Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem utáltok nőnek lenni?

Nem utáltok nőnek lenni?

Figyelt kérdés
Utálom a szőrtelenítést. Hogy mindig koplalni kell, hogy csinos maradjak. Hogy mindig frizurát kell csinálnom magamnak. Hogy kényelmetlenek az elegáns ruháim. Hogy az én felelősségem a gyereknevelés, a család élelmezése, az otthon tisztasága, a rokoni kapcsolatok ápolasa és a hivatalos ügyek intézése. Ezek másnak nem nyomasztóak egy idő után? Persze, semmit se lenne ebből muszáj, tudom én, de azért szeretnék a társadalom megbecsült tagja is lenni.

máj. 22. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ezek közül egyik se kötelező, ha szerinted csak így lehetsz a tátsadalom megbecsült tagja akkor a gondolkodásodon kell változtatni.
máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Elég sok gender-specifikus kérdés van mostanában...

A női és a férfi létnek is megvannak az előnyei és hátrányai egyaránt:


- a szőrtelenítés társadalmi knvenció, ezt nem tudom elvitatni

- nem csak koplalással lehet csinos valaki; lehet edzeni, lehet káros szokásoktól mentes életet élni stb.

- miért kéne mindig frizurát csinálni? meg lehet oldani a mindennapokat anélkül is (mondjuk nem tudom, mit értesz alatta), de az bizonyos, az a megjelenés része, ez is befolyásolja, vonzónak tartanak-e a pasik

- az elegancia nem egyenlő a kényelmetlennel, ez már max pszichés érzet; meg lehet találni a kellő szettet, hisz ne feledjük, a ruhaboltok 80-90%-ban épp a nőket szolgálják ki, van választék

- a gyereknevelés kettős feladat, ami közvetlen a te felelősséged, az a kihordás fizikális része; jó esetben a párod melletted van, és ne feledjük, hogy az esetek 95%-ában a nő kapja meg a gyereket, ha válás van

- a házimunka megintcsak közös kellene, hogy legyen, ahogy a kontaktok ápolása... ez nem gender specifikus, hanem max egyéni


Ennél még sokkal több dimenziót lehetne mondani akár pro, akár kontra, de a kérdésedben ezeket érintetted

máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem. :))

A szőrtelenítést megszoktam.

Nem frizurázom, sörényem van és hello.

Csak akkor veszek elegáns ruhát, ha muszáj, vagy belső késztetésem van rá. (és pasi kedvéért, persze)

A gyereknevelés nagyjából pipa, sosem éltem meg szenvedésként.

A család élelmezése - elvileg van egy másik munkavállaló is ez ügyben, nem? most mondjuk én is egyedül tolom, de már rutin

Az otthon tisztasága- kb engem érdekel egyedül :D, szóval helyén kell kezelni

Rokoni kapcsolatok ápolása- Ez nem teher. Amikor meg az, akkor meg tudom, hogy egyszer én is az leszek.

Hivatalos ügyek intézése - Ez meg nem nőként fos, hanem nemtől függetlenül :DD

máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Én nem utálok nő lenni, habár nem is tartom magam azokhoz a dolgokhoz, amiket felsoroltál.
máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a szőrtelenítést - meg lehet szokni és nem is kötelezö

Hogy mindig koplalni kell, hogy csinos maradjak - ez egy szörnyen egészségtelen felfogás, sportal és egészséges életmóddal kellene csinosnak lenni, nemtől függetkenül.

Hogy mindig frizurát kell csinálnom magamnak - nem kell, én csak fésülködni szoktam, aztán úgy is jó

Hogy kényelmetlenek az elegáns ruháim - vegyél olyat ami kényelmes

Hogy az én felelősségem a gyereknevelés - az nem csak a te felelőséged, egy gyerekhez két ember kell, ketten is kellene nevelni

a család élelmezése - szintén nem csak a te dolgod

az otthon tisztasága - ez se csak a te dolgod

A rokoni kapcsolatok ápolasa - és ez se, meg én ha valakit kedvelek azzal a kapcsokattartás nem teher, ha meg nem kedvelem nem ápolom a kapcsolatot, a férjem ugyanígy

és a hivatalos ügyek intézése - ez nemtől függetlenűl szar, de ezt sem értem miért csak te csinálod

máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy is lol.

Felnőtt vagyok, amit nem akarok csinálni, azt nem csinálom, és kész. Tudom hogy agymosva vagy, és ez nem a te hibád, de attól hogy nő vagy, még élheted a saját életed, kinézhetsz ahogy akarsz és azt se kell tűrnöd hogy mások csicskaként bánjanak veled.

máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem muszáj minden társadalmi konvenciót követni, a határaidat érdemes meghúzni, ha nő vagy, ha férfi vagy.
máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Sok nő elengedte már ezeket. Nem fontos megfelelni. Lehetsz szőrös és kövér mint ők. A ruhád is lehet pl egy bő melegítő. Takarítani, gyereket nevelni, rokonokkal jó kapcsolatban sem kötelező lenni.
máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Attól, hogy ezeket a baromságokat betartod, még nem leszel a társadalom megbecsült tagja. SŐT azok szemében, akik ezeket elvárják, pont, hogy egy engedelmes kiskutya leszel. Tehát ők örülni fognak, de megbecsülni nagyon nem. Remélem, ezt tudod. 🤔


Egyébként pedig:

szőrtelenítés - csak a hónaljamat borotválom le, mert az kényelmetlen lenne szőrösen. Nyáron a lábamat is epilálom, de azt nem kell olyan gyakran. Kapcsolatban valószínűleg többet tennék, de ha nagyon nem szeretnék szőrteleníteni, olyan párt keresnék, akit nem zavar. Vagy ha nagy munka lenne maga a szőrtelenítés, tolnék egy lézerest, és meg lenne oldva.

Koplalás - nem koplalok, egészségesen táplálkozom és sokat edzek. Ha koplalsz, kérlek, fordulj pszichológushoz.

Frizura - csak olyankor szoktam “komolyabb” (értsd: legalább 5 percet igénybe vevő) frizurát csinálni, amikor lusta voltam megmosni, úgyhogy össze kell fogni/befonni/lezselézni, de ez így összességében még kényelmesebb is. De szerencsére szép tartása van kiengedve. Ha extra kiengedett frizurákat csinálok, az meg a saját kedvem miatt történik. A “társadalom”/férfiak szerint kiengedve szép a haj, általában.

”Kényelmetlenek az elegáns ruháim” - ha ez így van, az nem a társadalom hibája, hanem rosszul vásárolsz. Az enyémek kényelmesek. Maximum a magassarkú lehet kényelmetlen, de vannak tök kényelmes lapossarkúk is, amik elegánsak, dolgozni ilyesmikben szoktam.

Gyereknevelés/házimunka - ha olyan párt választottál, aki szerint ezek nem közös feladatok, akkor magadra vess. Azért a modern társadalom legtöbb tagja már nem így gondolkodik.

Rokoni kapcsolatok ápolása, hivatalos ügyek - ez meg már no comment, ezek miért csak a Te feladataid lennének?


Nekem az az érzésem, hogy te itt mindenben “beáldozod” magad, aztán mártírkodsz, hogy ez milyen nehéz. Igen, szerintünk is rohadt nyomasztó LENNE így élni, ezért nem is élünk így. 🤷‍♀️

máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Hála a jó istennek hogy nem vagyok nő, nem bírnám. Na és nem ezek miatt, mert erre tényleg senki nem kényszerít.
máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!