Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is nagyon fontos...

Szerintetek is nagyon fontos az ember életében a hit?

Figyelt kérdés

Én most jöttem rá, hogy mennyire is számít.

Egyszer itt GYK-n veszekedtem egy emberrel, aki azt állította, hogy nem hisz semmiben és nincs is szüksége a hitre egyáltalán. Lehet ilyen? Ti hogy álltok ezzel?



2013. júl. 4. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Nincsen szükségem rá mert nem élek álomvilágban, bőven elég ha magamban hiszek

Viszont anyámék szerint meg az idősek szerint fontos a hit

2013. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Milyen értelemben? Úgy érted, vallás? Akkor szerintem egyáltalán nem fontos. Magadban kell hinni, a saját sorsodat neked kell alakítani nem a mesékben hinni és reménykedni!
2013. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem csak a vallás. Persze az is fontos nem kevés embernek, hiszen minden kultúrában ott van, de mint ahogy említettétek, az is fontos, hogy az ember magában higgyen, a sorsában és a többi..
2013. júl. 4. 19:30
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki hisz valamiben, ez mindenkinek része. Hiszünk az álmainkban, hiszünk önmagunkban, hinni kell abban, hogy lehet jobb életünk.

De az Istenbe vetett hit az más. Sokaknak nem fontos, sokan úgy látják divatja múlt, mesevilág stb.

Én hiszek Istenben, és amíg élek ez nem lesz másképp. Nekem Ő nagyon sokat segített, véd és oltalmaz. Tudom, hogy létezik, egyszerűen érzem. Párom is vallásos, a gyermekünket is így neveljük. Én nem is tudnék másképp élni.

2013. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon is számít a hit, erőt ad az élethez, ha az ember nem hisz semmiben akkor mit akar az élettől, ezt úgy értem, hogy minden célhoz amit az életedben elakarsz érni ahozz is hinned kell, hogy sikerülni fog. Én keresztény vagyok, és hiszek Istenben, ez mindig nagy erőt ad nekem.
2013. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy lehet kártékony és elképesztően hasznos is (akármibe vetett hitről is van szó), az embertől függ és a körülményektől.


Kártékony ha fanatikussá, szinte agymosottá, szekta áldozatává, erőszakosan térítgetővé, vagy dogmatikussá teszi az embert, aki nem hajlandó elviselni/elfogadni, ha valaki más nem osztja a hitét.


Akik normálisan "használják", azoknak igazán előnyös lehet. Megerősítést, akaraterőt meríthet belőle amikor az élete épp mélyponton van, esetleg pont ezzel kerüli el a nihilizmusba süppedés, a motiválatlan létezés csapdáját (nem csak hittel lehet, tudom, de ez is egy út), és bizonyos értelemben véve "csodákra" lehet képes, akár placebo-hatás, akár a pozitív hozzáállás, vagy a hitéből merített erő teszi - vagy az az erő, akiben/amiben hisz (kinek-kinek ízlése/meggyőződése szerint).


Olvastam valami tanulmányról, ami szerint három dolog, ami jellemzően minden népcsoportban emeli az emberi boldogságot: a jótékony, karitatív tevékenységek, a kiegyensúlyozott emberi kapcsolatok és a spirituális/vallási/hitéleti tevékenységek, tehát a "jól használt" (hülye szó, tudom) hit boldoggá tehet.

2013. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja igen, elfelejtettem hozzátenni, az előzőben én a spirituális/vallási jellegű hitről beszéltem elsősorban.


Az olyan értelemben vett hit, hogy hiszel magadban, ergo egészséges önbizalmad van, vannak céljaid, egyértelműen hasznos, sőt, nagyon is szükséges! Csak ne menjen át arroganciába vagy megszállottságba :)

2013. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem csak ezekből a hangzatos szavakból van elegem, mert már az összes ilyen szót kiforgatták a nagy, pénzes emberek, hiába jelentenek valamit. Úgyhogy nálam jó nagy nihil van. De igen, fontos a hit.
2013. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen,csak nagyon sokan eltúlozzák ezt a hitet,ami viszont már egoizmus.
2013. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy másik létezőbe (Istenbe) vetett hit inkább kényelmes mint sem szükséges. Jó érzés azt gondolni, hogy amire nincsen befolyásod azért ha imádkozol máris sokat tettél. Sajnos ez nincsen így. Istenekben való hit olyan embereknek való, akik nem akarják átélni az igazság fájdalmát.
2013. júl. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!