Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért szólnak be idegen emberek?

Figyelt kérdés

Nem akarok túl sok szöveget írni, megpróbálom megfogalmazni röviden a kérdésemet:)

Szóval egy fiatal lány vagyok, de már nem tizenéves. Régebben a suliban ( gimiben ), valamint néha-néha idegen emberektől azt hallottam, hogy azt mondják egymásnak, hogy " olyan csúnya ez a lány ". Volt, hogy elmentem pár lány mellett és ezt mondták, hallottam, de nem csak én, szóval nem képzelődtem:) Valamint, tök idegen embereknél is láttam már, hogy néztek és mosolyogtak rajtam vmit. Mindig megnéztem magam, de minden rendben volt rajtam, sőt még meg is kérdeztem a velem lévőktől is, de ők sem láttak rajtam semmi különöset, amiért nevetni kellett volna rajtam. Nem értem a dolgot, mert már úgy is volt ez, hogy a lehető legkevesebb smink, átlagos kinézetbe mentem utcára, nehogy abban legyen vmi hiba. Mégis olyan furán néznek rám az emberek néha. De volt, amikor egyáltalán nem volt semmi ilyen dolog, pedig semmit nem változtattam magamon. Ami még inkább zavar, hogy fiúk is nevettek már rajtam, szóval még ha csak lányok, akkor még a féltékenység szóba jöhet, de így...biztosan nem:(

nektek mi a véleményetek? Képet azért nem rakok ki magamról, mert nem csak saját magamról akarok tanácsokat olvasni, hanem hogy szerintetek egy ilyen dolognál mi lehet az oka a beszólásoknak, lenézéseknek? Vagy aki nagyon szép, annak is be szoktak szólni, vagy bámulják?

Ami még esetleg lehetséges, hogy elég vékony vagyok, így az arcom is, és talán a sok keseredettség látszik az arcomon? De hát ezért kinevetni vkit...nem értem...na mindegy:D

Szívesen olvasok mások tapasztalatait is:)

Kösziiiiiiiiiii:)


2013. júl. 4. 17:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te látod bele szerintem. Az nem jut eszedbe, hogy barátságos gesztusként mosolyognak rád?
2013. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Tényleges beszólást meg a "beteg kutya" testtartású emberek szoktak kapni, akikről süt az önbizalomhiány. Aki fogékony erre és rosszul szocializált, az rárepül a lehetőségre.
2013. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
nem, biztosan nem én látom bele, persze néha lehet olyan, nem azt mondom, de ezek nem az a barátságos mosolyok:( tehát úgy képzeld ezt a dolgot, hogy áll vagy ülsz vhol, és szemben veled van még 2 ember, az egyik odasúg a másiknak, az a másik rádnéz és nevetnek. szóval, nem érzem, hogy ez barátságos lenne sajnos:(
2013. júl. 4. 18:02
 4/25 A kérdező kommentje:
az önbizalomhiány az van igen, lehet, hogy ez látszik, nem tudom, csak erre is van egy példám:D hogy volt, hogy úgy éreztem, hogy egészen "szép" vagyok, és akkor elment mellettem egy csoport fiú, az egyik beszólt, hogy de csúnya vagy...nagyon örültem neki:(
2013. júl. 4. 18:05
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs jobb dolga, mint más életében keresni a hibát, az találni is fog. Van, akiket ez tesz boldoggá. Irigységből, vagy csak úgy kritizálni kezdenek valakit, még ha normális emberi ésszel azzal a másikkal minden rendben van, akkor is. Az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni. Nézz át rajtuk, ne foglalkozz velük. Ha azt látják, hogy teszel rájuk magasról, ők sem fognak foglalkozni veled.

Ugyanebben a cipőben jártam már én is, a mai napig előfordul.

2013. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
Mert ilyenek ezek mind.Sz4rd le.
2013. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan fiúk, akik szintén nagynak képzelik magukat és ha beszólnak egy lánynak, akkor azt hiszik, hogy ezzel elismertté válnak a társaságban. A bunkóság netovábbja...
2013. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

az lenne a legjobb, ha nem foglalkoznék velük, csak néha annyira elszomorít, mert ígyis eleget néztek már le az emberek...

de akkor ha azt mondják csúnya vagyok, nem kell készpénznek venni? vagy azért lehet benne vmi?

csak mert aki szép, bizti nem szól be mondjuk egy fiú, hogy csúnya vagy, vagy nem tudom:(

már magam sem tudom, persze igyekszem nem ezzel foglalkozni, csak tudjátok hogy van ez, néha ha az ember maga alatt van am is, és szépen beszólnak még hozzá, akkor aztán van szomorúság:(

2013. júl. 4. 18:18
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a szépség relatív, nem hiszem, hogy van olyan ember, aki senkinek sem tetszik.

Mondom ezt úgy, hogy engem is zavarnak az ilyen dolgok, az ilyen emberek.

Egyébként egyszer valahol azt olvastam, hogy vannak lányok (vagy legalábbis tinilányok), akik a nekik tetsző fiúkra mondják, hogy "csúnya". Nem tudom, hogy mások esetében mennyire lehet ez igaz, ha egyáltalán igaz.

Nos, mivel fiú vagyok, ezért engem főleg a lányok beszólásai zavarnak. Régebben sűrűbben mondtak olyat, hogy csúnya vagyok meg ilyenek, de pl. azt, hogy aranyos, helyes ezeket sosem értettem és még mindig nem értem mit akar ez jelenteni. Nem is akarom tudni! Mostanában meg nem szólnak semmit, csak bámulnak, és ez főleg az utóbbi időszakban eléggé idegesít! Talán, mert nem vagyok már tini, de mégis úgy nézek ki, vagy nem tudom. Ja, meg vannak olyanok, akik a kinézetem alapján nagyon okosnak látnak, ezzel csak az a bajom, hogy szerintem nem vagyok elég okos. Mintha lenne egy láthatatlan korlát, amit nem tudok áttörni, és ez sok mindenben megakadályoz...

No, az biztos, hogy önbizalom növeléssel megoldható lenne ez a probléma.

Már eleget hadováltam, úgy érzem, a fogalmazás sem megy, talán úgysem olvassa el senki ezt a bejegyzésem, de azért elküldöm, ha már ennyit írtam. :D

Mindenesetre jó, hogy kicsit kipanaszkodhattam magam. :)

2013. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

én elolvastam, amit írtál, szóval nagyon köszönöm:)

nos, hát én sem tudom, hogy most a "csúnya" mit jelent egyes embereknél, azért mondja, mert tetszik neki az illető, vagy sem:D

az is igaz, hogy biztosan nincs olyan ember, aki senkinek sem tetszene, ez egy kicsit vigasztaló dolog számomra:)

talán nem is kellene arra törekedni, hogy a legtöbb embernek tetszen az ember, hanem csak annak a pár embernek, akik igazán fontosak:)

önbizalom tuningolás kellene itt mindkettőnknek:D

köszi a válaszodat:)

2013. júl. 5. 01:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!