Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csődtömeg vagyok?

Csődtömeg vagyok?

Figyelt kérdés
Nincsenek barátaim, csupán érdekből beszélnek velem az osztálytársaim, ha a házi kell vagy ilyesmi. Régen általánosban volt legjobb barátnőm, de ha tényleg a legjobb lett volna, akkor nem cserél le. Tesómmal se jövök ki jól, nem olyan 'mindent megbeszélünk egymással' testvéri kapcsolat. Anyával is ez a helyzet, vele a betegsége miatt nem lehet úgy beszélgetni, mint régen (stroke miatt). Így mamával beszélem meg, ha bajom van, vagy neten nézek utána. Netes "barátságaim" vannak. Nem helyettesíti az igaziakat. Nem tudok barátkozni, nem tudom miért. Nem vagyok cserfes, mint a többi lány, tudom mikor kell hallgatni, de inkább csendes, visszahúzódóbb vagyok, viszont itthon a fordítottja. Az osztályban azért utálnak szerintem, mert jó jegyeim vannak és nem szoktam puskázni dogáknál. Vagy mert minden nap más ruhába járok, vagy nem tudom. Legtöbbször csak üldögélek magamnak, ha tesi órán játszunk valamit pl floorball vagy röplabda, észre se vesznek, nem is passzolnak nekem. Nehezebben nyílok meg mások előtt, inkább titokzatos vagyok és kevés infót tudnak rólam. A buszon is egyedül szoktam lenni és bámulok kifelé az ablakon pókerarccal. Benne van a pakliban, hogy a múltbéli történések miatt vagyok ilyen.. Barátom se volt még, csak lett volna, de szépen szólva megmondta, hogy soha ne is álmodjak arról, hogy együtt leszünk. Szóval ez jobban leromvolta az önbizalmam, azt a keveset is. Tényleg ennyire szar ember vagyok? Egy 17 éves lány

2014. dec. 11. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem hiszem hogy csődtömeg vagy.
2014. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezektől miért lennél rossz ember? A leírtak alapján szimplán kicsit csendesebb vagy másoknál, nehezebben nyílsz meg. Az is lehet, hogy egyszerűen nem hozzád passzoló emberekkel zárt össze a sors. :D

A boldog élethez nem feltétlen barátok és hízelgő, kétszínű emberek kellenek. Hanem célok. Jó jegyeid vannak, legalább nem siránkozással töltöd az életed, hogy "jaaaaaajjjjj, engem nem szeret senkiiiiiii", hanem tanulsz, ami nem egy hátrány. Tehát becsüld meg önmagad és próbáld mindig a pozitív oldalt nézni! :) Bőven van még időd változtatni a dolgokon.

2014. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem vagy csődtömeg. Az alkoholista hajléktalanok a csődtömegek. Te önbizalom hiányos vagy. Ezen szakember tud segíteni, esetleg megpróbálhatsz te magad tenni ez ellen, akaraterővel. De ha az nem jön össze, akkor nagyon érdemes elmenni egy pszichológushoz. Csodákra képes, hidd el!
2014. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen voltam fiúban iskolás koromban, ugyanilyen vagyok most férfiként, 24 évesen. Munkát kéne találnom de az sem megy, nem csak a kapcsolattermetés, mindig egy érdektelen személy voltam. Nem tudom mit, de valamit tenned kell, hogy ne juss el ide, ahol én most vagyok.
2014. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez, csak 21 éves lányként(nőként?).
2014. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd... Nem vagy csődtömeg! Ezeken én is keresztülmentem. Nem elégszel meg soha semmivel, se magaddal ("csőd") se másokkal:

- A legjobb barátnőd nem is a legjobb, valójában egy ***, hisz lecserélt. (kérdezted már, miért?)

- A testvéred se elég jó, mert nem beszéltek meg mindent egymással (képzeld, mi se; öcsi azt se mondta el, hol sikerült tegnap este lebzselnie este fél 10-ig, de mikor felhívott, azonnal kocsiba ültem miatta...)

- Anyukádat nagyon nagyon sajnálom :( Valószínűleg ezért is lehetsz lehangolt. Én jól el szoktam beszélgetni anyuval a munkahelyi dolgairól, de a problémámat én is mamival beszélem meg. Egyszerűen jobban hasonlít a gondolatmenetünk, van ilyen.

- Mit gondolsz, mi gátol meg abban, hogy igazi barátokat szerezz? Eljársz valahova, pl. sportolni, bulizni, vagy mondjuk festőklubba? (ez attól is függ, hol laksz, persze)

- Ezért gimiben már nem utálnak. Azt hiszik, a mindenkori tanárok pártját fogod, szerintem legalábbis, mivel csöndes vagy. Szereted egyébként az osztályod?

- A mindennapi ruhaváltás újdonság???? Jó ég...

- Na a labdajátékokban fölmentem az osztályod, engem bír az enyém, mégse passzolnak, mert tudják, hogy használhatatlan vagyok a 0. órában (akkor van a tesi). Ha te jó vagy, akkor legközelebb szólj nekik, hogy passzoljanak!

Nyisd ki a szád! Értékes ember vagy (minden ember az), csak meg kell tanulni megnyílni :) Ha szeretnél beszélgetni (én szeretnék), írj privit és adok e-mail címet. Ha Bp-i vagy, lehet egy nem-netees barátod is ;)

19/l

2014. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem vagy csődtömeg, csak saját magadnak bebeszéled. Légy kicsit aktívabb és barátkozz élőben olyannal akiről úgy látod érdemes. A netes barátság is alakulhat igaz barátsággá. :) Ne szomorkodj.
2014. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Anyukádnak pedig jobbulást!
2014. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!