Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről? Tényleg ekkora társadalmi probléma a szelfizés?

Figyelt kérdés
[link]

2015. máj. 18. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

A cikk nem társadalmi problémáról szól, hanem arról, hogy mindenki más hülye a szerzőn kívül.


Amúgy szerintem nem társadalmi probléma a szelfi, ennél sokkal kisebb a jelentősége.

2015. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a szelfizésnek semmi értelme, aki csinálja az meg buta.
2015. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha úgy nézed, hogy agyilag mennyi a zokni, akkor társadalmi probléma.

Még a haverok zömét sem érdekli, hogyan nézel ki ébredés után, evés után, séta közben - mindezt naponta 103-szor!

.

A társadalomnak KIMŰVELT emberfőkre van szüksége, nem pedig magamutogatókra.

2015. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is társadalmi probléma és kortünet. Én egyetértek amúgy a cikkel.
2015. máj. 18. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igaz, amit a cikk leír, az egyetlen gond az, ahogyan minősíti a szelfizőket.

Egyfelől a szelfi nem társadalmi probléma, hanem egy társadalmi problémának (tömeges szintű megfelelési kényszer és önbizalomhiány) egy megjelenési formája, tünete.

A cikk írója pedig még jobban földbe döngöli azokat, akik már eleve földbe vannak döngölve - "Ugye érek valamit? Ugye most már elég jó vagyok?" - üzeni a szelfi fotó; legalábbis ha valóban megfelelési kényszer és önbizalomhiány áll mögötte, a cikk írója ezen az állásponton van. De akkor minek ez a stílus? Csak olaj a tűzre.

Önbizalom hiányosnak pedig senki sem születik, a társadalom nevelte őket ilyenné (és igazából neveli most is).

Nem utolsó sorban az is társadalmi probléma, hogy a Netnek hála ma már minden firkász megmutatkozhat (ez kicsit analóg a szelfivel is - miért írok blogot, miért minősítek másokat egy cikkben?). Ezt általánosságban értem, nem erre a cikkre vonatkoztatva. Felelőtlenül írni ugyancsak veszélyes játék. Egyfelől letaposhatja mások önbizalmát, másfelől lehetőséget ad, hogy az íróét tapossák le. Van egy mondás, miszerint "szavakkal több embert öltek meg, mint fegyverekkel".

2015. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik a válaszod utolsó, ment a zöld kéz.
2015. máj. 18. 14:38
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nagyon tetszik a válaszod utolsó, ment a zöld kéz."

Köszi - igyekeztem! :)

2015. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sok esetben a kommenteléssel is ugyanez a helyzet. itt is
2015. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a cikk alapvetően a testépítőknek szól és az ő szelfizési szokásaikat véleményezi, ami a leírtak alapján az egyébként elég aktív nagy átlag szelfizésénél intenzívebb jelenség.

én nem hiszem, hogy a szelfizés önmagában probléma lenne. mint mindennel, ezzel is az a gond, ha emberek elkezdik túlzásba vinni, főleg, ha még esztétikusan sem tudják csinálni.

2015. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A cikk írója valószínű valami agresszív lúzer lehet, először is szappannal kellene kimosni a száját, mert olyan stílusban ír, a cikk végére teljesen felidegesíti saját magát.

Nem olvastam el, csak beleolvasgattam, de valószínű komoly gondok vannak az íróval.

Azt sem mondom, hogy szeretnék a társasága lenni egy önmagát folyamatosan kiposztoló valakinek, de inkább fogadok el egy olyan embert, mert többen vannak.

Lehet, szeretne elkelni, tetszik saját magának, így próbálja növelgetni az önértékelését, amit gyerekkorában nem kapott meg.

A cikk írója viszont valószínű megkapta, bőségesen is, ezért nem érti ezt a helyzetet. Teljesen tisztában van a nemlétező képességeivel, hatalmas önbizalma van, nyilván ezért kreált egy "tízezres facebook csoportot"

2015. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!