Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez mi? Egyre...

Szerintetek ez mi? Egyre gyakrabban erzem.

Figyelt kérdés

Eloszor is bocsi, ha hosszu, vagy hibas szoveg lesz, esetleg ertelmetlen, csak leirom amit erzek...


Tehat.


Ugy ereztem mindig is, hogy bizonyos kettosseg van jelen az eletemben; nehez ezt megfogalmazni, igy ugy fogalmaznam, hogy ket enem van, de az egyik mindig elnyomja a masikat. Ez nem is baj, csakhogy regen a bekes szemelyisegem volt uralkodo, de egy par eve egyre inkabb a torteto, eros, onzo, utalatos es kepmutato enem dominal. Ezzel ugyan tobbre vittem eddig, de mindig van bennem egy rossz erzes ezzel kapcsolatban: sirhatnekom van nehany tettem miatt, de nem tudok sirni.

Meg sem tudom magyarazni a tetteim egy reszet, es egyre gyakrabban vagyok ingerult. Nem bizok meg senkiben, manipulalok mindenkit, hogy az egomat noveljem, es olyan kepet epitsek ki magamrol, ami tobb nalam: az a baj, hogy ezeket mar el is hiszem, es atalakulok, teljesen mad szemely vagyok, mint voltam regebben. Felek, mi lesz a vege, de egy "szakemberre" csakis ugyanigy, meg nem erto szemelykent tudnek gondolni, es vele se lennek oszinte.

Remelem ertheto voltam, koszi az olvasast, esetleg a valaszadast.

:)


2015. febr. 22. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Személyiség zavarod szerintem.Menj el mindenkép egy szakemberhez és mondd el neki őszíntén különben az életben nem fogsz rá választ kapni,hogy mi is ez pontosan.
2015. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már egy jó lépés, hogy felismerted a problémát. A következő lépés, hogy változtass is azon. Ezt csak akarnod kell, más nem fog rajtad segíteni.
2015. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Velem is hasonló dolog történik. Egy ideig azt hittem, hogy személyiség fejlődés, de már más a véleményem. Úgy gondolom, hogy ilyen az érzékeny emberekkel történik, akik negatív kritikákat kapnak a viselkedésükről(pl bunkó,vagy éppen túl kedves), ezért annak az ellentettjét próbálják bebizonyítani. Nálam ez elég balul sült el, sokszor nem tudom már, hogy mit mondjak, ha valakivel beszélgetek, mindig végiggondolom utána, hogy mit mondtam, és szinte mindig találok valami hibát a személyiségemben, és így csak vesztek az egomból(ettől többször is tehetetlen roncsnak éreztem magam). Nálam ez az egész kb 1 év alatt alakult ki( szerintem ez alatt az év alatt depressziós voltam.) Természetesen ebből adódóan mostanában elég sok mély gondolatom van,ezzel kapcsolatban is van egy elméletem, most csak a lényegét írom le. Tehát véleményem szerint két megoldás van: levesszük magunkról a maszkunkat,és megpróbáljuk magunkat adni, vagy kiépítünk egy olyan maszkot, amit szívesen mutatunk az embereknek. Csak sajnos egyiket se tudom végre hajtani. Az utóbbi számomra lehetetlennek tűnik, de kicsit összezavarnak az elbűvölő személyiségű magabiztos emberek...Ők vajon hogy csinálják?
2015. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
visszaolvasva elég gyenge a válasz, de azért remélem valamit segít. Elég nehéz ilyen gyorsan összeszedni és leírni a gondolataimat. Még sose beszéltem senkinek róla, és nem is tudok egybe mindent leírni, de ha van kérdésed nyugodtan írj, hátha én már kicsit előrébb vagyok a témában...
2015. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Jó neked,hogy ennyi mindent tudsz magadról,én szerintem menj el egy pszihológushoz,én is fogok menni,de nem azért mert bediliztem,hanem mert hasonló érzéseim vannak a tieddel szemben :) :)
2015. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

koszi nektek a valaszokat!

pszichologus nelkul akarom megoldani .. bizalmatln vagyok, naiv es makacs:D igy biztos nem megyek el

2015. márc. 24. 22:10
 7/7 anonim válasza:
Én nem vagyok pszichológus, de meg kell tudnod különböztetni a jótól a rosszat és fordítva. Ez nem mindenkinél működik. Ez az alapja.
2015. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!