Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok őszintén érdeklődni...

Nem tudok őszintén érdeklődni mások problémáiért, sem együttérezni. Ez mitől van?

Figyelt kérdés

A saját családtagjaimmal se. Ha meghal valaki, vagy beteg vagy egyéb baja van, akkor csak az érdekel ENGEM ez hogyan érint. Például nem fogunk többet együtt ebédelni mert meghalt. De ennyi.

Ha valaki elmondja milyen szörnyű neki ez vagy az, akkor tudom milyen válaszokat kell mondani. De nem érdekel. Abszolút nem.

Persze végighümmögöm és elváltoztatom a hangom meg az arckifejezéseim.


Másoknál viszont sokszor látom, hogy őszintén éreznek valamit ilyenkor. Például egy családtag vagy barát halálakor.


Mit kell ilyenkor érezni?


32/F



máj. 18. 07:39
1 2 3 4
 1/34 Noren1989 ***** válasza:
57%
Alacsony eq, szociopatiznus...
máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
77%

Empatia hianya lehet autista spektrum vagy pszichopatia is. Utobbi toredekben jelent valami hidegveru gyilkost. Legtobbjuk sportban, munkaban sikeres ember, se olyan, mint egy gep, aminek nincs lelke csak agya. Ezek az emberek szerelmet, szeretetet, ragaszkodast se igazan ereznek. Nagyon gyakran szeretik, balvanyozzak oket, szorakoztato jofej emberek is tudnak lenni. Nem szemetsegbol ilyenek, a sziv kimaradt beloluk.

Autisztikus emberek viszont kinlodnak a szocializacioval, mas miatt nem biztos, hogy empatikusak.

máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

De az alacsony EQ nem azt jelentené, hogy nem fogom fel, hogy nekik miért rossz?


Én szellemileg pontosan értem, csak lesz*rom. Nem érzek semmit a többi ember iránt. Nem érdekel senki, magamon kívül.

Viszont nem vagyok agresszív, nem verekszem. De nem azért, mert ne lennék képes megverni valakit, hanem mert nem akarok börtönbe kerülni miatta vagy ilyesmi.

máj. 18. 07:54
 4/34 anonim ***** válasza:
89%

Önvédelem is lehet.

Én pl rühellem hogy nekem a rokknaim állandóan a betegségek körül forognak állandó témájuk hogy hol ez fáj hol az meg az érrendszer meg a f.sás, én nem akarok ilyen lenni ezt átvenni és ebben élni sem.

máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

De az önvédelem nem később alakul ki?


Én már gyerekként is tojtam másokra. A saját családomra is. Mindig megkeresem azt akitől épp hasznom van, például ad csokit vagy segít valamiben. Miután elintéztem amit akartam utána vége a sztorinak. A baráti köröm is haszon-alapon válogatom és váltogatom. Ha egy családtag már haszontalan akkor "hirtelen" mennem kell mert dolgom akadt és rárakom a telefont is.


Vagy az önvédelem alatt azt érted, hogy védem a saját időm/energiám? Mert akkor egyetértünk. Mindig épp az az evőeszköz van a kezemben amelyikkel eszem. Utána mennek vissza a szekrénybe.

máj. 18. 08:02
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább nárcisztikus személyiségzavarra tippelnék.
máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

De a nárcisztikus nem önimádó? Nem függ mások elismerésétől?


Én nem függök senkitől. Nem vágyom rá, hogy elismerjenek. Egyszerűen senki nem érdekel. A véleményük se érdekel. Nem szorongok mások előtt. A többi ember berendezési tárgy, mint egy bútor.

máj. 18. 08:32
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Az EQ az érzelmi intelligencia, arra gondolt az egyik előző válaszoló, hogy neked az lehet alacsony. Vagy lehet csak nem igazán tudsz kötődni, és ha nem kötődsz, akkor nem is viselnek meg az ilyen dolgok.
máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Katona Dius ***** válasza:
69%
Nem tudom ennek az állapotnak mi a neve. De én is így érzek, működök. Férjem erre viccesen azt szokta mondani, hogy érzelmi analfabéta vagyok.
máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Lehet opportunista vagy érzelmileg meg minden hogy is.
máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!