Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden hangszeren játszó...

Minden hangszeren játszó "zenész" olyan bunkó, hogy szerinte a mostani zenéhez nem kell tehetség, és egy rakás lócitrom?

Figyelt kérdés

Ismerek pár arcot, aki gitározik és/vagy dobol, és azok folyton oltogatnak engem, hogy milyen lótrágya zenét hallgatok. Pl Aviici, David Guetta. És szerintük, ez egy trágya "gépzene"(még jó hogy, miért, mivel csinálnák, űrhajóval?) És beszólogatnak, hogy ehhez nem kell semmi tehetség, csak egy számítógép.

És siránkoznak, hogy a régi gitárosok/dobosok meg nincsenek megbecsülve, meg milyen drága a hangszer, és nincs pénzük stúdióra, meg koncertet adni.


És mondtam nekik, hogy "ha ilyen egyszerű, hogy csak egy számítógép kell hozzá, miért nem csináltok akkor ilyen "lótrágya" zenét, és adtok el 10-20 millió albumot, és megvan a pénz a drága hangszerekre, és lehet gitározni!

Mire leoltottak, hogy "hülye vagy? Én művész vagyok! Ebben nincs semmi művészi!"


Ja, és mi a vicc? Hogy a mai "gépzene" az szerintük lótrágya, de egy Miley Cyrus, az már jó...


Minden hangszeren játszó "művész" zenész ilyen beképzelt, hogy szerinte ez a mai zene egy 10 es skálán -5 vagy én ismerek azokat akik mindent lenéznek, ami nem Metallica, Linkin Park, Guns n roses, jimmy handrix?



2014. febr. 17. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Valódi, értékálló zenét csak valódi hangszereken lehet játszani. Ezek a zenék (Liszt, Mozart,Beethoven stb) örök életűek.

A gépzene csak zajforrás, és nagyon hamar kimennek a divatból. Pár év múlva senki nem emlékszik rá.

2014. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, amiket te felsoroltál az popzene.

A popzene sohasem az igényességről szólt, hanem az eladhatóságról.

Egyszerű zenét csinálni egyszerű embereknek, gyorsan, drágán eladhatón.

A valódi hangszeres zenék viszont teljesen másról szólnak.

Nyilván mindenki szeretne kitörni a garázszenekar stádiumból, de a rockzenék nagy része nem úgy készül, hogy minél többet nyomjanak minket a rádióban.

Lehet ezen hőbörögni, de attól még így van.

2014. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bétóvenék sok kortársa még csak említésre sem volt méltó, és hol volt még a tucatzene s a tömegszórakoztatás...
2014. febr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Az az igazság, hogy ha te is zenész lennél (vagy játszanál hangszeren) te is megértenéd, hogy nem ez a zene, hanem az amit igazi hangszerrel készítenek.
2014. febr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Rengeteg idő és kitartás kell ahhoz, hogy valaki megtanuljon valódi hangszeren játszani. Az már más kérdés, hogy az is művésznek emlegeti magát, aki el tud pengetni három akkordot. Az meg kikérem a zenésztársaim nevében, hogy minden zenész bunkó, mert az igazi zenész alázatos és elismeri mások munkáját is. Lehet, hogy Te is olyan hangnemben erőltetted az igazadat, amitől ők kiborultak. Ők sem jól fogalmaztak, mert nem állítom, hogy azokhoz a zenékhez nem kell tehetség és jó hallás, de nyilvánvaló, hogy az élő zenéhez ennél több kell.
2014. febr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, aki meghatározza, h csak a gitár a zene meg h 20 perc alatt összedob ilyen zenét azt nem lehet komolyan venni, főleg nem lehet művésznek nevezni.

Egy művész elismeri, mint széleslátókörű, h géppel is lehet zenét csinálni.

Itt van Brian Molko.

A Placebo feje, mellette meg DJ.

Biztos nem ért hozzá....

Arról nem is beszélve, h a Linkin Park zenéjében is van bőven elektronika.

2014. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5. voltam. 6-nak igaza van, a Linkin Park tényleg bőven használ elektronikát. Jó zenét csinálnak, tök mindegy, hogy mennyire gépies. Tényleg nem csak ezen múlik, mert pl. ha már említetted az Avicii-t, én épp most dolgoztam fel gitárra a Hey Brothers című dalukat és nagyon jól hangzik. Vannak jó zenék a "gépgyárban", adnak is ihletet sokszor. Szerintem aki tényleg zenész, ezeket a dolgokat a javára tudja fordítani, és nem verseng, hogy ki az igazi zenész és ki nem. Én a zenélés mellett már hosszú évek óta foglalkozom festészettel. A festészetben is azt tapasztaltam, hogy akik komolyan veszik, nem szólják le pl. az ifjoncokat. Volt már pár kiállításom, és ilyenkor természetesen nálam jobb, tapasztaltabb festők szokták megnyitni a kiállítást. Képzeld el, ha olyan önző lenne, hogy csak önmagát ismeri el, engem letesz egy szintre, mégis milyen beszédet írt volna? Hisz eleve a megnyitó szövege elismerést kell, hogy közvetítsen. Úgy gondolom nem lehet ezeket a dolgokat egymást követő sorrendben szintekre helyezni, inkább azt mondom párhuzamosan férnek meg egymás mellett, mert még egy tapasztaltabb is tanulhat egy amatőrtől, vagy adhat ihletet egy másik műfaj. Mivel a művészet az önkifejezésünk szinte végtelen áradatáról szól, aki jól használja fel, bármiből tud meríteni.
2014. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Jó zenét csak hangszerrel lehet csinálni. Géppel lehet népszerűt, de attól még nem lesz jó.
2014. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

"Jó zenét csak hangszerrel lehet csinálni. Géppel lehet népszerűt, de attól még nem lesz jó."

Azért ez durván orbitális baromság.

2014. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Figyelj, én gitározok, régebben hobbiból csinálgattam elektronikus zenéket is. A soundcloudon jó sok like-ot össze is szedtek. Laptopon a fruity loopsot 1-2 hét alatt megtanultam (nem 2 óra, de akkor is csak pár hét) úgy, hogy összedobtam értékelhető elektronikát.

Gitáron 7 éve játszok, de csak kb 1 éve mondom azt, hogy értékelhető zenét tudok csinálni. Ez a 6-7 év azért sokat elmond az laptop zene pár hétnyi tanulásával szemben.

Ettől függetlenül vannak igenis nagyon jó elekto zenék, előadók, igazán élvezhető és király számok. De ettől függetlenül, számomra mindig is a hamgszeres zene az első.

2014. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!