Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki szinte...

Mitől lesz valaki szinte egyik napról a másikra rendmániás? Erről le lehet szoktatni, vagy ez mostantól így lesz?

Figyelt kérdés

A kolis szobatársam már másfél éve ismerem, sosem volt trehány, de példáus megevett undorító dolgokat, nem mosogatott el, stb. Viszont 1-2 hónapja teljesen megváltozott. Egy porszem nincs a szobánkban, minden nap felsöpör, felmos, ha nagy koszt csinálunk akkor kétszer is, a törölközőknek a kisszárítón van a helyük, a könyveket az asztalon élére állítja, a hűtőben mindenkinek saját polca van, a hűtő tetején pedig kategorizálva vannak a kaják: Kávék a jobb sarokban, mellette teák, mellette levesek és fűszerek, mellette gyümölcsök, de az alma nem keveredhet össze a naranccsal! Az elején még örültünk hogy legalább valaki összepakol, de kicsit idegesítő, hogy ha otthagyok egy könyvet az asztalon 10 percre őrizetlenül akkor elpakolja, ugyanígy a pulcsimat se dobhatom a székre, mert fogja és szó nélkül beteszi a szekrénybe ÖSSZEHAJTVA!!! Ha otthagyunk egy koszos bögrét, estére el van mosva.

A másik hóbortja, hogy felébred az éjszaka közepén, hogy valamit elfelejtett megtanulni, és felkattintja az éjjelilámpát, hajnali háromkor. Ez mondjuk nem idegesítő, mert rögtön visszaalszok, csak bizarr...

Aranyos lány, jóban vagyunk, szóval szobacsere nem jöhet szóba csak emiatt.

19/L


2014. dec. 9. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így lesz, szegény leendő férje és családja...
2014. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én igazából őt sajnálom. Szerintem akkor se balhézna ha a szoba közepére sz*rnék, de fél ferc múlva fertőtlenítve lenne minden.
2014. dec. 9. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos történt vmi ami miatt rend és tisztaság mániás lett! Esetleg kérdezz rá.


Én pár okból lettem rend/tisztaság mániás persze még csak enyhe szinten :D


Együtt laktam egy ideig a tisztaság mániás barátnőmmel,aztán sokat lógok náluk,néha engem is megkér,hogy seperjek fel,addig elmosogat stb. Aztán amikor nincs munkám és itthon vagyok,akkor unatkozok. Unalmamba pedig takarítok,mert mást nem tudok csinálni.

Akkor volt egy erős fertőzésem(hüvelyi) azóta már 3x oda figyelek,hogy kutyázás után kézmosás,minden haza jövetkor kéz mosás.


Ezek hatottak arra,hogy amint van egy 1-2 ruhám,egyből össze hajtogatom :D Persze ha nagyon sokat dolgozok,kevés a szabad időm akkor a szobám elég rumlis lesz..

Itthon is kevesebbet segítek be.


Rám legjobb barátnőm hatott mivel annyira tisztaság mániás.Hogy ha nálunk van akkor is szól,hogy mossak kezet,öblítsem ki a poharat stb,ami időnként rohadtul idegesítő.De már megszoktam.


Mondjuk azért alapjáraton is szeretem a rendet,tisztaságot,mert két kutya van a lakásban,de amióta barátnőmet ismerem,azóta 2x-3x jobban oda figyelek.


Erről nem igazán lehet leszoktatni az embereket.

2014. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy peldamutatassal probal titeket inspiralni, hogy tegyetek hasonlokeppen.
2014. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!