Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyenek a vajdasá...

Szerintetek milyenek a vajdasági magyarok?

Figyelt kérdés

Volt e már velük tapasztalatod, ha igen akkor milyen?

Ha még nem és van véleményed, akkor kérlek indokold is meg. Köszönöm! :)



2015. márc. 19. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Erre a szépen megfogalmazott kérdésre adott válaszokra én is kíváncsi vagyok.

Leginkább arra leszek kíváncsi,hogy ezt a kérdést mint kérdést, hogyan értelmezik és válaszolják meg az emberek.

2015. márc. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
ők azok akik erdélyi magyarok, csak más szóval?
2015. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
*mert ők pont olyanok mint mi, csak nagycsaládosak, nagy családi ünneptartósak, még őrzik a régi hagyományokat
2015. márc. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
tényleg én a szerbekről írtam, nem az erdélyiekről!
2015. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
74%
A 4-es vagy szerb, vagy VMSZ-es.
2015. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én vajdasági vagyok.
2015. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
93%
Vajdasági vagyok, hetedik éve élek Magyarországon , huszonéves voltam, amikor átköltöztem. Egyetlen dolog az, amiben én különbséget látok az pedig a körülöttünk lévőkkel való bánásmód. Sokszor mondják ránk, hogy nyersek és bunkók vagyunk, ami teljesen igaz is, emiatt sokakban ellenszenvesek vagyunk. Ami viszont rengeteg alkalommal tapasztaltam, hogy Magyarországon mosolyognak a szemembe, elhitetik, hogy a barátaim , miközben megfúrnak, becsapnak, kihasználnak, útálnak... :( ez az amit én alapvető különbségnek érzek, rengeteg határon túli ismerősöm van, aki itt Magyarországon él évek óta és mind csalódott abban a pár emberben akiben bízott és alig csalódott viszont olyanban aki más közegben nevelkedett és megbízott benne. Ebben fogsz különbséget találni szerintem,hogy nyersebb lesz veled a vajdasági, de ha hozzá tartozol meg is becsül, amit sajnos Magyarországon keveset látsz :( remélem tudtam segíteni
2015. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Vajdasági magyar lány vagyok. Az utolsóval teljesen egyetértek. Viszont kétféle vajdasági van: az, aki teljesen asszimilálódik és ugyanolyan lesz, mint azok az aljas magyarországiak, meg az, aki megmarad a gyökereinél. Őszintén szólva én jobban kijövök a szerbekkel, mint a magyarországi magyarokkal, sokkal temperamentumosabbak, szókimondóbbak vagyunk. Lehet, hogy összeszidok valakit, meg káromkodok, de tisztelem is és nem jópofizok senkinek sem. Persze vannak nagyszerű magyarországi ismerőseim és barátaim is, nem általánosítok.
2015. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!