Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdődő depresszió, vagy...

Kezdődő depresszió, vagy csupán rossz időszak?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 2 éve vagy munkám, ami nagyon stresszes. Sok az elvárás, nagy a felelősség. Szokott lenni pszichológiai vizsgálatom 1 évente, amin nem mondtak semmi különöset , még is kezdek becsavarodni.


Itthon eddig boldog voltam, jóléreztem magam. Most egyre kevésbé szeretek itthon lenni. Apám egy nagyon arogáns ember, sokszor beszól, észre sem veszi. Múltkor kérdeztem tőle egy teljesen egyszerű dolgot, hogy mivel megy munkába, hót bunkón válaszolt. Néha anyámmal is bunkó.

Anyám állandóan aggódik értem, már nagyon unom. Ha elmegyek valahova, hívjam fel ha odaértem, ha elindulok. Ha felhívom, hogy később megyek, akkor megint megbeszéljük, hogy felhívom ha indulok, de azért írt 1-2 órával később hogy mikor indulsz? . Már nagyon nehezen viselem el, hogy mindenről tudni akar.

Legutóbb, hazajöttem a munkából, telefonáltam, ő végignézte, majd megkérdezte: "kivel beszéltél???"


Egyszerűen rosszul érzem magam. Nem vagyok megelégedve sem a külsőmmel, sem semmivel. Nincs kedvem semmihez, a szexhez sem sokszor. Nincs párkapcsolatom, kb 1 éve szakítottam a barátnőmmel.


Szüleim sehova nem mennek, itthon ülnek és hír tv vagy atv a műsor, ezért állandóan a politikát kell hallgatnom..


Irígylem az olyan embereket akiknek a szülei kikapcsolódnak, van otthon story, tudnak beszélgetni és normálisan családként viselkednek. Mi sokszor nem is szólunk egymáshoz, csak anya és apa .. már elegem van.. mi ez??? Hogy törjek ki?? Költözzek el?


2015. máj. 4. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Bezony, Pista. Költözz el, de olyan gyorsan és olyan messze, amennyire csak lehet. Ez amúgy lehet "szimpla rossz időszak" de kezdődő depresszió is. Ez ennyiből neked senki nem fogja megmondani.
2015. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az vagy.
2015. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jó,de ha egyedül laknál az még uncsibb nem? De ha irritálnak akkor költözz el ja. Mért nem akarsz inkább barátnőt? meg barátokat kéne szerezni, ha unod a szüleid társaságát.
2015. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább csak élettel való elégedetlenség, egy lehangoltabb időszak. Jobb nem belemenni, ha úgy látod a költözés segítene, akkor igen, költözz.

Az az igazság, hogy az éves pszichológiai vizsgálatok nem erre lettek kitalálva, azt mérik, hogy képes vagy-e végezni továbbra is a munkádat, kétlem, hogy vesznek fel veletek pl. depressziót mérő kérdőívet, vagy éppen olyan projektív tesztet, ami jelezné a szorongást vagy éppen szuicid veszélyt (bár erről nem beszéltél).

2015. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!