Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen elutasítóak a...

Miért ilyen elutasítóak a férfi munkaadók, csak azért mert nő vagyok?

Figyelt kérdés
Munkát keresek, és már a 3. helyről kapom meg, hogy NEM mert nő vagyok. És ezt így kerek perec az arcomba. Olyan helyeken próbálkoztam, ahova tapasztalatom is van ráadásul, már az egyik biztos is volt szinte, de mivel többen voltak tulajdonosok, az egyik mondta, hogy tökéletes vagyok a pozícióra, de majd még megkérdezi a társát. Erre a társa mondta, hogy lehet nem kéne nőt felvenni. Teszem hozzá irodai munkáról volt szó. Már nagyon el vagyok keseredve:( Mert ha nem felelek meg a követelményeknek elfogadom, hogy nem az enyém az állás, de ilyen indokkal elküldenek, annyira felháborít! Nagyon nem akar összejönni. Mit tegyek ilyen esetben? Miért ilyen nehéz ez a munkakeresés? Vagy ismerős kell mindenhova vagy férfi:S

2013. szept. 25. 08:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
LEgyen onbizalmad, s hatarozottan kerj indokot arra vonatkozolag, hogy ez miert problema pl.?
2013. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez elsősorban azért kifogás a nyomorék rabszolgatartóknak, mert a nőnek előbb-utóbb gyereke lehet és akkor más nem biztos, hogy a nap 24 órájából 84-et a munkahelyén fog tölteni.Másrészt ezt esetleg fizikailag sem bírná.Mellesleg szabálytalanságot követ el, diszkriminál, ha elutasít amiatt, mert nő vagy, ha egyébként fizikailag a munka nem megterhelő!!Esélyegyenlőségi szervezeteknél,munkaügyi bíróságon szerintem nyugodtan jelenthetnéd!
2013. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Az a gáz, hogy nem vagyok olyan genny, hogy jelentsem őket. Bár lehet megérdemelnék, de attól nekem még nem lesz jobb. Inkább koncentrálok a következő lehetőségre, már ha van ilyen. Egyébként az egyiknél volt egy olyan kifogás, hogy mert kell műszaki tudás hozzá, ami annyit takart, hogy tisztában kell lenni a kamionok teherbírásával. Nos én szerintem ez elsajátítható tudás, főleg, hogy logisztikus vagyok, tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal. Na de valamire kell kenni.
2013. szept. 25. 08:46
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
A húgom ugyanebben a helyzetben van. Lovász szeretne lenni, de nem veszik fel sehová azzal a kifogással, h a lovászfiúk nem tudnának a munkára koncentrálni, ha egy nő is lenne a közelben. Röhej, de ez van! Esetleg megpróbálhatsz ismerősökön keresztül bejutni vhova, vagy más típusú munkákkal is próbálkozni.
2013. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hidd el már mindenhova jelentkezek ahova csak lehet, nem válogatok. Az állásinterjúk is annyira nevetségesek már, inkább le se írom, mert mesébe illő. Tényleg röhejes az egész és elég elszomorító egyben. Ismerőseimnél már próbálkoztam, de semmi. Nem nagyon ismerek ilyen nagy fejeseket.
2013. szept. 25. 08:56
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

Én sosem érzékeltem annak hátrányát, hogy nő vagyok. Ha a tudásoddal bevágódsz az állásinterjún, akkor már a leendő kollégát látják benned, és nem a nőt.

Viszont fontos, hogyan viselkedsz, hogyan öltözködsz, hogyan beszélsz az interjún. Nem tudom, milyen állásra jelentkezel. Ne menj farmerban, miniszoknyában, kihívó dekoltázsban, erős sminkben, beállított frizurával. Tehát ne azt lássák benned, hogy egy bomba csaj vagy. Csak szolid sminkkel, elegáns-kényelmes öltözékben vágj neki. Az első benyomás "kellemes" legyen.

Ha ezt eddig is így tetted, akkor pedig az interjú közbeni viselkedésed gondold át. Nem kihívó/túl visszafogott/nőcis/...

2013. szept. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként leírhatnál egy ilyen mesébe illő interjút. (Előző voltam.)
2013. szept. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem igenis jelentened kéne, mert ettől nem konkrétan neked lesz jobb, hanem a nőtársadalomnak. Hidd el, ha egy cigánynak mondtak volna ilyet, már azzal lenne tele a híradó!
2013. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%

Hát ha nagyon sok helyről el lettél tanácsolva, szerintem érdemes lenne felkeresned egy tanácsadót aki segítene neked abban, hogyan kell eladni magad egy állásinterjún. Valamit nagyon rosszul csinálsz. Szerintem nem azért nem jutsz be mert nő vagy, hanem kell lennie másnak is. Ilyenekre gondolok.

- Affektálsz

- Túl kihívóan öltözöl

- Úgy teszel mintha te lennél a világ közepe

- Túl sokat beszélsz

- Amikor az előző munkahelyeidről kérdeznek, mondasz olyat is amit nem lenne szabad.

- Túlságosan magas fizetést jelölsz meg.

Nem azt mondom, hogy Te ezeket a hibákat követed el, de kell lennie valaminek.

Én is nő vagyok, 2 gyermek édesanyja, no meg nem is olyan csúnya. Szolidan öltözök, illemtudó vagyok, és annyit beszélek amennyit kell. Technikusim van csupán, nincsenek magasabb iskoláim, a szakmámban sosem dolgoztam.

Mégis el tudok helyezkedni bárhol bármikor 3 hónapon belül. Kb évente váltok munkahelyet, mert sokáig nem bírom sehol. Persze ezt csak azért teszem, mert tudom, hogy találok másikat. Volt, ahol még a próbaidő alatt felmondtam.

Hidd el, senkit nem érdekel, hogy nő vagy-e vagy sem. Ez csak kifogás amivel lepattintanak, keresd meg az igazi okokat.

2013. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 6-os! Azt látom, hogy segíteni próbálsz a tanácsaiddal, de ez nagyon férfiközpontú gondolkodásra utal. A kérdezőnek világosan megmondták, hogya neme miatt nem veszik fel! Ezen nincs mit szépíteni. Ezt a döntést a munkaadók hozták. Ezért felesleges és ízléstelen, hogy az áldozatnak kell magán változtatni! Nem neki kell, hanem a genny munkaadóknak. Kérdezö, ez becsületbeli ügy, jele tsd!
2013. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!