Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyhogy sokan nem jelentkezne...

Hogyhogy sokan nem jelentkeznek MA-ra?

Figyelt kérdés
Sok egyetemista ismerősöm az MA időpocsékolás. Szerintem meg az időpocsékolás, hogy valaki szerez egy alapszakos diplomát, de nem folytatja. Biztos van olyan munkakör, ahol ez is elég, vagy ahol különféle feladatokat lehet elvégezni különféle diplomatípusokkal, de az én szakomon (nem szeretném elmondani, mert fogok évfolyamtársakat említeni) a 3 éves diploma szerintem egy MA-s kiegészítésre szorul. harmadévesek vagyunk, és van olyan évfolyamtársam, aki idén (!) megdöbbenve olvasta, hogy az alapszakos diplomával nem tud elhelyezkedni. Ez csak szerintem felelőtlenség?
2015. máj. 16. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet.

3 éves alapképzés, ami nehéz, az emberek 70%-a kihullik ezalatt, a maradék fele pedig nem akar mesterképzésre menni, már elmesélték, hogy melyik OKJ képzést nézték ki maguknak.

Arra, hogy miért annyi volt a válasz, hogy vissza kell fizetni, ha most abbahagyják (másodévesek vagyunk) vagy ha már eddig eljutott, akkor nem adja fel, nem ezért szenvedett ennyit.

2015. máj. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez nekem elég furcsa. Van, aki azzal jön, hogy a nyelvtudás a lényeg, nem a róla szóló papír. Ez szerintem olyan irányban igaz, hogy van sok ember, akinek megvan a nyelvvizsgája, de nem tud azon az adott nyelven társalogni. Viszont ha én munkaadó lennék, hát azt venném fel, aki a szakot is elvégezte.
2015. máj. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!