Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen új dolgot tanulok,...

Teljesen új dolgot tanulok, mégis sokszor van bennem az az érzés, mintha ezeket mindig is tudtam volna. Volt már veletek ilyen? Miért lehet?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja kezdtem el egy új nyelvet megtanulni. Olyat, amiből előtte egy szót se értettem, mert sosem tanultam. Saját döntés volt, nagyon szerettem volna, hát belevágtam.

És azt veszem észre, hogy néha még ha új dolgot is veszünk órán, mintha nem is lenne új. Annyira ismerős, annyira természetes.

A tanárom is többször megjegyezte, hogy ahhoz képest, hogy mennyire nemrég kezdtem, hihetetlen módon, hibátlan a mondataim szórendje írásban és szóban is. És olyan szavakat, amiket sosem hallottam, tökéletesen ejtek ki, jó helyen van a hangsúly stb.

Én is baromira meglepőnek tartom ezt, mert amúgy mindig is csak közepes tanuló voltam, amit persze most nem hisz el a tanárom, amikor látja a 100%-os tesztjeimet és hibátlan házi feladataimat.

Mi történ velem? Ennyire beletrafáltam volna, hogy mi az, ami ennyire nekem való lenne? :) Volt már veletek hasonló?



2014. márc. 15. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Van nyelvérzéked meg ha tanultál már nyelvet, sok hasonlóságot lehet felfedezni.
2014. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, volt, latinnal. Mondjuk ismerősség érzése nem járt át, viszont 20-ból 20-at kaptam vizsgán, egy kevés tanulás után. Ez Franciaországban volt és ott nem szokás 20/20-at osztogatni, hiszen a diák sose lehet annyira okos, mint a tanára...nekem ezt mondták. Én annak tudom be, hogy apám tanult latinul és én örököltem rá a "hajlamot".

Németül is tanult, de abból semmilyen "előzetes tudás" nem jutott nekem.

2014. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
reinkarnáció...
2014. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

2 lehetséges válasz:


1' az 1.-nek van igaza.


2' lélekvándorlás. Az őseid onnan származnak ahonnan az a nyelvi is

2014. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!