Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a korrekt szerintetek...

Mi a korrekt szerintetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha egy magántanár házhoz megy kérésre, akkor mennyire illendő az, hogy az útiköltség árát elkérje?

Illetve mennyi az az idő, (amennyi még nem bunkóság), amennyit még a tanórák után feltarthatom a tanárt, pl. beszélgetéssel?


2014. okt. 30. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Az utazási költséget nem kell külön fizetni, az benne kell hogy legyen az óradíjban. Ha mondjuk 50 perces 1 tanóra nála, akkor még 5-8 percért tuti nem sértődik meg, de ha ennél többre van szükséged, akkor inkább "vedd meg" még 1 órára.
2014. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az útiköltség térítése vagy kérése nem illendőség dolga. Ez egy üzlet. Ha te mennél hozzá, magad állod az utazás költségeit. És megállapodás kérdése, hogy mennyi időt mennyiért tanít. A beszélgetés meg túlóra.
2014. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Több mint 10 éve vagyok tanár és magántanár, és eddig természetesen úgy történtek a dolgok ahogy ez elvárható volt. Azért sem így tettem fel a kérdést, hogy ne befolyásoljam a válaszokat.

Tehát, akkor nem én gondolom rosszul.

Viszont egy anyuka azért felháborodott, mert én elkértem alkalmanként plusz 500 Ft-ot az óradíjon felül, mert én a 19. kerületből házhoz mentem hozzájuk Szigetszentmiklósra. (mondanom sem kell, hogy ez nekem jóval több, mint 500 Ft-ba került alkalmanként)

A másik ami kivágta a biztosítékot, hogy órák után nem kifejezetten a gyerekről, hanem minden más dologgal kapcsolatban is az anyuka szóval tartott. Volt, hogy csak 10-20 percig, de volt olyan hogy több mint 3/4 órán át. És én már az ajtóban álltam, és mondta, is, hogy látja, hogy sietek, de még ezt meg azt el kell mondja. Amikor ezt szóvá tettem, akkor felháborodva közölte, hogy neki igenis joga van engem ingyen feltartani, hisz ő fizet a külön órákért, így ez még pluszban belefér.

2014. okt. 30. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:

tegyük fel, hogy magántanár vagyok, 40 percért 2000FT-ot kérek el. Ha házhoz jön a diákom, mondjuk 5-re, 5 és hat között letanítom, kicsit dumálunk, elmegy, és jön a következő tanítványom hatra, marad 1840ig, szűk két óra ELFOGLALTSÁGÉRT 4000 FT-t kerestem.


nos, tegyük fel, hogy fél hatra házhoz megyek egy órát tartani. 15 kilóméterre van a tanítvány, az kocsival 20 perc. ahhoz, hogy ne késsek, 5kor indulok, fél elött már megérkezem. Tanítok 40 percet, 1810-ig. beszélgetek még a tanítvánnyal mindenféle dologról tiz percet, és elteszem az óráért kapott 2000 forintot. hazakocsikázok, 18 40re érek haza.


mindkét esetben 1óra 40 perc elfoglaltságom volt. Az első esetben 4000 forint bevételem volt, kiadásom 0, tehát van 4000 hasznom.

a második esetben 2000 forint bevételem volt, de mentem a kocsimmal 30 kilómétert, ami alatt elfogyott 2 liter benzin, az 800 forint kiadás. továbbá a kocsi fenntartása, amortizációja is költség, kilóméterenként 10 forinttal számolva ez még 300 forint kiadás, összesen 1100 forint. vagyis a hasznom 900 forint marad. (ami óránként 500 forint sincs, szórólapozással többet lehet keresni)


Ha otthon tanítok, 4000, ha elmegyek, 900 forint. vagyis a házhoz menés költsége nem csak az, hogy mennyibe kerül az odajutás, hanem az is, hogy a tanár megy oda, és az utazással töltött idejét is ki kell fizetned. Ha a tanár 20 percet utazik hozzád, akkor az utazással pont egy tanórát tölt el, amíg mást is taníthatna, így bevételtől esik el. Valójában az utazási költség sokkal magasabb, mint a tanórák díja, nem illendőség az elkérése, hanem létszükséglet, csak a hülye nem kérné el.


Ebben a példában pl a házhoz menés költsége 3100 forint. továbbá ezzel a szolgáltatással, hogy ajtóig megyek, a tanításon felül is értéket generálok, mert a tanítványnak nem kell utazásra költenie sem a pénzét, sem az idejét. ezt is beárazom, legyen ez 1400 ft. így a házhozmenő óraadás költsége 4500 forint, plusz az órák ára. Ha egy óra, akkor 6500, ha két órára, akkor 8500 (4250/óra).

2014. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akinek nincs annyi intelligenciája,hogy saját magától felfogja azt,hogy pénzbe kerül a jelentősen plusz utazás,illetve a tanórán kívüli időtöltés,az egy tapintatlan primitív bunkó.

Az ilyeneket egyszerűen el kell felejteni...

2014. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a te hibád is. Biztos nagyon jó szaktanár vagy, de ez szükséges, de nem elégséges feltétele egy sikeres magántanár praxishoz.

az üzletmenet kialakítása rossz az esetedben.


1. nincs üzleti terved, elképzelésed


csinálj egyet. Pl számold ki, mennyi ráfordításod van az utazásra, mennyi hasznot teremtesz ezáltal, és eszerint árazd be a szolgáltatást. Ha túl drágán szolgáltatsz, és nincs versenyelőnyöd, akkor ne szolgáltass. Pl ne menj házhoz. Használd a magas árakat arra, hogy a vásárlóid más szolgáltatást vegyenek, amin több a hasznod. (ezt csinálják pl a kábeltévések, olyan magas a szolgágtatás ára hűség nélkül, hogy gyakorlatilag akkor is megéri, ha nem kell egy évre.)


2. kommunikációs problémáid vannak, ami miatt pénzt veszítesz.

pl, lefogadom, hogy mindig elmondod, hogy egy óra díjáért mennyit tanítasz. és igen ez így helyes. Csakhogy, a magántanári feladatod nem csak annyi, hogy tanítod a gyereket, és mész. Bizony, a szülő, aki fizet neked, jogosan tart igényt, hogy tájékoztasd arról, hogy haladtok. Ezt úgy tudod megoldani, hogy amikor először találkozol a szülővel, elmondod, hogy az óra nálad 40 perc, +10 perc szülői konzultáció. Ha kérdezik mi ez, akkor elmondod, hogy általában ez arra való, hogy megbeszéljétek a gyerek haladását, stb. Ezáltal keretet szabsz a munkádnak, és ehhez ragaszkodnod kell. Vegyél példát a pszichológusokról. ott ezt nagyon komolyan veszik. sosem húznak rá az időre. Kőkeményen szólnak, hogy mindjárt lejár az idő. A szószátyár anyukák leszerelése is egy kommunikációs skill. Azért nem tudod lerázni őket, mert a gyerek tanítására keretet szabtál, de az anyukára nem. Így ő azt elég szabadosan kezeli.

2014. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!