Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állít minden "felnőtt"...

Miért állít minden "felnőtt" olyan sablondumákat, hogy "majd rájössz", "ideje felnőni", "majd megtudod"?

Figyelt kérdés

Engem baromira irritál ez a való életben is, és egyre gyakrabban olvasom ezt itt gyakori kérdéseken is. Mire jó ez? Miért várja el egy "felnőtt", hogy egy gyerek, vagy tizenéves már "rájöjjön" dolgokra? Miért kellene felnőniük olyan hamar? Miért nem maradhatnak kicsit naivak? Hisz maguk a válaszolók is ilyenek voltak egyszer... Valamint miért kell elvenni mindenkinek a kedvét ilyen dumával, hogy a gyereknevelés sz*r/rossz/nagyon nehéz, holott pl én már szeretnék gyereket, sőt kimondottan azt várom, hogy gondoskodhassak róla. Attól még szerintem nem vagyok gyerekes gondolkodású, tudom, hogy felelősséggel jár,de nem tartom nehéz dolognak... Vagy miért jönnek azzal, hogy "majd ha külön élsz, dolgozol és mellette végzed a háztartást, megtudod, hogy milyen nehéz"? Hiszen így is tudom, hogy milyen érzés, el tudom képzelni milyen lehet, de nem hiszem hogy annyira borzasztó lenne, mint mondják. Van olyan napom így is (suliba járok), mikor egész nap szaladgálok, de reggel örömmel végzem el a házimunkát, este pedig suli után örömmel készítek vacsorát a szerelmemnek. Fáradt vagyok igaz, de most mi a fszt panaszkodjak hogy jaj de nehéz?!

Szóval miért baj az, ha egy fiatalabb személy nem látja olyan nehéznek a világot? Miért kell egyből leugatni, hogy jaaj majd megtudod, meg jaj még gyerek vagy ehhez?? HAGYJÁTOK MÁR EZT ABBA!!

Ja és érdekes pl az érettségivel is így riogattak, hogy majd megtudom milyen nehéz, közben meg sehol semmi.... az egyetemmel meg szintén, hogy ott jóval többet kell tanulni mint az érettségire, igaz kemények voltak a vizsgák, de nem volt nagyszám, akkor miért kellett ezzel is riogatni? Elvégeztem simán az egyetemet... Szerintem tök szánalmas, hogy ilyen flegmán/beképzelten idelökik nekünk ezeket a dumákat, mintha ők már többszáz évet élt nagy remeték lennének, akik hűdekeményen dolgoztak az életükben, és így ők mindent sokkal de sokkal jobban tudnak...


2013. nov. 13. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kellene felnőniük olyan hamar? Miért nem maradhatnak kicsit naivak?"


Ezzel nincs semmi gond.. Azzal már igen, ha valaki tapasztatlanul osztja az észt a magas lóról.

Az is már, hogy kinek hogy alakul az élete, te sem tudhatod, hogy a tiéd merre megy.

2013. nov. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én akkor világosodtam meg, amikor rájöttem, hogy szinte mindenki csak tettet. Tettet a politikus, a közgazdász amikor nagy szavak mögé burkolózva úgy tűnik tudja mit beszél. A felnőttek elsősorban azt a gyerekek felé, hogy nagyon komoly és nehéz dolog amit ők csinálnak, ami egyáltalán nincsen így. Bejáratott rutintevékenységet folytat a jelentős részük, és alja munkákkal keresik a pénzt, amiket egy idomított majom is meg tudna csinálni. Ha olyan jól értenék a dolgokat, akkor nem lennének problémáik. Ha értenének bármihez is, akkor nem ilyen bullshit dumával ráznának le téged sem.
2013. nov. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy "Majd rájössz. Majd megtudod." én olyankor szoktam mondani, amikor a kedves fiatalabb egyén nem engedi, hogy elmagyarázzam mit miért nem lehet, vagy lehet. Ha már nincs türelmem hozzá, ráhagyom. Majd rá jön.

Az életben sokminden nem úgy sikerül, ahogy azt eltervezzük.


Pl.: Hiába van faxa végzettséged, szakmád. Nem fogsz munkát kapni, mert vagy nincs hely, vagy nem kellesz mert kezdő vagy. Később meg azért nem mert ennyi ideje végeztél és még mindig nincs tapasztalatod.

Volt munka helyemen rengeteg mérleg képes könyvelő dolgozott sz@ros 60e Ft-ért. Ebből nem lehet gyereket nevelni normálisan.

Ennek következtében sokan megkeserednek. Közben persze még 1x-2x átvernek a naivitásod miatt. És elég megrázó megtapasztalni azt is, hogy AZ ÉLET NEM FERR. Pl.:Keményen melózol, hogy kifizesd az albid, a tulaj meg átver a rezsivel. Azt a pénzt már nem kapod vissza. És ha azt mondanád, hogy isten nem ver bottal... Attól te nem kapod vissza a pénzed. Vagy ha annyi időd sincs, hogy egy pár új zoknit vegyél magadnak, nemhogy a hobbiddal foglalkozz, vagy a szerelmeddel, annyi a kötelező dolgod. stb, stb....


Az, hogy pozitívan fogod fel a dolgokat az jó.

Nekem is volt olyan melóm, ahol lehúztam a 12 órát, még is boldogan mentem haza. Kellemes fáradság volt. Ez sajnos elmúlt. Azt csinálom ami jut, amit kell.


De nem magyarázkodom tovább, mert hosszú lenne (és fáradt is vagyok, nem tudok össze függő mondatokat megfogalmazni).


Nem tudom mennyire számítok felnőttnek a 24 évemmel. Párom fiát is én nevelem, míg ő külföldön dolgozik. Nem egy problémás gyerek, de azért nem könnyű.

Na, de tényleg nem magyarázkodok.....Majd megtudod. :-)

2013. nov. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Én azert mondtam ezt a lányaimnak, mert nem szerettem volna, ha nagyot koppannak.

Igaz, minden feltétel megvolt nékik,teremtve. Relatív jol éltek, ami kellett megvolt.

Nem,reg kezdtek el ugy isten igazabol dolgozni es latom/tapasztalom rajtuk, hogy sok dolgot ok másképp gondoltak "tinikent" a vilagban. Sokkal egyszerubbnek es erthetobbnek. Mind a ketten suli mellett dolgoznak. A nagyobbik jovore diplomazik, a kicsi 2 év múlva. Megértek érettségi ota par dolgot, talan fel is nottek es benőtt a fejük lagya is az élethez.

De azert hallom néha azt is a szájukból, hogy visszasirjak a gondatlan gyermek éveket. Sot, hiaba tanulnak meg, mar Elhangzott az is, hogy barcsak középiskolás lennek meg..


Az ember sokszor akkor jön ra a dolgokra, amikor mar benne van es tapasztalja ezerrel a sajat bőrén.

2013. nov. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled abban, hogy ezt sok idiota "felnőtt" lekezelő hangnemben tudja előadni, amit nem csodálok, hogy a fiatal nem szereti.

Ugyanakkor vannak olyan dolgok, amelyeket csak akkor ért meg igazán az ember, ha tapasztalata lesz! Tehát nem az életkor számít, hanem a megélt dolgok. Ez inkább olyan, mint amikor egy milliomos családban felnőtt fiatal osztja az észt a szegénységről. Nem élte át, nem tapasztalta meg, a szegénység nem csak a pénz hiánya, ez egy súlyos lelkiállapot is. Ez nem biztos, hogy jó példa, mert nem mindenki leszkésőbb szegény, de érted mire gonsolok.

2013. nov. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A "majd rájössz", "majd megtudod" és a keményebb változata a "később majd megbánod, ha most nem rám hallgatsz" valójában rosszmájú önbeteljesítő jóslatok, amelyekkel aki ezt mondja, a saját tapasztalataiból indul ki, és ezt vetíti a másikra, mert szerinte mindenki bejárja ugyanazt az utat.


Én annak idején kosárlabdáztam gyerekkoromban, ami onnan jött, hogy egészen kicsi koromban beíratott anyám, mert ő is kosarazott. Mikor később abba akartam hagyni, folyton azzal érvelt, hogy meg fogom bánni, ha abbahagyom, ez a fajta érvelés pedig iszonyatosan megijesztett, mert egyébként is hajlamos vagyok arra, hogy a hibás döntéseimen rágódjak. Igazából ettől félve még évekig nem hagytam abba, mikor végül tényleg rászántam magam. Ma pedig egyedül azon bánkódom ezzel kapcsolatban, hogy miért nem hagytam abba előbb. Testvérem pedig felnőttként is folytatta a kosárlabdát, és ha ránézek az ő kosaras baráti társaságára (közel élsportolókról van szó), akkor elborzongok, és nagyon örülök, hogy én abbahagytam, és így egészen más körökben mozgok.


Megjegyzem, ebben az is benne van, hogy anyám kosaras társai anno teljesen más szellemben űzték ezt a sportot, pályán és pályán kívül is, ezért soha nem is értette mi a problémám.


Én egyébként éppen ezért nagyon ügyelek arra, hogy ne mondjam meg a nálam fiatalabbaknak a tutit a saját életemből kiindulva, mert ő nem én vagyok, mások a problémái, mások a céljai, más a motivációja, mint nekem. Itt megjegyzem azt is, hogy az én szüleim abban viszont jók voltak, hogy felismerték, hogy a mai munkaerőpiac nem az, ami az ő fiatal korukban volt, és ennek megfelelően motiváltak minket a továbbtanulás, szakmai gyakorlat, életkezdés kérdésében, ez az amit sok más szülő nem tesz meg, hanem azt hiszi, még mindig szocializmus van, és dorgálja a gyerekét, ha nincs munkája, ahelyett, hogy megfelelő útra terelte volna.


"Ja és érdekes pl az érettségivel is így riogattak, hogy majd megtudom milyen nehéz, közben meg sehol semmi.... "


Érdekes, én mindig azt hallottam már akkoriban is, hogy milyen gagyi az érettségi, és azóta is ezt mondom az érettségizőknek. :-)

2013. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok, amire tényleg majd rájöttök, de általában ez a megkeseredett felnőttek sablondumája, és semmi értelme. Aki szerint drogozni menő, az majd rájön, hogy téved, például. Gyereket nevelni és házimunkát végezni viszont jó. Nem mondom, hogy mindig könnyű, de jó.

A fő szabály viszont az, hogy minden az ember hozzáállásán múlik. Aki eleve negatívan áll hozzá, az mindent nehéznek és rossznak fog tartani, függetlenül a körülményeitől. Aki viszont pozitívan, az kevésbé előnyös körülmények között is képes boldog lenni és kiteljesedni.


Mielőtt lepontoznátok: 26/N

2013. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: Igen, valóban nem feltétlenül úgy sikerülnek az életben bizonyos dolgok, mint ahogy eltervezzük. DE! Attól, hogy nekünk pl nemsikerült elhelyezkednünk, szakmánknak megfelelő munkát találnunk, akkor már mással is így lesz? NEM! Van rá esély, de nem mondhatjuk ezt mindenkinek, hogy "Majd meglátod te is, hogy hiába tanulsz, úgyse a szakmádban fogsz dolgozni..." mert nem mindenki egyforma, és ez így értelmetlen mondat is, mert akkor végülis minek tanul az ember?! Meg az albérletes dolog is, én laktam már albérletben többször is, és volt amikor átvertek, de volt amikor rendes és korrekt volt a tulaj, szóval nem lehet így általánosítani.. :)


4. válaszoló: A gyerekeknek mindent maguknak kell megtapasztalniuk, csak akkor tudnak értékelni dolgokat, akkor "jönnek rá" dolgokra. Nem lehet mindentől megóvni őket. Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy nem azért vágynak vissza a középiskolás éveikbe, mert szerintük most sokkal nehezebb minden. (persze lehet, hogy emiatt...), viszont én is így vagyok vele néha, hogy de jó volt ekkor meg ekkor..de nem azért, mert most sz*r, nem azért, mert most "rájöttem, hogy mennyire sz*r is az élet, mennyire kemény, vagy mennyivel másabb mint gondoltam", mert igazából nem másabb...illetve nem annyira nehéz és bonyolult, mint a "felnőttek" mondogatják.. Én pl azért mennék vissza általánosba, mert jó volt a társaság, vagy hiányoznak a délutáni beszélgetések a suliban, esetleg egyetemen hiányoznak az előadások, stb.. Attól függetlenül ha mégis visszamehetnék, nem mennék vissza, mert nem kezdenék mindent elölről!


A többi válaszolónak is köszönöm a válaszát! Sok igazságot mondtok!

2013. nov. 14. 12:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmi általában akkor van, ha egy jóval idősebb embernek, aki már bizonyos dolgokat átélt, tapasztalt egy kotnyeles tini, aki még életében hasonló helyzetben nem volt, halvány dunsztja sincs róla, lekezelően elkezdi osztani az észt.


Én nem hiszem, hogy valaki ezt csak azért mondja, mert te nem panaszkodsz a házimunka, vagy a tanulás miatt.

De ha netán tényleg csak ezért mondja valaki, akkor nem kell vele foglalkozni.

2013. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es, olvasgasd csak itt a gyakorin a válaszolókat, szinte mindegyik kérdés alatt van néhány ilyen okoskodó, aki ezt fújja... ezen akadtam fenn, hogy azt se tudja, a kérdező hány éves, de pattog neki, hogy "na majd megtudod..". Szerintem ez tök szánalmas! Érdekes, nekem idős nagymamám sosem mondta ezt, mindig meghallgatta amit mondtam neki, szüleim néha-néha, de cseppet sem lekezelően, inkább tanító jellegűen (és tényleg ritkán), a nővérem meg állandóan itt pattog nekem ilyen hülye dumával, közben meg csak 2 évvel idősebb tőlem... uh ő biztosan sokat megélt már, hát persze.
2013. nov. 15. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!