Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hátránya van az egoista...

Milyen hátránya van az egoista embernek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Tisztában vagy a szó jelentésével? Ha igen, akkor vajon mi lehet a válasz?

Amúgy az egoizmusnak vannak fokozatai. Aki csak egészségesen szereti magát, annak nincs hátránya. Aki túlságosan szereti magát, az áttipor másokon, hogy neki jó legyen.

2014. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyedül marad addig, míg észre nem veszi magát...
2014. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hátránya: a környezet, a körülötte élők.
2014. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a véleményem mind az 1-esnek, csak szerintem ez az előnye amit ő leírt...
2014. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bárcsak egoista lennék. Akkor szeretném magam, emberek közé meg így sem megyek, szóval a hátrányai már megvannak.
2014. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És akkor most jövök én, az élő példa.

Az én szemszögemből.. Szóval, akik nem ismernek, felsőbb-alsóbb osztályba járnak általában a viselkedésemről elítélnek, emiatt nem sokan kedvelnek.

De az a pár ember aki megtisztelt azzal, hogy nem ítélet el, és barátkozott velem, az tisztában van azzal, hogy nagy arcom van és mégis elfogad ahogy vagyok.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem zavar, ha nem bírják a fejem, amíg itt vannak akik ismernek és elfogadnak és nem zavarja őket az olyan szövegeim, mint a: "Régen beképzelt voltam. Ma már tökéletes vagyok."..stb. vagy, ha mondják nekem, hogy "Szép." vagy "Jól áll.", és azt válaszolom, hogy "Tudom."

Mert tudják, hogy hálás vagyok, és tudják, hogy ezek előtt miken mentem keresztül.

Nekem semmi bajom az egésszel, szerintem nem sok hátránya van.

2014. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lealacsonyít téged is, mert úgy érzi, ő a legjobb minden téren és másokat lenéz. Kényelmetlenül érzed magad mellette vagy a társaságában és úgy érzed, ha kevesebbnek tart téged, vissza kell szólj neki, amiből vita alakul ki. Én mondom, jobb az ilyen embereket elkerülni.:)
2014. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy önzetlenség, meg minden, de igenis kell egy bizonyos egoizmus, mert csak akkor tudunk másoknak is segítséget, támaszt nyújtani, teljes értékű kapcsolatokat kialakítani, ha magunk is teljesek vagyunk mindenféle szükségleteinkben.


A társadalom által belénk nevelt szerénységről meg csak ennyi a véleményem:


Arisztid és Tasziló vendégségben vannak. Egy hatalmas bőségtál kerül az asztalra, amiből Arisztid kiszedi a legnagyobb húst, amit talál. Tasziló elszörnyedve nézi, majd megjegyzi:

- Na de Arisztid, ez nem illik, mégis hogy csinálhatsz ilyet?

- Miért, Te melyiket vetted volna ki?

- Hát a legkisebbet, természetesen.

Arisztid egy pillanatnyi tűnődés után csak ennyit mond a tálca felé bökve:

- Ott van.

2015. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!