Ha néha kinéznél a hatalmas egoizmusod mögül, és a sok felesleges edzés helyett esetleg nézegetnél valami értelmesebb dolgot, pl tudományt, orvostant, biokémiát, rájöhetnél, hogy az embernek az endokrin rendszere öregszik, és töredékét nem bírják, mint fiatalon.

Te láthatóan nem az agyadra gyúrsz, ennek megfelelően kb 50 éves korodban nem is avval fogsz gondolkodni.

máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudományt, anatómiát, metaanalíziseket olvasok napi szinten, önfejlesztő könyveket olvasok, mellette vállalkozáson gondolkodom, megfelel?


Felesleges az edzés? Mindenkinek más a prioritás, honnan tudod, hogy nekem mi a célom ezzel?

máj. 17. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
A családodnak is ekkora arca van? Mert akkor lehetne egy közös pont...
máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
A személyiség ugyanúgy nem a szülő másolata, mint a külső. Lehet tök más értékrendje közeli rokonoknak is. Nálunk én vagyok az ufó a családban, pároméknál meg ő, de a legjobb barátom is az a maga családjában. Most vagy az van, hogy pont ezeket az embereket fogom ki vagy szinte minden családban lesz egy ufó pozitív vagy negatív tekintetben.
máj. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Sajnálom, ha ez jön le, látszik, hogy nem ismerjük egymást.


#4

Köszönöm a választ!

máj. 18. 09:52
 6/8 anonim válasza:

Az sem mindegy, mit dolgoznak, mennyire fáradnak el a családtagjaid. Lehet, hogy a munkájuk is fárasztó, utána ott a háztartás. Takarítás, főzés, stb. Estére meg annyira kidőlnek, hogy csak annyi energiájuk marad, hogy filmezzenek.

Én pl. imádok olvasni mindenfélét, kertészekdni, de ezekre most kevesebb időm jut, mert van egy kisbabám és a háztartási munkákkal,babával megy el a legtöbb idő, energia.

Nekem is van olyan rokonom, aki szeret olvasni, van, akinek szerintem könyve sincs. Van, aki egész nap a telefont nyomja és tv-t néz, a gyerekeivel sem foglalkozik. Van, aki egész nap dolgozik, aztán jószágot lát el otthon, kertet művel, süt-főz.

máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem őszíntem nem érdekel sem az életmódod, sem az időbeosztásod. Felesleges volt leírni ennyi mindent, mert a mérdésed szempontjából 2 mondatban is megfogalmazhattad volna. Ha mindezek miatt elismerést vársz, azt nem itt fogod megkapni.


Azt még had kérdezzem meg, külön élsz? Vezetsz háztartást? Fizetsz lakbért/hitelt/rezsit vagy bármit? Látom, hogy van munkád. Nem tudom a családod mit dolgozik, vagy, hogy te mit. Viszont az életvitelt nagyban befolyásolja ez is.

Továbbá, az emberek rokonságtól függetlenül teljesen eltérőek. Ha valóban olvastál ezekről, amiket le is írtál, ezt nem is kellene magyarázni. Szerintem nagyon is tudod a választ a kérdésedre. Felesleges a neten visszacsatolást kérni róla. Ha neked ez így jó, örülj neki. Én nem tudnék ilyen kötöttségekkel lenni az életvitelem felé.

máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7#

Nem visszacsatolást kértem. Az, hogy kinek mi a jó, az relatív. Lehet, hogy az én életvitelemtől némelyik ember undorodik, de ez így van jól, senki sem egyforma.


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan lehet ennyire eltérő hozzáállásunk az élet bármely területén, de ezek szerint erre nagyon nem lehet válaszolni, ez van és kész. :D

máj. 18. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!