Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megismerkedtem a párom barátai...

Megismerkedtem a párom barátaival, de nem tudok beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Be lettem mutatva párom öccsének, a legjobb barátjának, és még 3 lánynak (az egyikük az öccse barátnője).

20 éves létemre (a társaság 23-27 évesekből áll), annyira szégyenlős vagyok, hogy meg sem mertem mukkanni. Nem tudom, hogy kezeljem a helyzetet, hogy oldódjak fel.

Egész idő alatt ültem és hallgattam. Akkor is nehezen megy az ismerkedés, ha a társasággal egy nyelvet beszélek, hát még ha nem...

A párom orosz, így az egész

társaság is az. Én jól értek oroszul (beszélni csak minimálisan tudok, azt a tudásomat inkább nem villogtatnám). A párommal angolul beszélek főleg. Ha csak ketten vagyunk, próbálkozom oroszul, ha ő javít ki, az még nem olyan gáz.


Hogy legyek nyitottabb, és nem ilyen félős?

A párom exét mindenki imádta, egyszerűen nem tudok "méltó utódja" lenni, annyira különbözik a jellemünk.


20l


2014. jan. 3. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha érted az oroszt, akkor beszélj angolul, gondolom azt meg ők értik.

De egyébként ha ilyen jól értesz egy nyelvet, akkor miért nem tudsz beszélni?

Mert akkor szókincsed tuti van, az igeidőket meg majd ők kijavítják. Hidd el nem gáz, jobbtól nem szégyen tanulni :D

De ha ennyire zavar, akkor meg irány egy nyelvtanfolyam.

2014. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van szókincsem is, csak nem tudom a szórendet, és kicsit hibásan ragozok.

Ha hallom őket beszélgetni, mindent értek, a párom szokott hozzám is beszélni oroszul. Meg már filmet is néztem, nem volt gond a megértéssel ott se.

2014. jan. 3. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, akkor emg elkezdesz valahogy beszélni, hidd el érteni fogják.

Te is az anyanyelveden azt is megérted, ha egy pakisztáni ember szavakat ragozás nélkül egymás után dobálva próbál vakerálni neked :)

2014. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!