Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Borzasztó dolgot tettem!...

Borzasztó dolgot tettem! Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, régebben már panaszkodtam, hogy a szomszéd néni részegen összehány mindent stb aztán agyvérzést kapott és elhunyt. Mikor ezt a lánya közölte velem próbáltam hihetően részvétet nyilvánítani (egyébként nem szerettük egymást sem a lányával sem az elhunyt hölgyel) és mikor kiment a lánya a lépcsőházból halkan de érthetően megjegyeztem: ,,egy szeszkazánnal kevesebb a földön, ez aztán a nagy veszteség" és akkor vettem észre, hogy a lánya még a póstát keresi és hallotta is azt mondta ez csúnya volt és könnybe lábadt a szeme. A temetésen a pap nyelvbotlásán kezdem el kuncogni persze megint észrevették és borzasztó, hogy 40 éves felnőtt nő létemre nem tudtam magamon uralkodni. Megértem, hogy utál a lánya (ő is 40 körüli) de valamivel ezt jóvá kéne tennem mert gusztustalan amit tettem. kérlek segítsetek mivel tehetném jóvá ezt az undorító dolgot?

2014. jún. 18. 14:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%
Odamész hozzá és bocsánatot kérsz.
2014. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:

helyesbítés: undorító dolgokat.

Jó ötlet lenne, ha írnék neki egy levelet amiben őszintén leírnék mindent, hogy nem így akartam és, hogy miért nem kedveltük egymást az anyukájával? vagy hagyjam békén? ha később hozom fel a témát újra feltépném a sebeket.

2014. jún. 18. 14:13
 3/70 anonim ***** válasza:
58%

Hát egyáltalán nem vagy jobb ember mint az a "szeszkazán". Nem tudsz uralkodni magadon 40 éves nő létedre?

Szerintem ezt már sehogy sem teheted jóvá, nem fogadnám el a bocsánatkérésedet.

2014. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
66%

a hozzád hasonló emberekről inkább nincs meg a véleményem...

40 évesen valaki ennyire tiszteletlen legyen, hogy finoman fogalmazzak... remélem a gyerekeidet is ezek szerint a normák szerint nevelted...

2014. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
teljesen megértem, sőt még ha jól felpofozott volna is jogos lett volna és akár jogos is lenne, de attól még mindig rosszat mondtam egy elhunytról ráadásul a gyermeke hallatára. Ha bekopogok hozzá és megkérem hallgasson meg, vagy akár fel is pofozhat mert jogos csak hallgasson végig szerintetek úgy menne?
2014. jún. 18. 14:15
 6/70 A kérdező kommentje:
nem nevelem a gyermekeimet, nem szültem és nem is fogok
2014. jún. 18. 14:16
 7/70 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ezt nem igazán lehet jóvá tenni. Ha bocsánatot is kérsz lehet megbocsát a néni lánya, de el nem felejti soha!

Nálunk is volt egy alkesz néni, az óbégatott egész nap, (biztos fájt valamije), míg fel nem robbant a mája.

Én akkor kb 14-15 éves voltam, mikor ez volt és eszembe se jutott volna a fiának vagy akárkinek mondani bármi rosszat nem még örülni. Pedig a néni éjjel is nappal is, hol itt, hol ott ájult el, ordított jajgatott sorolhatnám.

Állj elé és mondd el, hogy ne haragudjon rád, hülye voltál stb ez egyáltalán nem volt szép, attól függetlenül, hogy mennyire zavart az amit csinált.

2014. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
83%

Kit érdekel mit gondol? Egyébként sem vagytok jóban és nem is kell. Gondolom megvolt az okod is, hogy rühelld az öreglányt.

Történet vége.

2014. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:
igen rühelltem, mert egy arrogáns rosszindulatú alkoholista koszos nő volt, de azért még is csak egy ember.. nem kellett volna ezt így szépen is mondhattam volna véleményt és nem rúgok a lánya lelkébe egyet pont ilyenkor.
2014. jún. 18. 14:27
 10/70 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg komolyan bánt a dolog:

Szerintem tegyél a hölgy felé egy gesztust. (pl.: vigyél neki saját készítésű süteményt). Miközben átadod, mondd el, hogy őszintén megbántad amit mondtál és nagyon szégyeld magad. Nem várod el, hogy megbocsásson, de ezt tudatni szeretted volna vele.

De bármi lesz a reakciója te zárd le ezzel magadban az ügyet, mert a a bűntudat nem segít semmit, csak az, ha tanulsz a "hibádból".

2014. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!