Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szerintetek is tiszteletlen...

Ez szerintetek is tiszteletlenség?

Figyelt kérdés
Félig más nemzetiségű vagyok, ennek megfelelően a nevem se nevezhető magyarnak. 2 keresztnevem van, a második nemzetközibb, könnyebb megjegyezni, de utálom. Amikor bemutatkozom, nyilván a teljes nevemen teszem, de jelzem, hogy az első nevemen szólítsanak, mert azt szeretem. Ehhez képest, sokszor azt tapasztalom, hogy tesznek rá, mert "azt nehéz megjegyezni". Nem tudom ezt elfogadni, ha már valakivel megismerkedek, és huzamosabb ideig beszélgetek vele, csak megjegyzem a nevét akármilyen nehéz is. (nyilván egy hivatalban nem érdekel, ha rosszul ejtik, vagy nem azt mondják amit kell)
2014. jún. 27. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is az, de ezentúl lehet, hogy el kellene hagyni a második keresztneved; lehet, hogy nem túl egyenes dolog, de ha sokan nem hajlandóak az első neveden szólítani, akkor vagy ez marad, vagy pedig az, hogy eltűröd azt, hogy a másik neveden szólítanak.
2014. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nagy mértékben függ attól, hogy az elsö neved micsoda. Mert ha teljesen ismeretlen magyar területen, akkor érthetö, ha nem tudják megjegyzeni.


Vagy csak ezzel a névvel mutatkozz be, vagy keress valami olyan becenevet hozzá, ami megjegyezhetö.

2014. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valamikor én sem tudom mind a 2 keresztnevét megjegyezni egy embernek így azon szólítom amit könnyebben megjegyeztem.
2014. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak azt a keresztneved mondd, amelyiken szeretnéd, hogy hívjanak, de a becenév is jó ötlet.
2014. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!