Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha az ember napi...

Szerintetek ha az ember napi 8 óra helyett, csak 4et dolgozna, akkor lehetne az átlagéletkor 100 év körül, és egy 70-80 éves ember is bírna még dolgozni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 20. 19:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Igen, a gazdaság meg összeomlana.
2014. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Az hogy meddig élünk, és meddig tudnánk dolgozni, ilyen megközelítésből( mert nyilván nem csak ettől függene)szerintem sokkal fontosabb lenne, hogy szeretjük e igazából azt a munkát amit végzünk ,vagy nem .Ha 8 órát szívvel lélekkel dolgoznánk Több kedvünk is lenne"tovább élni" mint ha csak 4 órát dolgoznánk utálattal.No meg kérdés, hogy a sok szabadidőt (tételezzük fel, hogy jól keresnénk), hogy mennyire jól tudnánk élvezni, jól tudnánk élni.
2014. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Azt azért vedd számításba, hogy fele annyi munkáért fele annyi fizetés jár.

Mivel rengetegen dolgoznak nettó 70-80 ezerért, mihez kezdenének ennek az összegnek a felével?


Nem lenne gondjuk arra, hogy öregen is dolgozzanak a kímélő életmód miatt, mert addig már rég éhen halnának.

2014. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkával nincs semmi gond, az én nagyapám tuti megőrülne munka nélkül. 91éves és minden nap fát vág és szegeket húzgál ki hulladák fákból. A másik nagyszüleim szobában ücsörgő típusok voltak és sokkal rövidebb ideig éltek.
2014. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A gazdaság nem omlana össze.

Nem lennének munkanélküliek.


Persze kevesebb milliárdos lenne.Ez tény.Mert kevesebb munkáért többet kellene fizetni.


Szerintem a napi 8 óra munka nagyon sok.És ez idézi elő a korai halált.

Napi 4 óra munka bőven elég lenne,ahhoz,hogy az ember ne tunyuljon el.

Sokkal kiegyensúlyozottabbak és egészségesebbek lennének az emberek,jutna idő mindenre.

8 óra az a nap 1/3-a és ha az alvás leszámoljuk,akkor a nap fele.

Egyszerűen az ember szervezete nem erre lett kitalálva.

2014. dec. 20. 19:33
 6/23 A kérdező kommentje:

A munkán kívül is van bőven sok teendő.

Háztartásbeli dolgok.Gyereknevelés,Partnerkapcsolat ápolás.Rokonok,barátokkal való kapcsolattartás.

Sportolás.Minőségi szórakozás.


Így sem férne bele minden az életbe.

Nem 24 óra túl kevés,hanem túl sokat dolgoznak az emberek.

Sokan 8 órából valósan 4et dolgoznak,a többi üres,felesleges idő,nem csinál semmi hasznosat.

2014. dec. 20. 19:36
 7/23 A kérdező kommentje:

És nyugdíjat sem kellene fizetni.

Mert ha az ember 4 órát dolgozott egész életében,nem fárad el már 50 évesen....

Nem épül le sem fizikailag,sem szellemileg.

Arról ne is beszéljünk hogy van aki az alvásból veszi el az időt,ami szintén nagyon káros.

2014. dec. 20. 19:38
 8/23 A kérdező kommentje:

Én már most,26 évesen eldöntöttem,hogy soha nem szeretnék családot.Egyszerűen nem férne bele az időmbe.

Azért,hogy csak ne legyek egyedül vagy együtt aludjak valakivel,azért nem megyek bele ilyesmibe.

A kapcsolatoknak úgy van értelme ha minőségi időt töltötök el.

Így nem látom értelmét...

2014. dec. 20. 19:41
 9/23 anonim ***** válasza:
.Nagyon szépen hangzik a "minőségi idő".Még egyet értek is veled.csak hát azért ez nem úgy működik , hogy lecsökkentjük a munkaidőt a felére, és hipp hopp mi emberek egy ből értelmesebben fogunk élni. Elvileg persze logikusnak tűnik, hogy ha több a szabadidőd akkor nyugisabb leszel több időd marad másra.Ha társadalmi méretekben szeretnél ezen változtatni akkor hosszútávon megfelelő vezetőkkel bizonyára szépen lassan lehetne fejlődni ezen a téren, de itt többre van szükség mint csak időre.Én szinte bizos vagyok abban , hogy ha mindenkinek feleznék a munkaidejét , de megmaradna a jelenlegi bére, összességében a minőségi életünk nem sokat változna.Az igazi minőség az egy belső hozzáállás és leginkább ez hiányzik belőlünk.
2014. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Most is létezik bizonyára néhány olyan ember, akit nem tud megingatni sem a "sok munka" , sem az "anyagi szegénység", sem a gazdagság, sem a sok szabadidő.Az ilyen ember bármi is történik, bizonyára megtalálja a helyét a világban, képes "minőségi életet élni". Tehát elsősorban nem a külső körülményeken múlik.A külső körülmény természetesen befolyásolhat bennünket sok területen, de azt ritkán vesszük észre , hogy a "külső körülményeket"legtöbbször mi magunk hozzuk létre, mi magunk alakítjuk.
2014. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!