Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én nem tartom a névnapom,...

Én nem tartom a névnapom, mást se köszöntök föl. Bunkó vagyok?

Figyelt kérdés
Számomra nem fontos, akármi lehetne a nevem, miért ünnepeljem, hogy éppen az ami? És mivel nekem nem fontos, hajlamos vagyok másokat se köszönteni. Sértő ilyet tenni? Attól még másokat köszönthetnék?

2013. aug. 2. 13:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
A családtagokat, barátokat azért köszönthetnéd, mégha neked nem is fontos. Biztos jól esne nekik.
2013. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jaj szülőknek azért mondom, persze! De barátoknak annyira nem, maximum megemlítem, hogy boldog névnapot, de ennyi.
2013. aug. 2. 13:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Engem fel szoktak köszönteni, mindig meg is lepődök, mert elfelejtem, hogy mikor van a névnapom, annyira nem érdekel sem a sajátom, sem a másoké és ebből adódóan nem is köszöntök fel senkit és nem tartanak emiatt bunkónak azok, akik fel is szoktak köszönteni, ilyen vagyok, így fogadnak el.
2013. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Amilyen formában a többség névnapozik, az nekem sem jön be.

Pl ha valaki rendszeresen küld képeslapot Gizikének Gizella napra, de amúgy évek óta nem is találkoztak személyesen...

Vagy ha facebookon üzemsezrűen köszöntget valaki, és közben azokkal sem találkozik személyesen...

Sorolhatnánk.


Számomra csak a szűk családi körben értelmezhető a névnapozás, vagy pl a közvetlen kollégákkal (nem az egész vállalalttal!!!), vagy aki suliba jár, a közvetlen barátaival... Esetleg bármilyen baráti körben. De csak akkor, ha amúgy is találkoznak és beszélgetnek, és nem a névnap hozza őket össze, mert az olyan kínos és muszáj dolog.

Szerintem nem vagy bunkó! :-)

2013. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én sem tartom nagy dolognak a névnapot, de még a szülinapot se. Sokan vannak akik nem szoktak felköszönteni, nem haragszom meg rájuk, de jól esne. Soha senki nem foglalkozik velem, így jó lenne úgy érezni, hogy figyelnek rám, legalább egyszer az évben. Én felszoktam köszönteni az ismerőseimet mert ők viszont megsértődnek, ha nem teszem. Nem várok tőlük ajándékot, én sem szoktam adni.Szerintem nem vagy bunkó, de mások kedvéért csak mondhatnád, hogy: Boldog névnapot! Nem kell se ajándék, se nagy ünneplés se semmi csak megtisztelnéd vele, ha ő igényli és így nem lesznek kellemetlen pillanataid.
2013. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mostmár látom, hogy írtad, hogy szóban szoktad. :)

AJándékot és mit tudom én mekkora vircsaftot nem kell rendezni, felesleges.

2013. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A facebookos buzgólkodáson akadt fel az én szemem is, hogy mekkora feneket kerítenek egy névnapnak emberek és elgondolkodtam, hogy vajon ki a hülye :) Meg ha egy külföldinek mondod, hogy névnapom van, hát hülyének néz, hogy az meg mi, és azt ti komolyan ünneplitek..
2013. aug. 2. 13:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen. Attól, hogy neked nem fontos, még másoknak lehet az. Ünnepelni nem kell, de legalább a hozzád közelállókat (legközelebbi rokonok, legjobb barátok), azért illik megköszönteni, egy "Boldog névnapot!" még nem kerül semmibe és nem is nagy fáradtság.
2013. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bizonyos társadalmi kapcsolatokhoz igazodni kell. Ha nem koszontod fel ismeroseidet, rokonaidat, akkor az az emberi kapcsolataid rovására mehet.
2013. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5#-ös!

Áruld el a keresztneved!

És felköszöntünk majd!

Légyszi!

:-)

2013. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!