Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak egyesek úgy fenn...

Miért vannak egyesek úgy fenn akadva azon, ha nem köszön nekik az ember?

Figyelt kérdés

Pl családtagok. Minden nap ltom őket, rggel este, most miért kötözködik a nővérem, hogy kérdezek tőle valamit "Bocsi, köszöntél? Nem hallottam!" De miért? egész nap látom, még csak 1 napot sem voltunk külön, hogy köszöntsem, hogy de örülök, hogy megint láthatom 1 nap után...


Ha nekem nem köszönnek még idegenek sem, ha a boltos eladó sem köszön, észre sem veszem.

Máson meg látom, hogy halálra sértődött, mert nem úgy kezdtem, hogy "szép jó napot kívánok!"

Ez csak ilyen dolog, hogy miért utálhassanak, köthessenek belém?



2013. aug. 22. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nincs veled semmi baj csak bunkó és neveletlen vagy.
2013. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És attól, hogy köszönök valakinek, és elküldöm melegebb éghajlatra, már nincs velem semmi baj, és még bunkó, és neveletlen sem vagyok. Ugye? :D
2013. aug. 22. 10:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Köszönni minden nap illene. Én is minden nap köszönök a szüleimnek és a testvéremnek. Bár a nővéremmel mi csak ennyit szoktuk reggel egymásnak mondani: CS

Apummal puszi, anyumnak meg szia. Minden nap így van ez.

18/L

2013. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Reggel, miután felkeltek, illik köszönni egymásnak. Szerintem hülyeség megsértődni, ha valaki ezt nem tartja be, de tőled meg nem olyan nagy erőfeszítés, hogy megtedd. Lehet, hogy logikátlannak találod ezt az illemszabályt, de a nővéred kedvéért megteheted. És persze ugyanígy elvárhatod, hogy máskor meg ő járjon a kedvedben.
2013. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ott kezdeném, hogy hogyan nőttél fel, hogy ezt nem tanították meg, nem lett természetes. Nem kötelező ebben a világban itt élni, de ha itt élünk, az itteni normákat kell elfogadnunk. Alapvető, hogy köszönünk egymásnak, napmintnap. Utána a megfelelő hangnemben kommunikálunk. Ha az első lépcső kimarad, akkor az már bunkóság. Ha köszöntünk, kommunikálunk és így normálisak vagyunk. Ha utána melegebb éghajlatra küldesz valakit ok nélkül, az szintén bunkóság a köszönéstől függetlenül. El lehetne költözni például a Himalájába, ott mások a szokások, értékek, értékrendek. De! De köszönteni ott is szokták egymást az emberek!
2013. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szoktam itthon köszönni a családtagoknak. Ha az utcán vagy valahol összefutunk az persze más, akkor szoktam. Viszont nálunk sosem volt szokás reggel jó reggeltet köszönni. Senki nem szokott. Este sincs jó éjszakát, szép álmokat. Ha valaki hazajön vaahonnan akkor is szoktam. A boltban is köszönök az eladóknak. Az iskolában viszont nem mindig köszönök a tanároknak. Akit ismerek annak igen, ha még nem találkoztunk, de feleslegesnek érzem olyannak, aki azt sem tudja ki vagyok. Valamint, ha az utcán megyek egy rokonnal, ismerőssel és odajön hozzá valaki, akkor sem szoktam mert miért köszönjek egy vadidegen embernek.
2013. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig van jó reggelt és jó éjszakát.

Ha nap közben találkozunk (pl. mert közel van a munka, és tudunk együtt ebédelni), akkor "szia".

Evésnél jó étvágyat.


Felnőtt vagyok, mégis normálisnak érzem ezt a szüleimmel és tesómmal.

2013. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi reggel szoktunk egymásnak köszönni, este viszont nem köszönünk el. Van, ahol reggel sem köszönnek egymásnak, csak ha elmennek valahova, vagy hazajönnek. Ahány ház, annyi szokás.

Viszont a boltban, vagy az utcán, vagy akárhol mindenképp illik köszönni.

Mondjuk abból én sem csinálok nagy ügyet, ha valaki elmulaszt nekem köszönni.

2013. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
érdekes a felfogásod. Ha megjön valaki, köszönünk neki, reggel-este köszönés, jó reggel-jó éjt. Akkor is, ha aznap 3.-szor jön haza, legalább egy szia, megjöttél illik.
2013. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden nap egy lakásban alszotok a nővéreddel,és reggel képes rajta megsértődni,hogy nem köszönsz,akkor egy kis egománia bizony szorult bele.De ha mondjuk nem alszik ott,és reggel jön meg akkor azért kellene köszönni neki,akkor is,ha családtag.
2013. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!