Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Iszonyatosan félek a vihartól....

Iszonyatosan félek a vihartól. Hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés
Az történt hogy 8 éves koromban jöttünk haza nyaralásból, és diónagyságú jégbe keveredtünk, villámlott majdnem ránkszakadt az ég, és azóta nem tudok mit kezdeni a viharfóbiámmal.Jártam egy évig pszichológushoz, az nem segített. Most valami olyat szeretnék kipróbálni amit házilag meg lehet csinálni. Amikor az első mennydörgést meghallom, elveszi mindentől a kedvem, kihúzok mindent a szobámban ( közbe a szüleim meg a testvérem simán nézik a tv-t) befekszem az ágyamba, felrakom a fejhallgatót, de van amikor azért félek, mert nem tudom mi van kinn. Tudom más meg szereti a vihart, de én nekem a nyaraimat megkeserítí a viharfóbiám. Remélem tudtok segíteni.
2014. márc. 23. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Én csak a kutyapszichológiához értek, de mivel az ember pszichológia nem segített, ezért hátha ez fog.

Ugyanazt tudom mondani, mint a vihartól félő kutyák esetében:


Menj el sétálni vihar közben.

Öltözz be jól, vegyél kapucnit, meg esernyőt, meg gumicsizmát, (nyilván ne jégesőbe, hanem sima esőbe) és uccu neki.

Ha nem megy, vigyél el magaddal valakit, aki pont leszarja, hogy milyen idő van, és elég nyugalmat tud árasztani, amit rád ragaszthat.

2014. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem veszélyes villámlásban csak így sétálgatni? :)
2014. márc. 23. 19:32
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Nyilván ne a nagy Magyar Alföld közepén sétálgass, csak úgy az utcán. :) Vagy járdán, vagy mi az... :)


A lényeg, hogy ne füled farkad behúzva (jó, nézd el ezeket a kutyás hasonlatokat :D)

sétálj, hanem adj időt magadnak megnyugodni.


Úgyse parázhatsz állandóan, mert belefárad az agyad, mert az egy megterhelő lelkiállapot.

Meg igazából csak azért félsz, mert elhiteted magaddal hogy félni kell, és mert egy rossz élménnyel társítottad a vihart.

Ha azt hiteted el az agyaddal, hogy nem kell félni, akkor nem is fogsz félni.


És ebben kivételesen egyáltalán nem tér el a kutyapszichológia az emberétől.

Ha gondolod állj meg, nézd meg alaposan a vihart.

Nézd meg hogy fújja a szél a fákat, jegyezd meg a hangját, ismerkedj vele, szagolj bele a levegőbe, tedd ki a kezed, hagy ázzon, ismerd meg minden részletét a viharnak.

Ha villámlik valahol, indulj el abba az irányba.

Közben figyelj a légzésedre, legyen nyugodt, mély, egyenletes.

Figyeld, hogyan nyugszol meg fokozatosan.


És vedd észre, hogy semmi rossz nem történik!!!


Vedd természetesnek, hogy semmi rossz nem történik!

Legyél laza, és magabiztos!

Ha van kedvenc zenéd, magaddal viheted, de azért ne nyomja el a vihar hangját.

Vihetsz magaddal egy jégkrémet is, (jutalomfalat XD) vagy egy szeretett embert, a lényeg, hogy a régi rossz élmény társítást felül kell írni valami pozitívval.

2014. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a pszichológus mondott ilyen, vagy hasonló dolgokat?

Vagy az mit tanácsolt?

2014. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondott hasonlókat... meg volt valami kisebb ilyen nem is tudom hogy mondjam.. mondta hogy csukjam be a szemem.. és ilyen nyugtató dolgokat mondott miközbe a telóján nyomatta a mennydörgés hangját.. már nagyon nem emlékszem.. mert nem tudtam átérezni hogy vihar van attól még hogy a telefo nján bekapcsolta :)
2014. márc. 23. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Én, amikor félek valamitől, mindig azt mondom magamban, hogy ne én féljek tőle, féljen ő tőlem :D. Kicsit fura ezt a viharral elképzelni, de nekem ez mindig segít. Régebben én is féltem a vihartól, mindig elbújtam egy szűk sarokba, csak ültem, és vártam hogy elmúljon a vihar :D. De nálam ez magától elmúlt, kinőttem.
2014. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" mondta hogy csukjam be a szemem.. "


Ez agykontroll, vagy önszuggesztió, bárhogy lehet nevezni.

Ezt is gyakorolhatod, pl felkelés után. Olyankor még félig alfában van az agy, ezért könnyebb "megbeszélni" a dolgokat a tudat mélyebb szintjeivel (tudatalatti) márpedig ha valamiről gyökeresen meg akarod változtatni a gondolataidat, akkor azt föltétlenül a tudatalattival egyetértésben kell tenni.


Néhány szabály, amit be kell tartani.

Legyél teljesen nyugodt, békés szinte félig aludjál.

Ne használj tagadó, vagy negatív állításokat.

Pl ez nem jó: Nem félek a vihartól! A "nem" tagadás, a félelem pedig negatív érzelmet sugároz.

Mindig jelen időben beszélj, mint ha a kívánt dolog már meg is történt volna.

Tehát az se jó, hogy higgadt leszek vihar közben, mert már úgy kell elfogadnod, hogy már meg is történt.


Pl Szeretem a vihart! Békés, meghitt hangulatom lesz a mennydörgéstől! Az eső a barátom, az életet jelképezi! Stb.. :)



"miközbe a telóján nyomatta a mennydörgés hangját"


Na, hát ez meg egy az egyben kutyapszichológia! :D

Ilyesmit még Cesar Millan is csinál, csak sokkal profibban. Neki egy lakókocsi van megcsinálva vihar szimulátornak, kivetítővel, 5.1-es hangzással, stb... :D

2014. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nem tudtam átérezni hogy vihar van"


Na ezért kéne a séta!

Minden más, csak mű dolog, egy vihar közepén viszont nem tudod nem átérezni, mert a része vagy.

A legtutibb az lenne, ha tudnál valami nyitott, fedett nyugodt helyet, ahova kiülhetnél, kifekhetnél egy jó durva viharban, és ott lemenni alfába, és úgy mondogatni magadban ilyeneket! Az helyrerakna.

De a séta is jó, csak ahogy mondtam, de félve, mihamarabb letudva, hanem ismerkedve, lenyugodva, hogy a séta végére olyan nyugodt lelkiállapotba kerülj, mint mikor a legbékésebb hangulatodban virágot szedsz egy réten.

2014. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Uuu én imádom a vihart.
2014. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem alapvetően a vihart, elnézegetem a villámlást, bár voltak vicces élmények. :D Haverral kinn voltunk műhelyben onnan szemléltük a dolgokat, volt jég meg minden, dörgött is izomból, aztán mikor csillapodni látszott gondoltuk átszaladunk a házba, na ahogy kiléptünk a műhelyajtón akkor dörrent egy olyan igazit, mikor az ablakok is táncolnak, úgy ugrottunk vissza mint akiket puskából lőttek ki. :D


Bár alapvetően amúgy sincs miért félni tőle, tenni nem lehet ellene kár rajta parázni, de ha annyira félsz csüccs be a kocsiba, ott nem árthat neked, egyik legbiztonságosabb hely villámláskor. ( Nem vicc )

2014. márc. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!